Recordaantal nieuwe stamceldonoren na VVD ziet hardwerkende Nederlanders oproep Thijs Siegers in een sociale woning als aso’s s 01 Pak je voordeel met meer dan 1800 Prijsfavorieten. H M O59 i f r* 1 0 Dat is het van Albert Heijn 6 LINDA AKKERMANS A 1 ra B E Ooi W 1 fg I A *3 30 procent van de nieuwe huizen bestemd zijn voor sociale woning bouw. En heeft een gemeente te weinig woningen voor mensen met een middeninkomen? Dan moet die voor deze groep gaan bouwen. Jonge daarom de urgentieregeling ook wat ménselijker maken. Zo moeten slachtoffers van huiselijk geweld, daklozen en sekswerkers die wilien stoppen, eerder een eigen sleutel krijgen om zo op een eigen plek weer gelukkig te kunnen worden. Wie kan daarop tegen zijn? Nou, de VVD! De partij die zich met de provinciale verkiezingen in aantocht weer wil profileren als de partij van ‘hardwerkend Nederland’ liet bij monde van Tweede Kamerlid Peter de Groot weten dat De Jonge ‘de achterstandswijken van de toekomst over heel Nederland wil uitrollen’. Achterstandswijken? Sorry? Alsof je een of andere tokkie bent als je met andere mensen met een door- sneesalaris in een doorsneehuis ge zellig bij elkaar in de buurt woont. Het zou je door zo’n bralaap maar worden gezegd als hardwer kende Nederlander die elke dag haren knipt, bejaarden verzorgt of boeven vangt. Je zou de deur van je sociale woning toch voor ’m dichtknallen mocht-ie aanbellen met een mooi verkiezingspraatje. Moetje wél een voordeur hebben natuurlijk. Siegers lijdt aan bloedkanker en maakte twee weken geleden be kend dat hij is uitbehandeld. Hij riep mensen op zich op te geven als stamceldonor. En daar gaven dui zenden gehoor aan, blijkt uit de nieuwste cij fers van Stichting Mat- chis, die de donorbank beheert. Nooit meldden in het begin van een jaar zo veel mensen zich aan. 70 procent van de nieuwe in schrijvingen zijn mannen. Dat is goed nieuws, omdat er een tekort aan mannelijke stamceldonoren is. In het totale Nederlandse stamcel donorenbestand is 70 procent vrouw. Matchis begint deze week met een advertentiecampagne die in speelt op de recente aandacht. De stichting wil die behouden én mensen op het hart te drukken de aanmelding vooral af te ronden. „Je staat pas geregistreerd als do nor als je je setje wattenstaafjes terugstuurt”, zegt campagneleider Bert Elbertse. Met die watten staafjes moeten mensen slijm bij zichzelf afnemen en opsturen, waarmee wordt onderzocht of iemand geschikt is als donor. Match is moeilijk Wereldwijd staan zo’n 40 miljoen stamceldonoren geregistreerd, in Nederland zijn het er ongeveer 395.000. Jaarlijks hebben rond de zeshonderd Nederlandse patiën ten, veelal met leukemie, een stamceldonatie nodig. 30 procent vindt een donor in de familie kring. Voor een ander deel van de patiënten wordt de donorbank geraadpleegd. „Het is ontzettend moeilijk om een match te vin den”, zei Matchis-woordvoerder Bert Elbertse eerder. Daarom is het belangrijk zo veel mogelijk mensen te werven. Mat chis zoekt vooral donoren tussen de 18 en 35 jaar. „Die hebben be tere stamcellen”, zegt Elbertse. 35-plussers betalen 35 euro als bij drage in de kosten als ze zich wil len aanmelden. Volgt er een match, dan krijgen de donoren het geld terug. Voor leder moment van de dag hebben we Prijsfavorieten. Dit zijn onze eigen-merkproducten van topkwaliteit en ze zijn altijd voordelig. Zo houd je je boodschappen lekker betaalbaar. Je herkent ze aan het blauwe duimpje. Klinkt logisch en het is ook hard nodig, want iedereen die niet onder een stoeptegel leeft, weet immers wat er aan de hand is. Wie een modaal salaris heeft kan never nooit een huis kopen. Voor een af geragd rijtjeshuis moetje namelijk in het sufste gat al twee ton of meer meenemen. Huren is vaak ook geen optie, want crisisduur of niet aan te komen. Daardoor wonen zelfs eindtwintigers nog noodgedwon gen bij pappie en mammie, durven mensen in een doodongelukkig huwelijk niet te scheiden en puilt de maatschappelijke opvang uit. Over dat laatste: gelukkig wil De Iedereen die niet onder een stoeptegel leeft, weet immers wat er aan de hand is SS? I J J ulde voor Hugo de Jonge! Het is tijd om de CDA’er een 111 dik compliment te maken. Hij is namelijk de eerste minister van wonen sinds jaren, die lijkt in te zien dat de overheid zoiets essen tieels als volkshuisvesting niet aan de grillige markt moet overlaten. Een paar dagen geleden presen teerde hij de nieuwe woningwet. De bedoeling is onder meer dat ge meenten die te weinig sociale wo ningbouw hebben, dat snel recht trekken. Zo moet voortaan ■a '“wit Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. L i 3 Sr [PIMDAKAA s 8® I - AH Pastasaus basis pikant Pak 390 gram AH Beschuit volkoren Per rol AH Hygiënische doekjes citrus Pak 80 stuks Meer dan 8300 mensen heb ben zich aangemeld als stam celdonor na de oproep van de perschef van voetbalclub PSV Thijs Siegers. Stichting Matchis heeft daardoor in 2023 al ruim 11.000 nieuwe aanmeldingen. AH Keukenreiniger Spray 0.75 liter AH Volkoren heel Per brood AH Farfalle Zak 500 gram AH Vegetarische balletjes Schaal 200 gram AH Waspoeder wit Zak 30 wasbeurten Scan de code en ontdek alle PrIJsfavorleten. 1 Binnenland redactie Leiden AH Goed begin 100% plantaardig Kuipje 500 gram OKGESRRHDK 1 Mask 9^ '".t F MAANDAG 20 FEBRUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6