Deeltijdvoetballer heeft ook contract Vlissinger (26) die voor dood werd achtergelaten zelf beticht van doodslag Vijf vragen over betaald voetballen Zeeuwse peilboot van waterschap eindelijk gedoopt 2 PZC.NL doopte I in de Podcast: misser bij Sabewa Amateurspelers hebben géén ar beidsovereenkomst met de club. Zij krijgen hooguit de gemaakte onkosten vergoed en misschien krijgen ze korting op de contribu tie. Maar omdat ze geen contract hebben, hebben ze ook niet de verplichtingen die bij een arbeids overeenkomst horen. Zoals het basis voetballen. In de derde- en vierde divisie met clubs als Hoek, maar in principe kan elke speler van 15 jaar en ouder contractspeler worden. Clubs onder het niveau van de divisies, en dat zijn de meeste clubs in Zeeland, hebben in de regel geen contractspelers, maar alleen amateurs. sloten op de achterkant van een si garendoosje is al lang voorbij. Er moet gebruik worden gemaakt van het standaardspelerscontract van de KNVB, anders mag een voetballer niet spelen. Een belangrijk verschil met de meeste andere arbeidscontracten is de opzegtermijn. De meeste mensen hebben een opzegtermijn van een maand, maar een club wil natuurlijk niet dat zijn sterspeler in februari zegt: ik vertrek per i april. Zit je als club ineens zonder In veel gevallen sluit een aan de club gelieerde stichting de con tracten. Sponsors leggen geld in en met dat geld worden de voetbal lers betaald. Die constructie kan gaan wringen als een speler, bij voorbeeld na een trainerswissel, niet meer wordt opgesteld. De stichting zit dan vast aan een wel werkwillige, maar niet-spelende voetballerwerknemer. Ontslaan kan niet, want hij heeft een con tract, en wisselen van club mag al leen tijdens de transferperiode (tussen twee seizoenen in) en tij dens de winterstop. De man was op kerstdag rond zes uur ’s ochtends levensgevaarlijk ge wond uit de auto gezet op de Melk markt. Hij had schotwonden in zijn onderbuik, been en aan zijn arm. Een vriend die bij hem was, had de hulpdiensten gebeld. De twee mannen kwamen van het feest La tin Rituals in club Ikon aan het Straatsburgdok. Het feest was door Vlissingen Simpel gezegd, net als bij alle ar beidscontracten, staan in het con tract de rechten en plichten van werkgever (club/stichting) en de verschijnen op je werk. Als ze geen werknemer (voetballer). De tijd zin hebben om te trainen of te spe- dat een contract kon worden ge len kunnen ze, zonder financiële gevolgen, wegblijven. Profs en semiprofs (zeg maar deel- tijdvoetballers) hebben wél een arbeidscontract en worden daarom contractspelers genoemd. Dat contract sluiten ze met de club of met een aan de club verbonden stichting. Deze stichting moet door de KNVB zijn erkend en ge registreerd. In de praktijk hebben alle clubs vanaf de ere- tot en met de vierde divisie contractspelers, al mag je ook bij die clubs altijd op amateur- je niet te passeren keeper of sco rende goaltjesdief. Met een con tract bindt de speler zich voor een bepaalde tijd aan de club. Die kan dus niet, als de concurrent met bankbiljetten begint te wapperen, zomaar overstappen. Als een spe ler tussentijds vertrekt, zal aan de oude club een afkoopsom of trans- ferbedrag moeten worden betaald. Als er ergens juridische conflicten over ontstaan in de voetballerij, ook in Zeeland, is het over het ver breken van contracten of het aan gaan van nieuwe. Vorig jaar troffen Hoek-spelers Steve Schalkwijk en Roycel James en de sponsorstich- ting van W Goes elkaar nog voor de rechtbank. Er zitten veel haken en ogen aan de overschrijving van spelers van de ene naar de andere club tijdens de contractduur. Het onderscheid tussen professio nele en amateurvoetbalclubs is al jaren niet meer zo scherp als vroe ger. Maar de KNVB maakt wel dui- Kloetinge en Goes gaat het alleen delijk onderscheid tussen (semi-) om de spelers van het eerste elftal, professionele en amateurvoetbal- lers. de drukte in de scheepsbouwmarkt, de gestegen prijzen en extra eisen die aan het schip wer den gesteld, stegen de kosten fors. Tot twee keer toe moest het waterschapsbe stuur extra geld op tafel leggen. De kos ten liepen uiteinde lijk op tot 2,5 mil joen euro. Boven dien liep de bouw tijd een jaar uit. Voor de beman ning - schipper Leon Schreur en hydro- graaf Aren van We zel - is de Meermin IV een hele vooruit gang. „Het is alle maal veel ruimer en comfortabeler. Dat werkt een stuk mak kelijker” zegt Van Wezel. „Wat er