u zenmarkt n Veere onder de loep SALE BIL p en astronaut André Wapen tegen tweede woning II IW04 I De gemeente Veere gaat onderzoeken of het mogelijk is de verkoop van goedkopere woningen te verbieden als de kopers ze vervolgens willen verhuren of gebruiken als tweede woning. „Ik wil een boek!” „Ja, ik wil óók een boek!!” De kinderen uit groep 4 van basisschool De Stroming in Middelburg konden hun geluk niet op. Vrijdag kregen ze allemaal een exemplaar van Dolfje Weerwolf je, van Paul van Loon. Tot 50% korting op meer dan 250 showroommodellen en nog veel meer voordeel Betaalbaar wonen kan ook via huur Zij waren niet de enigen. Duizen den Zeeuwse kinderen hebben deze klassieker uit de Neder landse jeugdliteratuur gekregen tijdens de actie Geef een Boek Cadeau. Op Walcheren gingen de Rotary Clubs langs 45 scholen om in totaal 1188 kinderen blij te ma ken. Showroommodel Leolux Nardo 3,5-zitsbank van 6.840,- Dertig vrijwilligers De Rotary Clubs van Middelburg, Vlissingen en Walcheren (Veere) delen al drie jaar op rij boeken uit tijdens de actie Geef een boek ca deau. Dertig vrijwilligers gingen vrijdag op pad langs 45 basisscho len. Dit jaar krijgen de kinderen uit groep 4 (en combinatiegroe pen 3/4 en 4/5) een boek. „Vol gend jaar zijn de groepen in de bovenbouw weer aan de beurt” vertelde Corine Droge namens de a leolux nen. „Dat willen we toch allemaal?” De maximale waarde waarbij er ingegrepen kan worden, verschilt per gemeente. Maar er zijn volgens Maas gemeenten die kiezen voor bijvoorbeeld 405.000 euro. Andere kiezen weer voor een lager bedrag, bijvoorbeeld 305.000 euro. Marja Osté (WD) vindt het prima dat er onderzoek wordt ge daan. Dan komt de gemeente Veere immers te weten wat er speelt op de woningmarkt, wie de kopers zijn, wat er gebeurt met de woningen die worden gekocht en in welke kernen het vooral speelt. Maar ze vindt het nog te vroeg om nu al te zeggen dat er opgetreden moet worden tegen eigenaren die hun bezit willen verhuren. Pieter Wisse (CDA) wees er ook op dat er ver huurders zijn die gewoon netjes verhuren. „Betaalbaar wonen kan ook via huur.” Hij vindt dan ook dat die mensen moeten kunnen blijven verhuren. Extra informatie Tim de Kraker (HW) liet blijken dat alles in het werk moet worden gesteld om ervoor te zorgen dat wo ningen beschikbaar blijven voor in woners. Jacco van Maldegem (D66) stelde dat dit een prima manier is om te weten te komen wat er speelt op de woningmarkt zodat de ge meente maatregelen kan nemen om ervoor te zorgen dat mensen die echt in Veere willen wonen wat meer beschermd worden. Wethouder René de Visser (SGP, ruimtelijke ordening) zei tot slot dat het onderzoek zorgt voor extra informatie die gebruikt kan wor den om ervoor te zorgen dat inwo ners makkelijker aan een woning komen. Wel waarschuwde hij dat nog moet blijken of opkoopbe- scherming het middel is. turn werkt mee aan het evene ment. Kinderen laten ontdekken hoe leuk wetenschap is. Dat is het doel van Expeditie NEXT. Daarom zijn er minicolleges waar je vragen kunt stellen aan allerlei knappe koppen. Ook kun je zelf onder zoek doen, de nieuwste uitvin dingen bekijken en alles zelf uit proberen. Het evenement is opgezet door de Nationale Wetenschapsagenda (NWA). De eerste editie in 2019 was in Rotterdam en daar kwa men 2250 kinderen en ouders op af. De tweede editie, vorig jaar in Franeker, trok zesduizend bezoe kers. Mee naar huis Dolfje Weerwolfje wordt trou wens niet gezamenlijk gelezen in de klas. De leerlingen mogen het allemaal mee naar huis nemen. „Dus ik wens jullie veel plezier met lezen”, zei Mirjam de Jonge. „Dit weekeinde, of over een week in de vakantie.” Rotary. „Zo wisselen we het elk jaar af.” In de klas keken de kin deren eerst naar een filmpje van Paul van Loon. Daarna mochten ze hun boek uitpakken. Henk Zielstra, de grote baas van de openbare Archipel Scholen, waar toe De Stroming ook behoort, was blij met het cadeau voor de kinderen. „Ik heb lang geleden ook voor de klas gestaan in groep 4. Ik heb toen heel veel met de kinderen gelezen. Dat was altijd heel erg leuk om te doen.” Op initiatief van de fracties van PvdA/GL en DTV nam de gemeen teraad unaniem een motie aan waarin het dagelijks gemeentebe stuur wordt gevraagd dat onder zoek uit te voeren. Chris Maas (PvdA/GL) zei dat hij steeds meer ziet en hoort dat wo ningen in de goedkopere en de middeldure prijsklasse worden op gekocht. Dat gebeurt niet om er permanent in te wonen, maar om te gebruiken als tweede woning. Ook worden woningen opgekocht door investeerders om ze vervolgens te verhuren. Vooral starters en inwo ners met een middeninkomen heb ben daardoor een kleinere kans om in het bezit te komen van een eigen woning, aldus de sociaal-demo- craat. Hij zei ook dat de gemeente daar iets tegen kan doen. Het instellen van een opkoopbescherming. Als Veere voor zoiets kiest, mogen wo ningen tot een bepaalde waarde al leen maar gekocht worden door mensen die er ook echt in gaan wo- „Van lezen kun je leren, en dro men”, vertelde Mirjam de Jonge namens de Walcherse Rotary- clubs aan de twee groepen 4 van De Stroming. En zij gaf aan dit boek nog een extra betekenis mee. „Dolfje is ‘s nachts een beet je anders dan anderen. Maar een beetje anders zijn, is ook heel leuk.” Expeditie NEXT werkt in Mid delburg samen met grote Zeeuwse instituten HZ, UCR, NIOZ (Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee), het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en de Volksster- renwacht Philippus Lansbergen. Het evenement vindt plaats in de meivakantie, op woensdag 3 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Op 1 maart begint de kaartverkoop. Toegang is gratis voor kinderen. Volwasse nen betalen 7,50 euro per persoon en krijgen daarvoor ook twee drankjes. De organisatie zoekt ook nog vrijwilligers. H CSD^.^de J J 4 4L. - Maurits Sep au pi ng Molteni&C TRECA vitro. Berden interieur - Pieter Wisse, raadslid CDA Veere Vraag naar de voorwaarden Ook op zondag geopend van 12®) - 18®) voor 3.995,- Pot Interieur Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl Maurits Sep Middelburg Emile Calon Domburg 1 Vienna Leijnse (8) Yasmin Suleyman (7) uit groep 4 van De Stroming in Middelburg kregen het boek Dolfje Weerwolfje. Corine Droge van de Rotary hielp met het uitdelen, foto dirkjan gjeltema Lezen, leren en dromen met Dolfje Weerwolfje: kinderen krijgen boek PM ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 i v L v< -- zSK. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 33