u ‘Proef lijkt computergestuurd’ Ruben van der Meulen terug in basis na lange 14 Eersteklasser Terneuzense Boys staat lang op winst tegen RVVH, maar bezwijkt in de slotfase alsnog onder de druk: 1-1. „Het was jammer, maar zij hebben het wel afgedwongen”, zegt Ruben van der Meulen, die na een half jaar afwezigheid terug is. De Leeuw stevent af op Zeeuwse titel De Bruijn loopt finale GP mis De Wild loopt EK-titel mis Goud en brons Nieuwenhuis Tim van Dijke 23ste in tijdrit „Lolita liep een naar mijn gevoel een vlekkeloze proef', gaf De Frel aan. „En wat ben ik blij dat ik dit paard op mijn weg ben tegenge- Lange bal De voorsprong was verdiend. Na rust zette de ploeg uit Ridderkerk, dat de laatste vijf duels had gewon nen, onder aanvoering van Papito Voice-dochter En Voque de over winning op (65,29 procent). „En Voque liep een heel fijn proef', vertelde Salm. „Het is een heel nuchter en werkwillig paard. Ze toont over heel de lijn ook veel progressie. We zijn nu bezig met oefenen voor de Intermediate II. Ik wil daar in het outdoorseizoen in starten.” Tessa Kole ging bij de Youngri- ders/Prix Saint Georges met Hexagon’s La Caprinomana met de overwinning aan de haal. De achttienjarige amazone uit Vlake scoorde met de zevenjarige Capri Sonne jr-dochter 69,55 procent. Merencia (ex-ADO Den Haag) de thuisploeg meer onder druk. Er werd vaak de lange bal gespeeld. „Wat moet je anders op zo’n veld? Hierop valt niet te voetballen. Op kunstgras krijg je een heel andere wedstrijd”, deed trainer Kevin Vink zijn beklag. Desondanks werd zijn ploeg steeds gevaarlijker. Zo wist Pij nenburg door een redding RWH komen. Telkens denk je dat het niet beter kan, maar ze wordt alleen maar beter.” „De harmonie tussen amazone en paard was perfect", vond jury lid Peter Klaassens. „De overgan- gen, de wissels en het verruimen en verzamelen, alles verliep vloei end. Het leek wel computerge stuurd. Ik heb genoten.” „Mooi om te horen”, reageerde De Frel. „Dit was ook een mooi oefenrondje voor het NK en Ind oor Brabant van begin maart. Daarna stap ik over naar de Lichte Toer. Lolita is er klaar voor.” Wilma Salm uit ’s-Heer Hen- drikskinderen eiste in de Inter mediate I met de veertienjarige Groene Ster Vlissingen: zicht op play-offs na verlies verder vertroebeld Het was ook wennen aan de positie, omdat ik meereen middenvelder ben Tactiek Leander Due- rink begon als spits voor de eerste keer dit seizoen in de basis. „Het was de bedoeling dat hij de bal vast zou houden. MiroslavPeric en Rick Gort moes ten erom heen bewegen en de ruimtes in de omschakeling be nutten zei Knol over de tactiek. Dat lukte met name in de eerste helft, omdat de organisatie goed stond. „We hebben geen kansen Van der Meulen stond met twee trainingen in de benen meteen in de basis. Assistent-trainer Nico Knol, die de coaching overnam van de vakantie vierende hoofdtrainer Kevin Hollander, had er alle ver trouwen in. „Ik ken Ruben van de tijd toen we samen bij Philippine zaten. Zijn conditie heeft hij altijd bijgehouden.” Knol had ook niet veel opties, omdat de centrumverdedigers Ewoud van Troost (werk) en Glenn Michielsen (liesblessure) afwezig waren. Van der Meulen ging centraal achterin spelen en zat meteen goed in de wedstrijd. Hij groeide zelfs uit tot één van de betere spelers op het veld. „Ik was even bang voor het tempo van de wedstrijd. Het was ook wennen aan de positie, omdat ik meer een middenvelder ben. Ik ben te vreden hoe het gegaan is”, keek hij terug. weggegeven. Na rust werden de ruimtes groter”, aldus Van der Meulen. De jongste aanwinst coachte zijn teamgenoten. „Er is niet veel veranderd. De meeste spelers ken ik nog van vorig jaar toen ik hier voetbalde.” Naast Van der Meulen waren Joel van Seist en Wouter Faasse een toonbeeld van onverzettelijk heid. Doelman Nando Pijnenburg werd zelden op de proef gesteld. Als het kon, werd er opgebouwd via het middenveld, waar Bart Gort, Jesper Cornelissen en de flankspelers