alle maal op en aan zit, is het nieuwste van het nieuwste. Met het oude schip lie pen we echt tegen problemen aan, on der meer met de stroomvoorzie ning.” De opvolger is nog niet officieel in gebruik. „We zijn aan het proefvaren”, zegt Van Wezel. Holland Ship yards, de werf die de peilboot heeft ge bouwd, heeft de Meermin III overge nomen. Die wordt ingezet voor intern gebruik. Corleen Poppelaars, echtgenote van de dijkgraaf, gistermiddag Middelburg Meermin IV. Het is de opvolger van de Meermin III, die bijna veertig jaar in de vaart is geweest. De peilboot is van groot belang voor de veiligheid van Zee land. Hiermee brengt het water schap de diepte van de vooroever in kaart, om zo de sterkte van de kust te bepalen. Schel- destromen wilde per se een eigen peilboot houden, zei dijkgraaf Toine Pop pelaars. „Vooral om dat we dan in nood situaties meteen de boot kunnen laten uitvaren om de schade in beeld te brengen.” De vervanging van de Meermin III had nogal wat voe ten in de aarde. Door Zeeuws HRTSf Zeeuwen georganiseerd en trok ten hem wat later op de Melkmarkt, veel Nederlanders, onder wie veel Of in de andere auto (die de vlucht Vlissingers. nam naar Nederland en langs de A58 bij Arnemuiden terug werd ge- Melkmarkt vonden) gewonden vielen, is niet Na afloop reden enkele Nederlan- duidelijk. ders naar Antwerpen-centrum. Bij Mogelijk houdt de schietpartij in het rode verkeerslicht op het kruis- Antwerpen verband met de moord punt van de Noorderlaan met de op de 23-jarige Roshentlie ‘Pempie’ Italiëlei stapte de Vlissinger uit een Rosaria, die in 2021 werd doodge- auto, trok een pistool en vuurde schoten in Vlissingen. Voor dat verschillende keren op de wagen misdrijf is nooit iemand aangehou- die voor hem stond te wachten. Die den en voor de gouden tip is 15.000 inzittenden trokken daarop zelf euro uitgeloofd. De schutter in Ant- een wapen en schoten op hem. Hij werpen is een broer van Pempie. viel gewond neer. Zijn vrienden - Patrick Lef el on trokken hem in de auto en dump- Eldridge Pentury ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 PC ANTWERPEN/VLISSINGEN Oneens SLUIS Boetes na klachten uit de buurt Voetbalclub Kloetinge heeft voor het komende seizoen al dertien spelers contractueel vastgelegd. Wie niet in het voetbalwereldje thuis is, denkt bij contracten alleen aan profclubs. Maar dat beeld klopt niet. De bouw duurde langer dan ge dacht en de kos ten waren veel hoger dan ge hoopt. Toch is de nieuwe peilboot van het water schap er geko men. ‘Doopvrouw’ Corleen Poppelaars krijgt aan boord uitleg van schipper Leon Schreur. foto dirk-jan gjeltema Gisteren: Kleding per kilo kopen is een briljant idee (971 reacties) Nieuwe stelling: We moeten alleen Nederlandse groentes eten WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl De politie heeft donderdag meerdere be keuringen uitge schreven in de gemeente Sluis voor verkeers overtredingen. De controle vond plaats na klachten uit de buurt. Er werden bekeuringen uit geschreven voor onder meer rij den zonder gel dig rijbewijs, niet handsfree bel len, het over schrijden van de maximum snel heid, inhalen over een door getrokken streep, rijden met een gladde band en een ver lopen apk. Ook werd een auto in beslag genomen omdat de be stuurder een rij ontzegging had. TERNEUZEN Deze week werd duidelijk dat de Zeeuwse belas tingdienst Sa bewa een in schattingsfout heeft gemaakt met flinke gevol gen. Een groot deel van de Zeeuwse huis houdens gaat te veel betalen. Rolf Bosboom in de podcast van deze week: „Dat is precies wat je niet wil.” Hij praat met Noor tje de Kroo over het innen van de gemeentelijke belastingen: „Holland op zijn smalst met een volkomen absurd systeem.” Wat heeft Sabewa verkeerd ge daan? De WOZ- waarde in Zee land: zo zit het. Luister de pod cast via pzc.nl. Wat is het verschil? De 26-jarige Vlissinger die op eerste kerstdag voor dood werd achtergelaten in Antwerpen, zit inmiddels zelf in de gevangenis als verdachte. Hij wordt beticht van een poging tot doodslag. Waarom zijn contracten belang rijk voor een club? Wie betaalt die contractspelers? ■4 Beeld uit de derby Kloe- tinge/Goes (rode shirts). Beide clubs hebben heel wat spelers onder con tract. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN K11% Eens Rolf Bosboom Middelburg Theo Giele Wat staat er in zo’n contract? Hebben alle clubs contractspe lers?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 30