Daq Huis! I Si h rniii 'v.ï in gfl 10 r® j Info Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Henk (68) en Peggy Maliepaard (62) over Palingstraat 10 in Vlissingen. nenstad en vlakbij de boulevard. Het is allemaal makkelijk aan te lo pen. We hielden hier mooie fees ten, ook tuinfeesten met barbe cues. Maar op een gegeven mo ment waren de meiden uitgevlo gen en dan blijf je met zijn tweeën over. Dan is het huis wel heel groot.” „Toen de jongste het huis uit ging hebben we het appartement beneden als bed breakfast ver huurd. Dat heeft ons veel plezier gedaan. Maar mijn man is vorig jaar met pensioen gegaan, we wil len rustiger aan doen en ook sa men reizen. We gaan wat kleiner wonen in een huis dat makkelijker voor ons is. Maar we blijven wel in Vlissingen.” Peggy Maliepaard: „Ik werkte als financieel adviseur en kwam veel bij de mensen thuis. In 1996 was ik hier voor een adviesgesprek. Ik zat in de woonkamer en keek zo in de zonnige tuin. De sfeer in huis viel als een warme deken over me heen. Ik was echt op slag verliefd. Ik zei ‘als jullie dit huis ooit verko pen, laat het me alsjeblieft weten’. Tien jaar later belden ze me dat het te koop kwam.” „We woonden zelf in Middel burg toen en ik was eigenlijk op zoek naar een nieuwe keuken voor dat huis. Maar ik ging hier toch weer kijken en was nog steeds ver liefd. Ik heb Henk en onze twee dochters meegenomen. Mijn jong ste dochter wilde helemaal niet uit Middelburg weg, maar ze zag de ruimtes hier en ze mocht een ka mer kiezen. Toen was zij ook om en in 2006 kochten we het huis.” „Wij hebben hier veel plezier gehad. Onze jongste dochter heeft hier ook jaren met haar vriend ge woond. We woonden er een tijd met zijn vijven en dat kon ook prima.” van de garage ook een kantoor of praktijk aan huis maken. Of het appartement gebruiken als wo ning om mantelzorg te bieden. Onze bovenwoning heeft nu een eigen entree. Maar je kunt ook één geheel maken van de drie woonla gen in het huis. Dit huis moet je in het echt zien, dan voel je sfeer en zie je de potentie.” 2019. In de tuin hebben we ook een jacuzzi geplaatst.” „We hebben daar 16 jaar gewoond met heel veel plezier. Je zit hier op een ideale locatie vlakbij de bin- „Ja, we zijn begonnen de tuin aan te pakken. Die was helemaal over woekerd, het was een moeras, een rimboe. Een vergroeide kastanje hebben we er uit gehaald. De ap pelboompjes hebben we laten staan en ook de Japanse sierkers. Binnen hebben we centrale ver warming laten aanleggen en de huiskamer opgeknapt. Er zijn nieuwe vloeren gekomen bene den. Verder hebben we een nieuwe badkamer erin gezet in 2017 en een nieuwe keuken in „Wij wonen nu boven en we heb ben op de begane grond de garage waar twee auto’s in kunnen én een bed breakfast-appartement. Dat appartement heeft een woonka mer, aparte badkamer, een slaap kamer en een keuken. Je hebt daar een stadstuin met veel privacy. Als je dat vanaf Pasen tot eind septem ber verhuurt dan heb je de hypo- theeklasten er zo uit. En je kunt e a. - H 1 •ral >11 A De voorgevel van Palingstraat 10, het pand stamt uit 1899. Dit herenhuis aan de Paling straat 10 in de oude binnen stad in Vlissingen telt vijf ka mers. Het woonoppervlak is 219 m2, de inhoud is 925 m3. De begane grond is nu inge richt als bed breakfast. De woning is te koop via M2 Ma kelaars, de vraagprijs is 495.000 euro k.k. Arie Westeneng Vlissingen Hoe hebben jullie dit huis gevon den? Jullie zijn zo enthousiast, waarom gaan jullie weg Hebben jullie veel gedaan in het huis? Wat zou je allemaal met dit huis kunnen doen? ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 GO Peggy en Henk Maliepaard. „De woonkamer is heel ruim, wel 72 vierkante meter. Er is een hoekje waar precies een huisbar in past.” foto'sdirk-jangjeltema ‘Dit huis moet je in het echt zien, dan zie je de potentie’ GAS]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38