Justin van Rossem en Cor-Pieter Pander voor de voort zetting moesten zorgen. Dat lukte voor rust, ondanks de slechte staat van het veld, vrij goed. Er kwamen mogelijkheden via Peric, Rick Gort (paal) enDuerink, maar geen grote kansen. Totdat Peric na een half uur een foute terugspeelbal bij de Zuid-Hollan- ders afstrafte. De aanvaller ging alleen op RWH-doel- man Tim Elk- huizen af en hield even in voordat hij de bal in het doel schoot. „Ik wachtte op het goede moment dat de doelman uitkwam”, zei de topscorer van de Boys. MAANDAG 20 FEBRUARI 2023 PM ZAALVOETBAL Late 1-1 domper NU MET HANDTEKENING VAN CLASIE - Ruben van der Meulen RUGBY WIELRENNEN NIEUW- EN SINT JOOSLAND DRESSUUR - Lucien Roelandt DAMMEN DRIEBANDEN Met een magistraal uitgevoerde proef en een monsterscore stal Stephanie de Frel zaterdag tijdens de nationale dressuu r wedstrijd van RSV Sé-Ros in Nieuw- en Sint Joosland de show De amazone uit Noordgouwe stuurde de zevenjarige vosmerrie Lolita met 77,71 procent naar een af getekende overwinning. De play-offs in de kampioen spoule van de eredivisie zaal voetbal raken steeds meer uit het zicht voor Groene Ster. De Vlissingse ploeg ging vrijdag avond in Den Bosch met 4-1 on deruit tegen FCK/De Hommel. Groene Ster staat nu na vijf du els in de kampioenspoule op de achtste en laatste plaats. De ploeg van trainer/coach Azdine Boufrahi heeft na vijf duels ne gen punten. Om uitzicht te hou den op de eindfase in de com petitie moet Groene Ster mini maal als zesde eindigen. De negende ronde van het ZK dammen heeft geen wijzigin gen in de kop van het klasse ment gebracht. Zowel koploper Johnny de Leeuw als achter volger Arjo Kousemaker won, zodat De Leeuw met een punt voorsprong aan de laatste twee ronden begint. De Leeuw speelde geen vlek keloze partij tegen Piet Nieu- wenhuijzen, maar een reken fout van zijn opponent leverde hem toch nog partijwinst op. Rugbyster Liza de Wild uit Wemeldinge is er niet in geslaagd om met Oranje Eu ropees kampioen te worden. Na de 38- 12-zege van vorige week op Zweden ging de ploeg met een goed gevoel naar Sitges voor de wedstrijd tegen Spanje, maar daar was Nederland kansloos: 70-0. De Wild speelde, af gezien van tien mi nuten in de sinbin, de hele wedstrijd. Amazone Jeanine Nieuwenhuis uit Se rooskerke won de Zware Tour bij de Subtopwedstrijd in Hoek van Holland. Met Jack Black kreeg ze 70,735 pro cent van de jury Met een ander paard werd ze derde. De wedstrijd in Den Bosch kwam laat op gang. Bij rust wa ren de ploegen nog in even wicht: 0-0. „We creëren best kansen, maar we missen een echte doelpuntenmaker”, zei Boufrahi. „Dat is eigenlijk al ver schillende wedstrijden het geval. Dat is gewoon zuur.” Na de pauze sloeg de thuisploeg meteen toe en nam een 2-0- voorsprong. Imad Azzanagui zorgde hierna weer voor hoop bij Groene Ster, maar uiteindelijk trok FCK/DE Hommel aan het langste eind. De Zeeuwse driebanders heb ben bij de Grand Prix van Capelle aan de IJssel een uit stekende indruk achtergelaten. Jean Paul de Bruijn uit Hulst versloeg in de achtste finales Dick Jaspers met 40-22 in 16 beurten. In de kwartfinale klopte hij Glenn Hofman met 40-28. Jeffrey Jorissen hield hem uit de eindstrijd: 29-40. Joey de Kok uit Lewedorp ver loor in de kwartfinales van Jean van Erp: 25-40. Tim van Dijke is 23ste geworden bij de afsluitende tijdrit van de Ronde van de Algarve. De ren ner van Jumbo- Visma uit Colijns- plaat zat na 24 kilo meter 1 minuut en 42 seconden achter winnaar Stefan Küng. In het alge meen klassement was hij de nummer 54. Milan Vader uit Middelburg zette de 81ste tijd neer en werd 33ste in de eindstand. Keeper Nando Pijnenburg brengt redding in het duel met RVVH. FOTO JAN BOS Aector Dooms Terneuzen Ibrahim Eryürük liet zaterdag een Feyenoord-shirt van Jordy Clasie signeren door de huidige speler van AZ. De Terneuze- naar veilt het shirt om geld op te halen voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46