Peter laat zijn kunst rustig roesten Kids op expeditie met boswachter Tim 5.000,-fg 4 Fracties blijven verdeeld over vestigingsplaats islamitische school Onze PioniersPrijs is ook voor jou! I r Burgemeester en wethouders van Vlissingen kondigden eerder aan dat ze een nieuwe basisschool in De Combinatie aan het Pablo Picas- soplein willen vestigen. In De Combinatie zitten al drie scholen. Geen bezwaar voor het college, om dat de scholen samen van een aan tal voorzieningen (kantoren, sport- Moet de islamitische school bij drie andere scholen in De Combinatie komen óf moet de school elders ‘zelfstandig’ beginnen? De Vlissingse raadsfracties komen er samen niet uit. twee ouders van kandidaat-leerlin- gen van de islamtische school en een betrokken burger. Op Zielstra na spraken de insprekers zich uit vóór een islamitische school in De Combinatie. Hun kinderen krijgen het islamitisch gedachtegoed en de islamitische identiteit het best mee op een islamitische school, ver wachten de insprekende ouders. Het staat vast dat de islamitische school er komt, benadrukte Pim Kraan van de POV, de partij die de locatiekeuze op de commissie- agenda liet zetten. De POV laakt de keuze voorvestiging van Iqra (zoals de nieuwe school gaat heten) in de Combinatie vooral, omdat de partij twijfelt aan het argument dat de meeste leerlingen uit het Midden gebied komen. Ouders die graag een islamitische school willen, Peter de Klerk (69) heeft zich na zijn loopbaan in de corporatiewe- reld omgeschoold tot kunstschil der. Hij ‘maakt de wereld graag wat mooier’, maar doet dat vaak door de vergankelijkheid te laten zien. Hij werkt op diverse soorten doek, hout en hardsteen, maar laat tot en met maandag 27 maart schilderijen op staal en blik zien in de voormalige Onze Lieve Vrouwe Kerk in Vlissingen, het tijdelijke museum van Panorama Walcheren. Rondom een voor malig altaar in een zijbeuk zijn krachtige, levenslustige schilde rijen te zien. Dat die kracht en le venslust mettertijd afnemen, Het wetenschapsevenement heeft na Rotterdam en Franeker dit jaar gekozen voor Middelburg. Op de Markt en het Abdijplein kunnen kinderen - en ouders - meedoen aan allerlei expedities, experimen ten, proeven, speurtochten en mi nicolleges. Alles om professor Nova Next te helpen bij haar pro bleem. Expeditie NEXT draait om pro fessor Nova Next. Zij komt speciaal hoort bij ‘het organisch proces’ dat de werken uiteindelijk in de vergetelheid laat zakken. De geëxposeerde schilderijen zijn veelal met olieverf geschil derd op stalen of blikken platen, materialen die onderhevig zijn aan roest. De Klerk weet dus dat zijn creaties - (natuurlandschap pen en aan andere kunstenaars uit de toekomst naar Middelburg gereisd om hulp te vragen aan kin deren. In de toekomst is namelijk alle kennis kwijt. Met hulp van de kinderen hoopt ze de Wetenschat (Mondriaan) ontleende composi ties - uiteindelijk verloren gaan. „Hoe lang het duurt voor roest- vorming het schilderij aantast, is vaak niet te voorspellen. Ik pro beer dat soms ook een beetje te sturen. Een werk dat buiten on der een afdak hing, maar deson danks snel leek weg te roesten, heb ik naar binnen gehaald.” -eenlege schatkist-weerte vullen met goede ideeën en creativiteit, zodat de wereld over honderd jaar ook nog mooi is. Voor deze gigan tische klus neemt Nova Next haar vrienden Sim Megabyte, Hannah Klaver, Sneek Stronk, Dokter Kyona, Zelp én Dexter Drop mee. Bekende wetenschappers ko men op 3 mei naar Middelburg. Boswachter Tim - bekend van tv-programma Beestenbrigade - zal kinderen meenemen op expeditie. Astronaut André Kuipers zal er zijn, net als de SpaceBuzz. Anna Gimbrère, wetenschapsjournalist en presentatrice, is er ook voor bij voorbeeld de minicolleges. En tv-presentator Klaas van Kruis- I zalen) gebruik kunnen maken. Groot bezwaar voor de besturen van de scholen die er al resideren: de Sint Jozefschool (katholiek), De Ravenstein (openbaar) en Het Vlot (christelijk). Zeker die laatste twee scholen kunnen zo veel leerlingen kwijtra ken dat ze ‘omvallen’, betoogde voorzitter Henk Zielstra van de openbare Archipelscholen namens de drie schoolbesturen. Over de antwoorden op vragen of dat klopt én of dat erg is, werden de fracties het donderdagavond tijdens de commissie Ruimte niet eens. Islamitische identiteit Zielstra was een van de vijf inspre kers, evenals directeur-bestuurder Mohamed Taibi van Sipo (Stichting Islamitisch Primair Onderwijs), moeten een verklaring naar het mi nisterie sturen, maar Den Haag meldt niet waar de meeste respon denten vandaan komen. Vlissingen kreeg de opdracht huisvesting voor de nieuwe school te vinden en kijkt daarbij eerst naar beschikbaarheid van gebouwen en naar plaatsen waar veel vermoede lijke leerlingen wonen. De vrees dat De Combinatie te klein is, werd door wethouder Coen Bertijn ver worpen. „Het gebouw is destijds ontworpen voor 500 leerlingen.” Het idee van de POV - en de schoolbesturen van de Combinatie - dat een islamitische school zich ‘het best kan bewijzen’ op een zelf standige plek, vond zowel mede- Mohamed Taibi van Iqra als tegenstanders. Kraan was uit spreekt in tijdens de commissie, eindelijk blij dat alle fracties hun fotordnéhoonhorst mening konden geven. ft X >1 -potlot Iqra wel of niet in Combinatie? MIDDELBURG allyourz.nl Jouw Zeeland boekje op A clyourz Verhuur je een vakantiehuis, organiseer je activiteiten of heb je een winkel of restaurant, meld je gratis bij ons aan via allyourz. n l/samenwerken Een mooi en aantrekkelijk Zeeland maken we samen, dus is deze prijs ook voor jou. Ons platform voor vakantie en vrije tijd fn Zeeland is lokaal en eerlijk. Op allyourz.nl vinden bezoekers én inwoners alles wat Zeeland zo fijn en mooi maakt en al het aanbod is ook direct te boeken. Dat is goed nieuws want zo kunnen we zonder grote internationale platforms. In Zeeland organiseren we het toerisme lokaal en samen, dus ook met jou! Ruim 1300 accommodaties en 400 restaurants gingen je al voor, we groeien hard naar het grootste online aanbod van Zeeland. Doe ook mee! Boswachter Tim. foto ruben van VLIET Als directeur van een woning bouwvereniging moest Peter de Klerk er voor zorgen dat wo ningen stonden als een huis. Als kunstenaar laat hij zijn schilderijen bewust wegroes ten. Op expeditie met Boswachter Tim. Een kijkje in de SpaceBuzz met astronaut André Kuipers. Kinderen van 6 tot 12 kunnen op 3 mei meedoen aan Expedi tie NEXT in Middelburg. René Hoonhorst Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen 1 Peter de Klerk exposeert op staal en blik geschilderde werken in de expositieruimte van Panorama Walcheren, foto dirk jan qjeltema ra Winnaar Zeeuwse PioniersPrijs 2023-. Allyourz.nl 1 r jSBk K 'F .J| - - --la—ljl ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 PM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 32