Mae en Aedan (8) geven elkaar jawoord O 4 Feestjaar800jaar stadsrechten komt uit de startblokken gen”, stelt Kaland tevreden vast. Het jubileumjaar waarin wordt gevierd dat Westkapelle 800 jaar geleden stadsrechten kreeg, is dit weekend echt uit de startblokken gekomen. Met een glansrol voor de 12-jarige Romijn. bijdrage. Het echte begin van het jubileumjaar staat gepland voor 13 mei. Op het programma voor die dag staan onder meer een optocht door het dorp, allerlei activiteiten en een het Veers Muziekfestival, ringrij- den XL en een skeeler- en wandel tocht, een viswedstrijd, een exposi tie van de teken- en schilderclub en jaar geleden, in 1223, dus stadsrech ten. Ze werden toegekend door Graaf Floris IV, de graaf van Hol land en Dirk van Voorne, burggraaf van Zeeland. Polderhuis Op het programma voor de rest van Smalstad Omdat Westkapelle desondanks geen plek kreeg in de toenmalige Staten van Zeeland werd het een smalstad genoemd. Die status had den destijds nog een handvol naar huidige begrippen wat kleinere Zeeuwse plaatsen die stadsrechten hadden gekregen, zoals Arnemui- den, Domburg, Brouwershaven en Sint-Maartensdijk. Het was voor het eerst dat kinde ren konden trouwen in Hof Pop pendamme. „Mijn man en ik heb ben het hier drie jaar geleden over genomen, maar door corona heb ben we lange tijd weinig gekund”, zegt eigenaresse Helen Bihi-Zenou. „Nu alles weer mag, zijn we leuke dingen aan het bedenken. Nu is het zo dat hier ook echte huwelijken kunnen plaatsvinden. Dus we dachten: hoe leuk is het als hier vlak voor Valentijnsdag ook kinderen met elkaar kunnen trouwen?” In totaal liepen vier jonge koppeltjes zondag ‘getrouwd’ weer naar bui ten. onberispelijk uit en er was een 'echte’ trouwambtenaar.„Ikdoe dit voor de eerste keer, dus ben best een beetje zenuwachtig”, bekende ze. De twee 8-jarige kinderen ken nen elkaar van school en spelen vaak samen. Toen hun ouders ruim een jaar geleden samen oud- en nieuw vierden sloeg de vonk over. „Ja, ik ben echt verliefd op Mae”, vertelde Aedan zondag een beetje verlegen. Andersom bleek dat ge lukkig ook zo te zijn. Mae liet weten dat ze het leuk vindt dat Aedan al tijd zo lief is en goed kan voetballen en verhalen schijven. Op zijn beurt vindt Aedan dat Mae prachtige blonde haren heeft. bestaande evenementen aanhaken bij het het jubileumjaar staan verder onder jubileumjaar meer een poging om 800 kunste naars op de Zeedijk te verzamelen, Om meteen maar duidelijk te zijn: nee, natuurlijk zijn Mae van Tilburg en Aedan van der Vlies uit Vlissin- gen niet echt met elkaar getrouwd. Toch leek het zondagochtend in Hof Poppendamme, de natuur- en speelboerderij nabij Grijpskerke, in alles op een echte huwelijkscere monie. De boel was uitbundig ver sierd, in de zaal zaten trotse familie leden, bruid en bruidegom zagen er De 12-jarige inwoonster van het dorp (ja, ooit een stad dus) ont wierp het mooiste logo en werd za terdag in het zonnetje gezet. „Dit had ik echt niet verwacht”, zei ze na afloop nog een beetje beduusd. Leerlingen van de twee basisscho len in Westkapelle hadden logo's voor het jubileumjaar mogen ont werpen. Zaterdag werd bekendge maakt dat Romijn Minderhoud, leerling van De Lichtboei, de mooi ste had gemaakt. Haar ontwerp prijkt het komende jaar op tal van uitingen die met het feestjaar te maken hebben, waaronder T-shirts en hoodies. Oe Tooier, Oe Mooier Romijn werd zaterdagmiddag in het zonnetje gezet tijdens het eve nement ‘Oe Tooier, Oe Mooier’, dat inmiddels een traditie mag worden genoemd in Westkapelle. In café Kasteel van Batavia vonden weer de hele dag activiteiten plaats waar mee geld werd opgehaald, waaron der workshops, een bingo en een feestavond. De opbrengst van het evenement gaat altijd naar een spe- vooral een coördinerende rol en cifiek (goed) doel. Dit jaar is dat de biedt hulp waar nodig, eventueel Werkgroep Westkapelle 800 jaar ook in de vorm van een financiële stadsrechten.’ De opbrengst van za terdag was liefst 15.000 euro. De werkgroep is al maanden mei. Op het programma voor die g g druk in de weer met het optuigen dag staan onder meer een optocht van een mooi programma. Het is door het dorp, allerlei activiteiten overigens niet de bedoeling dat de en een feestavond. „Voor die op- WG ZÏGI1 OOk ddt werkgroep zelf veel activiteiten of tocht hebben we al veel aanmeldin- evenementen gaat opzetten. Dat laat ze vooral aan verenigingen of andere personen of organisaties. „Wat je ook ziet is dat bestaande evenementen aanhaken bij het ju bileumjaar”, zegt Saskia Kaland van de werkgroep. Die groep heeft een stad- en dijkfeest. Daarnaast zullen ook de Woensdag Westka- pelle-dagen van het Polderhuis dit jaar in het teken staan van 800 jaar stadsrechten. „We zijn nog hard aan het werken aan onze website”, zegt Kaland. „Daar staan binnen kort ook alle activiteiten op.” Het gaat om de site westkapelle800.nl. Verenigingen en andere initiatief nemers die nog iets willen organi seren in het kader van het feestjaar kunnen zich overigens nog altijd aanmelden via info@westka- pelle800.nl. Hoewel Westkapelle nu gewoon als dorp te boek staat, kreeg het 800 W', Romijn maakte mooiste logo Romijn Minderhoud (12) toont trots het T-shirt met daarop het door haar ontworpen logo, foto dirk- jan gjeltema GRIJPSKERKE Ze zaten er een beetje onwennig bij, maar op het moment suprème lieten ze beide een en thousiast ‘ja!’ horen. Mae en Aedan, beiden 8 jaar oud, trouw den zondag met elkaar in Hof Poppendamme. - Saskia Kaland, lid van de werkgroep Rob Paardekam Westkapelle - Rob Paardekam zie voor video pzc.nl/play Aedan en Mae gaven elkaar zondag geen trouwring, maar een trouwarm bandje, foto dirk-jan gjeltema MAANDAG 13 FEBRUARI 2023 WA - .4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24