M De Agenda Omgaan met site Thuisarts.nl ONTWERPBESLUIT Met buurtauto’s en schoolbus kan er een aardig groepje mensen mee met zo’n tripje landtours die nu in het aanbod zijn opgenomen. „Daarvoor had den we naast de buurtauto’s wat uitbreiding nodig om meer men sen te kunnen vervoeren. Dat is Leuke dingen De Buurtauto is onderdeel van ‘Het Mobiliteitsplatform Schou- wen-Duiveland Op Weg’. Dat klinkt wat plechtig, maar belang- rijker is het doel: ‘Mensen die niet meer in staat zijn zelf auto te rij den of vervoer te regelen, de mo gelijkheid bieden ritjes te maken met een auto met vrijwillige chauffeur’. „Het is bedoeld voor leuke dingen, niet voor dokters- of ziekenhuisbezoek, daar zijn andere voorzieningen voor. Met de Buurtauto kunnen mensen ge bracht worden naar een familie- bezoekje, naar een winkel voor KENNISGEVING wat boodschappen, naar de soos, de bridgeclub, of naar de geza menlijke maaltijd hier in De Dui nen bijvoorbeeld”, somt Karin op. Zij houdt meestal van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur ‘kantoor’ in het res taurant van woonzorgcentrum De Duinen in Burgh-Haamstede of is in elk geval dan telefonisch bereikbaar. Met regelmaat komen daar ook vrijwillige chauffeurs van de Buurtauto bij haar langs om even bij te praten. „Hun aan tal varieert tussen de tien en vijf tien. We kunnen altijd wel wat aanwas gebruiken.” Voor dit project zijn drie elek trische personenauto’s beschik baar. Ze zijn gestationeerd in Bruinisse, Zonnemaire en bij De Duinen in Burgh-Haamstede, waar er binnenkort een tweede bij komt. Het project wordt finan cieel gesteund door de gemeente en verder zijn de organisaties Zeeuwland, De Zuidhoek, Allévo en SMWO er nauw bij betrokken. Mobiliteit bieden is één ding, maar met elkaar erop uitgaan, is voor sommigen wellicht extra leuk, is de gedachte achter de Ei- gelukt dankzij de samenwerking met de vrijwillige schoolbus in Zonnemaire. Die is op vrijdag middag beschikbaar, want dan wordt die niet gebruikt voor leer lingenvervoer”, zegt Karin. „Met drie buurtauto’s en die schoolbus kan er een aardig groepje mensen mee met zo’n tour. We hebben al een paar keer proef gedraaid met uitstapjes naar de Hema in Zie- rikzee en naar Life Garden in Renesse tijdens de kersttijd. Dat is goed bevallen dus gaan we nu vrijdag officieel beginnen met het uitje naar De Mèkkerstee.” Zij heeft in overleg met de chauffeurs inmiddels een jaar planning gemaakt voor elke derde vrijdagmiddag in de maand. Daarop staan onder meer nog een bezoek aan Life Garden, nu in lentetijd en verder tochtjes, door het Krekengebied in Ouwerkerk met aansluitend een bezoek aan seniorenwooncomplex De Saele in Oosterland en later ook aan Bruville in Bruinisse. „Het is zo leuk en dankbaar werk om te doen. Er zijn zulke fijne gesprekken in de auto te voeren”, zegt Marlou Daniëls. Zij is een van de vrijwillige chauf feurs die net even langs komt bij Karin voordat ze aan haar ‘dienst’ begint. Inzet en flexibiliteit bij de chauffeurs is uiteraard van belang zeker ook bij het organiseren van die Eilandtour. De deelnemers worden immers thuis opgehaald en thuis gebracht. De kosten voor deelname bedragen 5 euro. f unnenwein |gj groepsverband niet eens wat leuks organise- ren?’, luidde de vraag vanuit de vrijwillige chauf feurs van Project Buurtauto. En zo is het gekomen dat vrijdag middag een gezamenlijk uitje naar Geitenboerderij De Mèkker stee in Ouddorp op het pro gramma staat. „Daar beleven ze nu net een grote geboortegolf, dus kunnen de mensen genieten van de jonge geitjes en ook lekker snuiven aan het boerenleven”, zegt Karin Boot. Zij is planner bij de Buurtauto, de enige betaalde kracht voor twintig uur per week. Het project drijft verder volledig op vrijwilligers en ook Karin in vesteert er extra eigen uurtjes in. De rubriek De Agenda gaat over mensen achter projecten opSchouwen-Duiveland. Dit keer Karin Boot, planner bij Project Buurtauto, over de Eilandtours. 