Raad voelt wel voor vuurwerkverbod, maar voert ’t niet in u M x -w 6 Geld voor broodnodige aanpak sportpark is binnen 'fe z/rfOii Hf. - - Door de goede prestaties van het eerste elftal zijn ze al goedgemutst bij VV Kloetinge, maar nu staan de gezichten nog vrolijken Het Wesselopark wordt aangepakt. Groei is geen doel op zich, maar we kunnen nog groeien tot 1200, zeg 1250 leden PvdA en GroenLinks probeerden het donderdag tijdens de raadsver gadering weer eens: het invoeren van een lokaal vuurwerkverbod in de gemeente Goes. Een jaar geleden kregen ze de handen er niet voor op elkaar bij de andere fracties en ook deze keer werd het geen knaller voor de twee partijen, die nu overi gens één fractie vormen. Uiteinde lijk steunde alleen D66 het voorstel om een lokaal verbod in te voeren. Het is niet dat de andere partijen in de gemeenteraad per se tegen een verbod zijn. Een meerderheid lijkt er zelfs wel voor te voelen. Al leen zien de meeste fracties er wei nig in om het lokaal in te voeren. Daarmee volgen ze als het ware burgemeester Margo Mulder, die tijdens de vergadering zei dat een lokaal vuurwerkverbod niet te handhaven is. In de twaalf gemeen ten waar het vuurwerkverbod tij dens de afgelopen jaarwisseling van kracht was, is volgens haar niet minder vuurwerk afgestoken. Een lokaal verbod kan volgens Mulder verwachtingen scheppen die de ge meente niet kan waarmaken. Ze zei aanleg van een extra jeugdveld ach ter de hoofdtribune en het verbete ren van twee bestaande kunstgras velden. De Bruine zegt dat de club weer vooruit kan als de genoemde maatregelen straks zijn doorge voerd. Een ledenstop is volgens dat ze wel te porren is om voor een landelijk verbod te pleiten. Veel fracties volgden de redene ring van de burgemeester. Wouter van der Pijl (PvdA/GL) vond echter dat het niet kunnen handhaven op zich geen reden mag zijn om een verbod dan maar niet in te voeren. Hij wees erop dat ook niet in elke straat de snelheid van automobilis ten wordt gecontroleerd en dat dit ook geen reden is om het verbod op te snel rijden dan maar in te trek ken. „Wij vinden dat een vuur werkverbod er moet komen. En dan moeten we zo goed als mogelijk is handhaven. We hebben als ge meenteraad een voorbeeldfunctie naar onze inwoners toe.” regels, wellicht een verbod, over te brengen richting Den Haag. Als zo’n landelijk verbod voor het afste ken van vuurwerk door consumen ten er ooit komt, zien sommige fracties wel iets in een georgani seerde vuurwerkshow. De burgemeester wees er nog op dat Goes zeker aandacht heeft voor vuurwerkoverlast. Ze noemde de vuurwerkvrije zones en de ver hoogde inzet van boa’s. Tijdens de afgelopen jaarwisseling bedroeg de schade aan gemeentelijke eigen dommen rond de 13.000 euro. Dat was veel minder dan in de jaren er voor. Hele uitdaging W Kloetinge heeft op dit moment 54 teams. Het is voor planner Sjors Koole een hele uitdaging om die al lemaal hun trainingen te laten af werken en wedstrijden te laten spe len op de beschikbare velden. Hij laat een ingewikkeld schema op zijn telefoon zien. „Je ziet het, het zit echt helemaal vol.” Volgens Koole heeft de club haar eigen ideeën over hoe lang elk team zou moeten trainen en op welk opper vlak. Dat kan nu niet altijd worden waargemaakt. „Terwijl je eigenlijk elk lid hetzelfde goede voetbalpro- duct wil bieden.” Een nieuwe opzet van het Wesse lopark moet voor meer lucht zor gen. Ruimte om het sportpark te Centrumgebouw De nu uit te voeren maatregelen zijn overigens niet het begin van de uitvoering van het