0) B Natalie Sinke: eerst ernstige knieproblemen, Bgswii 12 Bruins ook komende twee seizoenen trainer SVOD’22 Pim Bruins staat ook de komende seizoe nen aan het roer bij SVOD'22. De oefen meester heeft zijn contract met de Wal- cherse zaterdag-eersteklasser met twee jaar verlengd. ^Tirr «7? Kort Toen Natalie Sinke de vraag kreeg of ze mee wilde naar Kenia, kon de 48-jarige atlete geen ‘nee’ zeggen. En nu ze weer in Vlissingen is, is ze nog helemaal in de wolken van haar hoogtestage. Pattinamain halve finale Belangrijk thuisduel nog een beetje aangemodderd. Dan gingen we naar een triatlon, met Tweede carrière Sinke is verslingerd aan hardlopen. Of aan de atletiek in het algemeen. Vroeger was ze dat al, totdat ze op haar veertiende moest stoppen. Na haar dertigste begon ze aan een tweede carrière. Inmiddels is de Scheldeprijs wil Zeeland ook na 2023 trouw blijven De gemeente Terneuzen, de provincie Zee land en de organisatie van de Scheldeprijs willen ook na 2023 met elkaar verder. Tij dens een presentatie van de wielerklassie ker hebben de drie partijen de intentie uit gesproken om de samenwerking met drie jaar te verlengen. Sinds 2018 vertrekt de Scheldeprijs van uit Terneuzen. Van daaruit trekt het pelo ton dwars door Zeeland, met een finale in en rond traditionele aankomstplaats Scho ten. Dat is dit jaar niet anders, maar het streven van alle partijen is die samenwer king voor te zetten de komende jaren. Jack Vissers, voorzitter Scheldeprijs: „Met de start in Terneuzen en de doortocht door het prachtige Zeeland, is onze wedstrijd niet alleen internationaal gekleurd maar bevat zij voor een sprintklassieker, alle ingrediën ten zodat enkel de sterkste en snelste benen voor de overwinning strijden.” Woensdag 5 april staan er in Terneuzen 21 teams aan de start. Het startschot klinkt om 12.45 uur waarna een rit van 205,2 km wacht tot de finish in Schoten. niet aan sport. Het frustreerde haar dat ze niets kon doen. „Ik ben toen veel zwaarder geworden. Boven de 100 kilo.” Tot ze net voor haar der tigste een burn-out kreeg. „Toen gingen alle knoppen om, op zowel mentaal als fysiek vlak. Langzaam aan was ik door pilates, krachtoefe ningen en medische fitness weer in staat om fanatiek te bewegen. Ik ben weer helemaal de sportwereld in gerold en toen is ook het hardlo pen weer op mijn pad gekomen.” Die hypermobiliteit heeft de Vlissingse nog altijd. Die gaat ook „We zitten in een zware klasse”, zegt voor zitter Marcel Vermuë van SVOD'22. „Het is puntjes sprokkelen, maar de sfeer in de groep is goed en we willen graag verder met elkaar. Er is een wederzijds vertrou wen tussen trainers, het bestuur, het kader en de spelersgroep.” Mocht SVOD'22 ook volgend voetbalsei zoen in de eerste klasse uitkomen, dan mag Bruins SVOD’22 ook ‘gewoon’ trainen. Hij mag dan niet in het bezit zijn van de ver eiste licentie voor dat niveau, de KNVB heeft de oefenmeester dispensatie ver leend. SVOD'22 staat na dertien wedstrijden op de elfde plaats in de eerste klasse C en strijdt voor lijfsbehoud. Atlete Natalie Sinke (48) is net te rug uit Iten, het bekende trainings- oord in Kenia. Het staat bekend als ‘Home of the champions’. De Vlis singse was er tien dagen als ambas sadeur van de organisatie Looprei- zen en mocht van alle faciliteiten gebruikmaken. „Het was fantas tisch”, zegt ze. „Ik zou er nog wel een keer willen terugkeren. En dan voor langer, om nog meer te kun nen trainen.” Nog vol van de trip van tien da gen laat Sinke haar foto’s zien. Van het High Altitude Training Centre van oud-atlete Lornah Kiplagat, die namens Nederland driemaal aan de Olympische Spelen meedeed en nu gastvrouw is van atleten die op hoogtestage gaan. Van glooiende, rode wegen waarop ‘s werelds be- £^1 kendste atleten hun kilometers ma ken. En van het rijke aanbod van sa farimogelijkheden in de buurt. „Voor langeafstandslopers en middellangeafstandslopers is Iten ideaal”, vertelt Sinke. „Het ligt op 2400 meter hoogte. Aan het begin moet je lichaam er wel aan wennen dat er minder zuurstof is en heb je het dus wel even taai, maar je profi teert ervan als je terugkeert op zee niveau. Bovendien is er heerlijk warm, wat lekker is voor je spieren en gewrichten, ik heb tijdens het trainen daar geen pijntjes gevoeld. Tegen iedereen die twijfelt om te gaan, zou ik zeggen: ga, want je krijgt er geen spijt van.” ik veel last van mijn knieën”, ver- ze. „Dat werd veroorzaakt Vlissingse twaalf marathons verder heb je het dan wel taai.” en wil ze nog van geen ophouden weten. Het zou best kunnen, zo zegt ze, dat ze haar piek om die klas- volgt sieke afstand nog niet heeft bereikt, door een combinatie van groeien en „Ik ben met hardlopen opge- hypermobiliteit. Als je dan niet groeid”, vertelt Sinke. „Mijn vader goed alles traint, krijg je daar pro- was tienkamper, mijn moeder was blemen mee. Vanaf mijn twaalfde verspringster en sprintster. Ik ging kon ik eigenlijk niet meer normaal altijd mee naar de baan. Ik deed op sporten. Tot mijn veertiende heb ik m’n vierde al mee aan een presta- tieloopje. Mijn vader liep erachter aan met een 8mm-camera om alles mijn fiets achter in de auto en de op te nemen. Later ben ik echt aan krukken ernaast. Die had ik na de atletiek gaan doen en kwam er nog wedstrijd nodig om weer bij de de triatlon en ballet bij.” auto te kunnen komen. „Op een gegeven moment kreeg Een tijdlang deed Sinke helemaal Mm TENNIS Mijn hardlopen is RUGBY M o Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove heeft bij het ITF-toer- nooi van Bath in Engeland de halve finales be reikt. Gisteren was de Zierik- zeese in de kwartfinales te sterk voor de Belgische Hanne Vandewinkel. Na een uur stond er 6-1 6-2 op het bord. De num mer twee van de plaatsingslijst treft nu de Tsje chische Tereza Smitkova. De rugbyers van Oemoemenoe spelen morgen een belangrijk duel in de Trophy poule van de eerste klasse. De Mid delburgers staan om 15.00 uur thuis tegenover The Bassets. Dat is een con current in de strijd tegen de gradatie. Bij wint komt het team van coach Phil Leek in iets rus tiger vaarwater. WIELRENNEN Roeland van Vliet Vlissingen VOETBAL ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 GO Natalie Sinke verbleef tien dagen op hoogte in Iten. „In het begin - «a"" 'X A U- Ta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 40