'A 3 F 1 SD DINSDAG 14 FEBRUARI 2023 Met de Buurtauto Ontgrondingenwet i. 2. 3- - Karin Boot, Project Buurtauto de heer E. Erdtsieck BBA Chauffeur Wim van der Spek, planner Karin Boot van Project Buurtauto en Marlou Daniëls, ook chauffeur, met een van de buurtauto’s bij de schoolbus in Zonnemaire. fotomariekemandemaker Wie mee wil met de Eilandtour vrijdagmiddag of met een van de andere tochten de komende maanden, steeds op de derde vrij dag van de maand, kan zich aan- melden via telefoonnummer: 06- 2021 9421 of mailen naar: buurt autodeduinen@gmail.com De website Thuisarts.nl biedt veel informatie over ziektes en gezondheid. De site is opgezet en gemaakt door (huis)artsen. Die specialisten bieden de ga rantie dat informatie ‘onafhanke lijk, betrouwbaar, actueel en we tenschappelijk onderbouwd is’. Tijdens een workshop in het Vlissingse zorgcentrum Ter Reede leren deelnemers don derdagochtend hoe ze met de website om moeten gaan om de gewenste informatie te vinden. Want op Thuisarts.nl kun je op verschillende manieren antwoor- Ouderen die vragen hebben over (hun) gezondheid vinden informatie op Thuisarts.nl. Tij dens een gratis workshop leren 55-plussers donderdag hoe ze de site kunnen gebruiken. De minister van Infrastructuur en Waterstaat heeft het voornemen vergunning te verlenen aan Mepavex Logistics B.V., Blankenweg n te Bergen op Zoom. De aangevraagde activiteit betreft het ontgronden van circa 38.800 m3 bodemmateriaal uit het Bergsche Diep, ter hoogte van Noordland 12-16 te Bergen op Zoom, in de gemeente Bergen op Zoom. den zoeken op je vragen: met een zoekwoord of via een alfa betische lijst. Over elk onder werp is een korte samenvatting te vinden en bij verder klikken volgen antwoorden op diverse vragen. De workshop wordt tus sen 10.00 en 12.00 uur gehou den in het Speeluus van Ter Reede. En is bedoeld voor be woners van Ter Reede, maar ook voor geïnteresseerde 55-plussers van buiten. Deelnemers kunnen gratis mee doen, maar ze moeten zich wel van tevoren aanmelden in de ZB in Middelburg of via de site van de ZB. Belangstellende ‘zorgin- formatiezoekers’ moeten ook hun eigen laptop of tablet en een oplader meenemen om tij dens de workshop te kunnen oefenen. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, Wnd. Afdelingshoofd van de afdelingen Vergunningverlening en Handhaving Rijkswaterstaat Zee en Delta Ali Pankow Burgh-Haamstede Terinzagelegging Vanaf io februari 2023 tot en met 23 maart 2023 wordt een ieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvraag, het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Uw verzoek kunt u per e-mail sturen aan ZD-vergunningen@rws.nl. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de gemeente Bergen op Zoom, Jacob Obrechtlaan 4, 4611 AR Bergen op Zoom. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalaie van Provincie Noord-Brabant, Brabantlaan 1, 5216 TV’s-Hertogenbosch. Zienswijzen Een ieder kan tot en met 23 maart 2023 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen. Schriftelijk aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Vergunningverlening, Postbus 2232, 3500 GE Utrecht. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor mondelinge zienswijzen kan contact worden opgenomen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. naar de jonge geitjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46