masterplan van de club. Eerder kreeg het hoofdveld al kunstgras. Een droom die nu nog moet worden verwezenlijkt, is de bouw van een nieuw centrumge bouw, met daarin onder meer de kantine, het sponsorhome en de bestuurskamer. Door het draaien van veld 3 komt daar ruimte voor vrij. Dit valt echter buiten de 2,6 We hebben als gemeenteraad een voorbeeldfunctie Vuurwerkshow Van der Pijl overtuigde er de andere fracties niet mee, op D66 na. Veel fracties zien meer in een landelijk verbod. Toch ging de fractie van PvdA/GL niet helemaal met lege handen naar huis. De burgemeester zegde toe de wens voor landelijke miljoen euro die de gemeenteraad donderdag beschikbaar stelde. Het centrumgebouw wordt door de vereniging zelf betaald. De komende tijd zal ook worden bekeken hoe de verkeerssituatie op en rondom het Wesselopark kan worden verbeterd. Met name op za terdagen is het soms een chaos door de vele auto’s en touringcars waar mee spelers, begeleiders en aan hang naar het Wesselopark komen. Omwonenden worden bij de plan nen betrokken. Grenzend aan de voetbalvelden zitten ook nog de tennisvereniging, die graag padel- banen wil aanleggen, en de Schut terij, die nu beperkte ruimte heeft. De komende tijd wordt gepoogd ook hun wensen te vervullen. hem nog niet aan de orde. „Ik denk dat we nog kunnen doorgroeien tot 1200, misschien 1250 leden. Maar daarmee houdt het echt op. Groei is trouwens geen doel op zich voor ons.” Het was gisterochtend een gezellige boel in de kantine van de voetval- vereniging in Kloetinge. Een hand vol mensen dat betrokken is bij de club, waaronder bestuursleden, was er samengekomen voor koffie met een gebakje. Ook de wethou der was er. Er viel iets te vieren. Donderdagavond besloot de ge meenteraad van Goes om 2,6 mil joen euro uit te trekken om het Wesselopark - de accommodatie van de club - grondig aan te pakken. Dat is nodig, want de vereniging loopt tegen z’n grenzen aan. „Toen ik hier zeven jaar geleden begon, hadden we pakweg 750 leden”, ver telt voorzitter Jan-Kees de Bruine. „Nu zitten we op ongeveer dui zend.” Hoe het komt? Dat is deels giswerk. „Maar het feit dat ons eer ste team het zo goed doet, zal zeker meespelen. Ook hebben we een jeugdafdeling die goed bekend staat.” vergroten is er niet, dus moet de si tuatie binnen de bestaande gren zen worden geoptimaliseerd. Dat was een hele puzzel. De belangrijk ste verandering is het draaien van veld 3. Daardoor krijgt het weer de officiële afmetingen van een wed- strijdveld. Nu is het net iets te klein. „Voor de lagere teams is dat wat minder van belang, maar als het om bijvoorbeeld een hoger spelend jeugdteam gaat, kan het gebeuren dat een scheidsrechter het veld af keurt”, zegt De Bruine. Dat het ge draaide veld straks kunstgras heeft, is minstens zo belangrijk. Daardoor kan er veel meer uur op worden ge traind. Nu moet het veld soms wor den gespaard. Andere verbeteringen zijn de - - ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 PM BS r L. OU Vlag wappert bij Kloetinge •-A GOES - Rob Paardekam - Jan-Kees de Bruine, voorzitter VV Kloetinge Liefhebbers van het afsteken van vuurwerk in Goes mogen wederom opgelucht ademhalen. De gemeenteraad voelt welis waar best voor een verbod, maar wil het niet lokaal invoe ren. Wouter van der Pijl, raadslid PvdA/GroenLinks J Rob Paardekam Kloetinge .’,R’ - W Het Wesselopark, waar behalve VV Kloetinge ook tennisvereniging De Bongerd en Schutterij Ravenstein zitten, fotomarcelledavidse - «e-' 1 V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34