Beau Het is tijd voor een bekentenis. Ik sta in de rij bij de haringkar op de hoek, als er een vrouw langs fietst en ‘Hé!’ naar me roept. Het gebeurt wel vaker dat iemand naar me roept, omdat-ie mijn hoofd ergens van herkent. Dan zegt-ie ook: ‘Hé!’ Soms weet hij mijn naam niet zeker en dan vraagt-ie hoe ik ook alweer heet. Wat ik totaal begrijp en niet erg vind. Anders had ik maar niet per se met dat grote hoofd op televisie moeten willen komen. Maar dit is anders. Dit is een bekende. Dat hoor ik aan de manier waarop ze me aanroept. Ik kijk om en roep terug: ‘Hé!’ MEZZA 7 VI Je hebt heel veel verschillende manieren om ‘Hé!’ te zeggen. Je hebt bijvoorbeeld ‘Hé!’ met een korte Doe maar even na: ‘Hé!’ Dat is hetzelfde als ‘hallo’ en ‘tot ziens’. Fiets maar lekker door, want dat vinden we allebei prettiger dan een non-gesprek over kinderen of het weer of andere logistiek, zoals verhuizingen en vakanties. Je hebt ook ‘Héé!?’ Met een iets langere en hogere waarin ook verbazing zit. Zoiets als ‘Wat een verrassing dat ik jou weer eens zie! Dat vind ik leuk! Hoe gaat het met je?’ Jij weet, en die ander weet: met zo’n vrolijke verbazing in de toon gaan we zeker even in gesprek. En dan heb je nog mijn antwoord op de lokroep van de onbekende vrouw op de fiets. Ik roep: ‘Héééééé!De haring- man schiet uit met zijn uitjes, een oude vrouw verslikt zich in een haring en een hond slaat z’n oren geschrok ken neer. Deze extatische begroeting duidt op een diepe vriendschap in een ver verleden en kan niet anders zijn dan de inleiding voor een lang, empathisch gesprek waarin veel instemmend en begripvol wordt geknikt. ‘O, dat is wel erg jong, wat verdrietig,’ en: ‘Ik herken dat, ik begrijp precies wat je bedoelt.’ 2 Nu komt de bekentenis: ik weet niet wie die vrouw op de fiets is. Geen idee. In mijn draai naar haar toe probeer ik een signaal op te pikken waaruit ik zou kunnen opmaken wie het is. En ik begrijp dat het inderdaad vrij treurig en pathetisch is, maar ik kan er niets aan doen. Het is groter dan ikzelf. Wat zou het voor een aandoening zijn dat ik niet gewoon eerlijk ben? Ik wil haar niet teleurstellen en tegelijk is het een jammerlijk besef dat mijn geheugen tekortschiet. Het blijkt niet zomaar een vage kennis te zijn, want zodra ik een naam van een gezamenlijke vriend hoor, herken ik opeens onder haar zonnebril de contouren van een ex-vriendin, met wie ik heel vroeger in de koffer heb gelegen. Het wordt gelukkig niet pijnlijk en we kletsen even gezellig. Als de haringman roept, meld ik mij iets te vlug aan de balie. Ik roep nog net even: ‘Tot snel!’ En dan fietst ze door, op weg naar onze volgende ont moeting, over een jaar of twee. Ik vraag me af wat ik allemaal geweten heb en waar dat allemaal opgeslagen is. Snel maar die haring eten. Dat is heilzaam voor het brein. Presentator Beau van Erven Dorens (52) is getrouwd metSelly (51). Ze hebben vier zoons: Bram (21), Tijn (21), Bobbie (19) en Jan (17). Wat zon het voor een eerlijk ben? z co LU z z O o aandoening zijn dat ik niet gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 87