Wil De Agenda Omgaan met site Thuisarts.nl 9 ONTWERPBESLUIT Eén ding stond als een paal boven water: we zullen carnaval vieren in ’s-Heerenhoek Rubriek De Agenda gaat over mensen achter evenementen. Dieddier Geijs (28) en Denise Voet (26) uit’s-Heerenhoek zijn bestuursleden van stichting De Koenkelpot. De bierdulve waar hij het over heeft, is tijdens het carnavals weekend de bijnaam voor de Heerenstraat. Dankzij de cafés die daar zijn gevestigd konden de Hofdames Denise knikt instemmend. Mijn vader heeft altijd in een bouw- groep gezeten en ik deed vroeger elk jaar mee met de optocht. Toen ik wat ouder was, besloot ik een mail te sturen naar de carnavals- stichting met de vraag of ze nog iemand zochten. Ik begon als in- springer voor de hofdames en twee jaar later was ik zelf hof- KENNISGEVING carnavalsgangers een kroegen tocht houden op hun dorp of neerstrijken in hun favoriete café. Maar vlak voor de kerst werden de deuren van die kroegen geslo ten en daarmee was de ver trouwde bierdulve voor dit sei zoen drooggelegd. „Toen we dat hoorden, hebben we als bestuur alle zeilen bijgezet om te kijken wat de mogelijkheden zijn, want één ding stond als een paal boven water: we zullen carnaval vieren in ’s-Heerenhoek. Er kwam in sa menwerking met de gemeente al snel een externe partij in beeld waarmee we aan tafel zijn gaan zitten. Zij zorgen voor een grote tent op het Kerkplein. Maar, en dit vind ik wel heel belangrijk om te vermelden, die tent is niet de enige feestlocatie, want we wer ken nog steeds samen met de Jeugdhoeve, Kiekieris en de Ge veltjes, dus ook daar kunnen we komend weekend feesten. En weet je, in eerste instantie was het schrikken toen we hoorden dat de bierdulve verdween, maar ik vind dat de carnavalsvierders voor de sfeer zorgen. Je kan de mooiste locatie hebben met de beste dj’s en een geweldige aan kleding, maar het publiek maakt de sfeer. Dat is juist wat carnaval zo uniek maakt: de grapjes die worden gemaakt, de attributen die mensen meenemen. Als je in een normaal weekend op stap gaat, zal dat van z’n levensdagen niet gebeuren.” Alle leeftijden Da’s veel, maar de leden van de stichting organiseren allerlei acti viteiten, zoals een middag voor vijftigplussers, een verkiezing voor jeugdprinsen, prinsessen en narren, de carnavalsmiddag voor de basisschoolkinderen, een feest voor de twaalf-plussers en na tuurlijk de optocht door het dorp. „We organiseren activiteiten voor alle leeftijden en zo willen we het voor iedereen mogelijk maken om carnaval te vieren. We wer ken altijd samen met de horeca, maar daar is dit jaar iets in veran derd. Kort voor carnaval werden we ermee geconfronteerd dat we geen bierdulve meer hebben.” Genieten Op de vraag waar ze het meest naar uitkijken antwoordt Denise: „Op de donderdag voor het week end gaan we met alle leden van de stichting op pad. Daar kan ik enorm van genieten. Je praat met elkaar, lacht met elkaar en hebt als groep plezier met elkaar.” e zijn al maanden be- zig met de voorberei- dingen voor het ko- mende carnavals- weekend in hun woonplaats. ‘Een zuipfeest’ wordt het weleens genoemd. En ja, veel carnavalsvierders zijn niet vies van een biertje, maar Dieddier en Denise weten dat carnaval meer is dan een avondje kantelen. „Ik hoor weleens van mensen dat het lastiger is om dit feest te be grijpen als je er niet mee bent op gegroeid. Zelf denk ik ook wel dat je carnaval anders beleeft als je er groot mee bent geworden”, zegt Diddier. „Bij ons is het met de pap lepel ingegoten. We zijn allebei ge boren en getogen in ’s-Heeren- hoek en als klein kind werden we al meegetrokken in de optocht en alle andere