La cucina Gaite Jansen Veertig jaar in het vak t- OF/ DE LIEFDE SPAT ER VANAF 'Elke reden om het over de liefde te hebben, is een goeie* MEZZA 3 VI ‘Ik wilde bouwvakker, popster en ruiter worden, als acteur kon ik ze allemaal zijn’ Karin Bloemen: ‘Hoe ik heette of wat ik deed wist ik niet meer’ Mevrouw Hamersma draait de lekkerste pasta's in elkaar Op de redactie vroeg ik of er weleens wat aan Valentijn werd gedaan thuis. Vieze gezichten, het woord ‘com mercieel’ viel. Ook bij mij waren er de afgelopen jaren geen uitpuilende brieven bussen op ‘de dag’. Tot mijn verrassing werd een paar dagen later een ouderavond verzet, want gepland op 14 februari en ouders hadden gevraagd of het verplaatst kon wegens Valentijns- plannen. Vrolijkstemmend, er is roman tiek in de wijk! Later bleek op de redactie dat ook bij een van ons weleens een doosje met ring was verschenen tijdens Valentijn. En dat er in een ver verleden een Valentijns- maskerade was geweest die zowaar uitmondde in een relatie. Intussen was onze art director Henk Marseille in zijn Instagram-time- line op de vijf liefdestalen van relatiegoeroe Gary Chapman gestuit; of we daar niet eens wat mee konden. Ik belde een paar sprankelende vrouwen van wie ik wist dat ze een mooie liefde hebben. lonica Smeets bijvoorbeeld met haar Han, die toen ik kwam kennismaken met lonica - columnist bij het magazine waar ik eerder hoofdredacteur was - er gezellig bij kwam zitten. Of zij ons wilden vertellen wat hun liefdestaai is. Airen Mylene en haar Taeke, Mirella van Markus en haar Claudia. Het spat er vanaf. Lees op pagina 20 over de liefdestalen die al tientallen jaren mensen wat beter laten snappen waar de ander nou echt warm van wordt. Want elke reden om het over de liefde te hebben, is een goede reden. Sara van Gorp (49) Chef MEZZA en moeder van twee zonen van 8 en 13. COLOFON Chef MEZZA Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sita Bezemer, Imelda van der Helm (frl), Coby Joustra (frl), Trés Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 4 Mijn weekend 7 Beau 8 Zin in 11 Hier is Anne Neuteboom 19 Geld Geluk 20 Vijf liefdestalen 36 Schrijver spreekt Lonneke Geerlings 38 Nu lezen 39 Mijn boek Robbert Wigt 40 Daan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Victor Abeln 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 83