Dag Huis! B F 10 Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis! vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Regenwulpstraat 16 in Zierikzee. Özcan: „Ik heb een Turkse achter grond en volg de ontwikkelingen in mijn geboorteland via de televi sie op de voet. De aardbeving met zoveel doden is de ramp van de eeuw. Er is zoveel verdriet. Fami lieleden daar zijn gelukkig onge deerd, al hebben sommigen geen huis meer. Vanuit Nederland pro beren we zo goed mogelijk te hel pen. Dat geliefden nog leven is het grootste goed. Niets is meerwaard dan een mensenleven.” „Ik ben projectontwikkelaar van beroep. Zit ook in het Bedrijfson- roerendgoed. Mijn bedrijf zit in de Spaanse Polder in Rotterdam. Toen ik in 2008 bij de gemeente Rotterdam informeerde naar be- drijfskavels kon ik achteraan de rij aansluiten. Er waren zeshonderd wachtenden voor me. Toen ik in formeerde bij de gemeente Sc hou wen-Duivel and kreeg ik een aar dige mevrouw aan de lijn en had ik snel een plekje op de Industrie weg. Na een tijd forenzen wilde ik een plekje dichterbij. Een woonka- vel was via erfpacht bij de ge meente ook geen probleem. Ik wilde een huis dat ik naar eigen smaak kon inrichten.” „We hebben onze woning in Spangen, met een parkeerplaats onder het huis, al die tijd aange houden en zitten hier niet altijd. Vaak in de weekenden. Ik heb be wust een groot huis laten bouwen. Mijn vrouw en ik hebben drie kin deren in de leeftijd van 35,32 en 25 jaar. Ik ben een beetje ouderwets misschien, maar ik wil mijn kin- „Dan zijn de vide voor het huis en het balkon (151112) niet eens mee- gerekend. Wij hebben aan de voorkant veel schuifpuien die open kunnen. Bij lekker weer haal je buiten naar binnen.” „De woning is gasloos. We slaan warmte op in de grond en halen die wanneer dat nodig is onder ons huis vandaan met enorme grote pijpleidingen. Elektriciteit wekken we zelf op door 37 zonne panelen. Vorig jaar kreeg ik 1500 euro terug. In huis hebben we een zeer forse bijkeuken met een tech nische ruimte met boilervaten, een warmteterugwin-installatie en een warmtepomp.” deren graag om mij heen hebben. Ze hebben hier allemaal hun eigen slaapkamer. En boven zit nog een grote woonkamer.” „Wij worden vaak gevraagd voor de oppas van onze drie kleinkin deren. De jongste is op 9 februari 2023 geboren, een zuigeling dus nog. Het vierde kleinkind is al op komst. Mijn vrouw wil graag dicht bij kinderen en kleinkinderen zit ten. Toen wij in Zierikzee kwa men wonen, was het de bedoeling om ons Rotterdamse huis van de hand te doen. Nu doen we dat met ons Zeeuwse huis. „Rotterdam en Zeeland zijn niet te vergelijken. Hier is een begroeting op straat zo gewoon. Mensen zijn hier zo gastvrij. Ik zei eens gedag in Rotterdam en werd toen raar aangekeken. Op ons balkon in Zie rikzee kun je mooi de zon onder zien gaan. En het is heerlijk wan delen in de natuur. Je merkt dat ik zelf hier eigenlijk helemaal niet weg wil. Zo lang de woning nog niet verkocht is, kunnen we er nog van genieten.” „Een miljoen is voor veel mensen inderdaad een psychische grens. De makelaar adviseerde om er niet boven te vragen. Ik wil geen ver- koopbord in de tuin. Loop er niet mee te pronken. Al weet iedereen in de buurt dat mijn woning te koop staat.” „Achter het zitgedeelte van de toi let zit een knop waarmee je water omhoog kan laten gaan voor de spoeling. Hygiene is belangrijk. Zeker bij een grote boodschap. Voor mannen op leeftijd is het ook goed om de rust op het toilet te nemen. Goed zitten. Nadruppe len.” e Rotterdamse zaken- man Özcan Atilgan SI (55) startte in 2017 zijn bedrijf Delta Duurzaam in Zierik zee. Vanwege de reistijd, een uur heen en terug, zocht hij ook een bouwkavel voor een woning. Zijn vrijstaande woning in Poort am bacht op grond van de gemeente Schouwen-Duiveland werd in 2020 betrokken. Zijn drie kinderen en drie kleinkinderen wonen alle maal in Rotterdam. „We moeten een beslissing nemen.” - 1;!; f Info Ozcan Atiljan: „Aan de woonkamer zit een grote serre. We hebben schuifpuien en halen buiten zo naar binnen.” foto 's marieke man de maker Hoe gaat het met je? Hoe ben je hier in Zierikzee ver zeild geraakt? Deze woning is uit 2020. Hij ruikt nog als nieuw. De woonoppervlakte meet liefst 300 vierkante meter. De woning is enorm duurzaam, vertel eens. Waarom verkopen jullie de wo ning? Gaan jullie Zierikzee missen? Hij staat voor net geen miljoen euro te koop. Psychologisch foefje? Die Japanse toiletten worden apart benoemd. Wat is het bijzon dere? Gerrit van Loon Zierikzee ‘Terug naar Rotterdam om dichter bij de kinderen te zijn ZATERDAG 18 FEBRUARI 2023 GO T Het totale per- ceeloppervlak van Regen- 514m2. Het huis uit 2020 heeft zeven ka mers, een slaapkamer beneden, drie slaapkamers boven en op elke verdieping een grote Het huis heeft verschil lende terras sen en bal kons. vraagprijs ligt op 995.000 euro. Makelaar: Kuub Make laars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38