carnavalsactiviteiten. Op den duur kreeg ik de vraag of ik het zag zitten om in de carnavals- stichting te komen. Nu ben ik al weer negen jaar bestuurslid en zit ik in de raad van elf.” V s dame in de raad van elf.” In september begonnen de voorbereidingen voor het ko mende carnavalsweekend en sindsdien kwamen de leden van De Koenkelpot een paar keer per maand bij elkaar om de taken te verdelen. „We hebben een draai boek om te zorgen dat we geen zaken over het hoofd zien, vol gens mij staan er zo’n negentig punten in”, zegt Dieddier. WA DINSDAG 14 FEBRUARI 2023 Ontgrondingenwet i. 2. 3- - Dieddier Geijs, De Koenkelpot de heer E. Erdtsieck BBA De website Thuisarts.nl biedt veel informatie over ziektes en gezondheid. De site is opgezet en gemaakt door (huis)artsen. Die specialisten bieden de ga rantie dat informatie ‘onafhanke lijk, betrouwbaar, actueel en we tenschappelijk onderbouwd is’. Tijdens een workshop in het Vlissingse zorgcentrum Ter Reede leren deelnemers don derdagochtend hoe ze met de website om moeten gaan om de gewenste informatie te vinden. Want op Thuisarts.nl kun je op verschillende manieren antwoor- Ouderen die vragen hebben over (hun) gezondheid vinden informatie op Thuisarts.nl. Tij dens een gratis workshop leren 55-plussers donderdag hoe ze de site kunnen gebruiken. De minister van Infrastructuur en Waterstaat heeft het voornemen vergunning te verlenen aan Mepavex Logistics B.V., Blankenweg n te Bergen op Zoom. De aangevraagde activiteit betreft het ontgronden van circa 38.800 m3 bodemmateriaal uit het Bergsche Diep, ter hoogte van Noordland 12-16 te Bergen op Zoom, in de gemeente Bergen op Zoom. den zoeken op je vragen: met een zoekwoord of via een alfa betische lijst. Over elk onder werp is een korte samenvatting te vinden en bij verder klikken volgen antwoorden op diverse vragen. De workshop wordt tus sen 10.00 en 12.00 uur gehou den in het Speeluus van Ter Reede. En is bedoeld voor be woners van Ter Reede, maar ook voor geïnteresseerde 55-plussers van buiten. Deelnemers kunnen gratis mee doen, maar ze moeten zich wel van tevoren aanmelden in de ZB in Middelburg of via de site van de ZB. Belangstellende ‘zorgin- formatiezoekers’ moeten ook hun eigen laptop of tablet en een oplader meenemen om tij dens de workshop te kunnen oefenen. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, Wnd. Afdelingshoofd van de afdelingen Vergunningverlening en Handhaving Rijkswaterstaat Zee en Delta Rachel van Westen ’s-Heerenhoek Terinzagelegging Vanaf io februari 2023 tot en met 23 maart 2023 wordt een ieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvraag, het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Uw verzoek kunt u per e-mail sturen aan ZD-vergunningen@rws.nl. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de gemeente Bergen op Zoom, Jacob Obrechtlaan 4, 4611 AR Bergen op Zoom. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalaie van Provincie Noord-Brabant, Brabantlaan 1, 5216 TV’s-Hertogenbosch. Zienswijzen Een ieder kan tot en met 23 maart 2023 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen. Schriftelijk aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Vergunningverlening, Postbus 2232, 3500 GE Utrecht. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor mondelinge zienswijzen kan contact worden opgenomen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. a Dieddier Geijs (28) en Denise Voet (26) uit ’s-Heerenhoek zijn bestuurslid van stichting De Koen kelpot. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ‘Het publiek maakt de sfeer bij carnaval

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35