M u 5 ALGEMENE WATERSCHAPSPARTIJ PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN 2023 Hij heeft zijn achternaam mee, grapt Lou Waterman. Niet alleen bij de verkiezingen voor het waterschap maar ook bij die voor de Staten voert hij de lijst aan van de Algemene Waterschapspartij. Dat bericht op Dumpert is al meer dan 32.000 keer bekeken. Prima voor naamsbekendheid Een plicht om alle bomen die gerooid worden één op één te herplanten inds vorige week kennen ook de bezoekers van de populaire site Dumpert hem. Daar werd het grapje herhaald dat hij liefst een stapje verder gaan. „Ik vind dat er een plicht moet komen om alle bomen die gerooid worden één op I.Wind op zee Duurzaamheid staat boven aan zijn lijstje met speerpunten. „De AWP is 3. Herplanten De richtlijnen voor het herplanten van gerooide bomen zijn bij de pro vincie al wat strenger dan bij het wa terschap, maar Waterman wil het 4. Wegenbelasting De wegenbelasting mag in Zeeland niet omhoog, vindt de AWP. „Dat is de enige inkomstenbron waar de pro vincie zelf invloed op heeft. Wij vin den dat die opcenten moeten worden bevroren. Het geld moet ook alleen maar aan wegen worden uitgegeven, niet aan andere dingen, zoals de ge meenten doen met de hondenbelas ting. Die moet je niet uitgeven aan één te herplanten. We willen geen achteruitgang zien in de loop der ja- ren. Daar moet geld voor komen. Als het waterschap vraagt om mee te be talen geeft de provincie nu vaak niet thuis.” 5. Wind in de zeilen Lou Waterman van de Algemene Waterschapspartij is tevreden met het project Wind in de Zeilen, de 650 miljoen euro waarmee Den Haag heeft goedgemaakt dat de Mariniers- kazerne niet naar Vlissingen komt, maar hij maakt zich zorgen over de voortgang. „Nu zien we weer dat de bouw van de rechtbank en de gevan genis bij Ritthem een jaar is opge schoven. We moeten oppassen dat uitstel niet opnieuw leidt tot afstel. En zo’n extra trein die er is gekomen. Hoe groot is het risico dat die over een paar jaar weer verdwijnt? De pro vincie moet dat goed in de gaten houden.” lantaarnpalen. Hoeveel wordt er pre cies geïnd aan wegenbelasting door de provincie en waar wordt het aan uitgegeven? Daar moeten de Staten bovenop zitten. Wij hebben de in druk dat het niet alleen maar naar wegen gaat. Op termijn verdwijnt de wegenbelasting. Er komen steeds meer elektrische auto’s waarvoor geen belasting hoeft te worden be taald. Dan moet er wel compensatie komen vanuit het Rijk, want het is een te groot bedrag om te zeggen: laat maar zitten.” er voor water, natuur en klimaat. We zijn een groot voorstander van duur zame energieopwekking. We vinden wel dat windmolens op zee moeten staan en zonnepanelen op daken moeten liggen of langs snelwegen en op dijken. Nieuwe huizen moeten zonder een gasaansluiting worden gebouwd.” 2. Schoon water De vervuiling van het milieu is Wa terman een doorn in het oog. „Er zit PEAS in de Westerschelde en tal van andere schadelijke stoffen in de na tuur. Denk aan medicijnresten in het afvalwater. Als je dat wilt tegengaan kun je als provincie meer afdwingen dan als waterschap. We hebben in Zeeland twee ziekenhuizen. Als pro vincie heb je daar makkelijker con tact mee dan in Noord- of Zuid-Hol- land, waar er veel meer zijn. Natuur lijk gaat het bij water vaak om lande lijke of internationale regels, maar ik vind wel dat je in je eigen achtertuin moet beginnen.” zelf eigenlijk al jaren maakt. „Ik ben lang geleden al eens gebeld door de presentator van een programma van Radio 538 of zo. Die begon ook over mijn naam en mijn functie. Na de vo rige verkiezingen hoorde ik iemand zeggen: ‘Ik heb op Waterman ge stemd. Dat zal wel een goeie zijn voor het waterschap.’ Ik vind het best hoor. Dat bericht op Dumpert is al meer dan 32.000 keer bekeken. Prima voor mijn naamsbekendheid.” Dat landelijke of provinciale poli tieke partijen meedingen naar een zetel in het waterschapsbestuur is in middels niet ongewoon, maar nu doet er ook een waterschapspartij mee bij de verkiezingen voor Provin ciale Staten. Vlissinger Lou Water man staat voor allebei boven aan de lijst van de Algemene Waterschaps partij (AWP). Mogelijk moet hij kie zen welke zetel hij na 15 maart in neemt. „Die keuze heb ik nu nog niet gemaakt. Eerst maar eens de uitsla gen afwachten.” En, mocht hij in de Staten komen, naar welke partij gaat zijn stem dan voor de Eerste Kamer? Niet naar een van de gevestigde par tijen, zegt hij stellig. „Wij zijn niet gebonden aan een partij in de Tweede Kamer. Voor de Eerste Ka mer stemmen we op de Onafhanke lijke Senaatsfractie. Dat doet de Partij voor Zeeland ook.” Voor die partij is Waterman in het verleden burgercommissielid ge weest, zeg maar hulpstatenlid. Voor de Partij Souburg Ritthem was hij actief in de Vlissingse gemeenteraad. Met de partij die hij de afgelopen ja ren vertegenwoordigde in het water schap Scheldestromen probeert hij nu in de Staten te komen. „Er zijn veel raakvlakken tussen het water schap en de provincie. Wij kunnen onze kennis op het gebied van water daar inbrengen. Als we in de Staten zitten krijgen we nog meer mogelijk heden om onze doelen te behalen.” Paspoort - Lou Waterman, AWP - Lou Waterman, AWP Lou Waterman: „Er zijn veel raakvlakken tussen het water schap en de provin cie.” FOTO LEX DE MEESTER Ernstjan Rozendaal Vlissingen s Water(schaps)man doet ook een gooi naar de provincie WA MAANDAG 13 FEBRUARI 2023 Lou Waterman (75) woont in Vlis singen, is ge trouwd en heeft vier kinderen. Voor zijn pensio nering werkte hij bij het Adrz. Uniek „De AWP is een praktische partij. Dat onderscheidt ons van veel an dere partijen. Neem een besluit en voer het uit.” Hoeveel zetels „Ik denk dat we er twee gaan ha len. Dat moet moge- j lijk 1 zijn.” 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 25