Paspoort ‘Ik hoef de donorvader niet perse te ontmoeten. Daar heb ik niet zo’n gevoel bij’ „Er is een wet die bepaalt dat kinderen het recht hebben om te weten wie hun vader is. In Nederland is het zo geregeld dat donoren niet meer anoniem mogen zijn. Maar ik weet geen echte naam en heb ook geen foto van hem als volwassene gezien. Wel heb ik een Als alleenstaande een kind krijgen en dan straks weer werken. Hoe ga je dat doen? „Tot nu toe werkte ik vier dagen, straks zijn dat er drie. Mijn moeder past een dag op en de andere twee dagen gaat mijn kindje mee naar de opvang, waar ze op een andere groep komt. Zodat ik er niet zélf voor zorg. Dat lijkt me voor mijn kind niet fijn, maar voor mezelf ook niet. Wel is het prettig dat ze in de buurt is. Voor het geval borstvoeding nodig is. Of om tussendoor even te kijken. Ik werk er al heel lang, vertrouw mijn collega’s volledig dus dat is een voordeel dat ik heb. Ik vond drie dagen werken wel genoeg. Dat zou ook goed haalbaar moeten zijn. Dat ik graag een kindje wilde is mijn keuze, en ik wil er graag zelf voor zor gen.” nog maar 12. Bij familie-uitjes sjouwde ik altijd met de kindjes. Ik werk ook in de kinderop vang, dat zegt ook wel iets. Mijn wens was te groot om er niets mee te doen. Dus dan maar alleen. Maar natuurlijk denk ik hier niet licht jes over, ik heb er goed over nagedacht. En ik heb een fijne kring mensen om me heen, die mij altijd zal steunen. It takes a village to raise a child, zeggen ze wel eens. Ik ben er zeker van dat mijn ‘village’ groot genoeg is.” dossiernummer dat bewaard blijft bij de kli niek. Op een bepaalde leeftijd zou mijn doch ter dat mogen opvragen en een contactverzoek mogen doen. De donor mag dat dan wel wei geren. Of ik hem zelf zou willen ontmoeten? Niet per se. Daar heb ik niet zo’n gevoel bij.” Tot slot: Je moest er even over nadenken of je dit verhaal wilde vertellen. Waarom? „Omdat het best wel privé is, en ondanks dat ik weet dat iedereen achter mij en mijn keuze staat, is het spannend om te horen wat ande ren ervan vinden. Ik kijk ook enorm uit naar de komst van mijn kindje. En hoop met het delen van dit verhaal andere dames te inspire ren. Je bent niet per se afhankelijk van een partner om een gezin te vormen. Een modern gezin heeft tegenwoordig verschil lende vormen. Het zal heus niet altijd makke lijk zijn, maar ik weet zeker dat het me alles waard is wanneer ik straks mijn dochter vast heb.” „Dat kan toch? Ik zie dat ook wel voor me. De kans is groot dat de man die ik dan tegenkom, ook al kinderen heeft. Dat is dan zo.” „Nee, ik heb daar nooit vervelende gevoelens bij gehad ondanks dat zij jonger is. Ik heb haar zwangerschap van best dichtbij meegemaakt en haar zoontje groeit op met mij in zijn leven. Ik voel veel voor hem, en heb me al meer dan eens afgevraagd hoe dat gevoel nog meer of anders kan zijn bij een eigen kindje. Dat ga ik straks ervaren.” Carlien Murre (1985) is geboren in Goes en woont daar nog steeds. Na haar mid delbare schooltijd op het Buys Ballot Col lege volgde zij de op leiding Sociaal Peda gogisch Werk aan het ROC, gevolgd door een jaar aanvullend onderwijsassistent. Sinds 2007 werkt ze in de kinderopvang. Carlien Murre bij 32 weken zwanger schap: „Ik denk hier niet lichtjes over, ik heb er goed over nagedachtfoto privé En de donorvader? Wat nu als je iemand ontmoet, waarmee je je leven verder zou willen delen? Je zusje kreeg al eerder een kindje. Was dat moeilijk voor je? GO ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 55