Beau MEZZA 7 VI Ik heb op de markt een leren jas gekocht. Ik wandelde over het plein, zag ’m bij een kraam hangen en wist het meteen. Of de jas koos mij uit, dat kan ook. De sympathieke marktkoopman gaf’m voor honderd euro mee, maar voor zeventig had ik ’m denk ik ook wel gekregen. Hij is lichtbruin, half lang en loodzwaar. De punten van de kraag zijn breed en stevig. In de jaren tachtig zou je er mee tegen de gevel van een kraakpand leunen. Maar je kunt er ook een gedicht in voorlezen. Een stoere jas dus, met karakter. Nu ik nog! Want ik ben steeds weker geworden. Lichamelijk én geestelijk. De confrontatie ga ik het liefst uit de weg en mijn mening vind ik bijna net zo oninteressant als die van een ander. Is dat wat ouder worden is, of ben ik het? In mijn jeugd was ik niet met kleding bezig. Op foto’s zie ik eruit als een lieve jongen met sproeten, een donkerbruin bloempotkapsel en een heel slecht ont wikkeld gevoel voor mode. Ik droeg een wijde, gebleekte spijkerbroek tot mijn middel, met een brede, bruine riem. Daarboven een T-shirt met een heel lelijke, blauwe trui met een uitgerekte ronde hals. Het werd nog erger toen ik in een dumpzaakeen camouflagejas kocht, gewoon omdat ik John Rambo wilde zijn, uit First Blood. In mijn studententijd droeg ik lange jassen, tot aan mijn enkels. En ik had vaak een hoed op en een attribuut bij me, zoals een tennisracket, een viool, een hengel, of zelfs een typemachine. Zo liep ik dan door de stad, te paraderen als bon vivant. Ging ik in een café demon stratief op mijn Remington tikken en bier drinken tot mijn geld op was. Op mijn visitekaartje liet ik filosofisch avonturier drukken. Alles om verwarring te zaaien. Het was even pathetisch als onschuldig, want intussen was ik zelf degene die verward was. Wie ben ik? Wat wil ik? Wat doe ik hier? Om eerlijk te zijn vragen die ik me zelf nog steeds stel. Enkele jaren later liep ik in een lange nepbontjas achter de kinderwagen. Lijkbleek en doodop. Mijn leven bestond louter uit kinderen en werk, maar mijn jas was nog uit het tijdperk van de eindeloze vrijheid. Daarna ben ik me eigenlijk steeds laffer gaan kleden. Bij gelegenheden draag ik af en toe een exuberant pak, maar in het dagelijks leven kom ik niet verder dan een jeans en een trui. Alles blauw. Lekker veilig. Ik heb de saaie, blauwe winterjas in de kelderkast opgeborgen en nu hangt er dus een bruin, leren jack aan de kapstok. Wat gaat dat jack met me doen? Is dit de definitieve door braak van mijn midlifecrisis? Ga ik over een week een wolharig hoesje om mijn autostuur spannen en een boeddhabeeldje aan mijn achteruitkijkspiegel hangen? Ga ik dan eindelijk plat praten? Hoe loopt dit af? Gewoon rechtop lopen Beau, met je neus naar de toekomst. Niemand weet toch wat er gebeurt. 2 Presentator Beau van Erven Dorens (52) is getrouwd metSelly (51). Ze hebben vier zoons: Bram (21), Tijn (21), Bobbie (19) en Jan (17). een ander oninteressant als die van z co LU z z O o Mijn mening vind ik bijna net zo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 87