Angela zichzelf te wijten Die grillpartij had De Mos echt aan L 'In ‘Hunted Vips’ was ik écht mezelf’ te zwaaien om een busje te laten stoppen. Je doet dingen die je anders nooit zou doen.” 24 4 WINNAAR VAN DE SLIMSTE MENS MARTIN ROMBOUTS JACHTLUIPAARD GEDICHT Quote van de dag TELEVISIE KIJKT TV 5® I Als je moeder wordt, geeft ietsje het gevoel datje de hele wereld aankan Dichter en theatermaker Martin Rombouts (30) heeft de wintereditie van De slimste mens gewonnen. „Best geschift eigenlijk.” Zijn terugblik op het televisieavontuur langs acht steekwoorden. Was Sven Kockelmann in ouderwetse topvorm? Eva Jinek? Nee, dat was het nou juist. Het was Khalid Kasem. Die legde een flink tegenstribbelde Richard de Mos op de barbecue en pookte het vuurtje zo hoog op dat het van corruptie verdachte raadslid uit Den Haag na afloop zichtbaar aangebrand op de tri bune zat. De regisseur van dienst nam hem bewust nog een paar keer in beeld, toen hij bij andere on derwerpen zat te lachen als een boer met kiespijn. Hoewel ik een zwak heb voor authentieke volksfi- guren in de politiek en op tv - en laten we eerlijk zijn, daar is De Mos het prototype van - had hij deze vernederende grillpartij volledig aan zichzelf te wij ten. Had ie maar niet zo ijdel moeten zijn om al voor de uitspraak van de rechtbank in een talkshow te gaan zitten. De Mos verkeerde overduidelijk al in de bedwelmende roes van een naderende vrijspraak, maar zijn advocaat Peter Plasman had het hoofd koel moeten houden en zijn cliënt moeten verbieden daar te gaan zitten. En al helemaal in zijn eentje. Toegegeven, ik had ook niet kunnen bevroeden dat Khalid Kasem uitgerekend donderdag besloot om voor het eerst in zijn prille loopbaan als talk- showhost wél goede, kritische vragen te stellen. Hij had zich uitstekend in de rechtszaak verdiept- een kolfje naar zijn hand natuurlijk als voormalig advocaat - pikte precies de juiste pijnpunten uit het dossier en liet De Mos niet ontsnappen met zijn gebruikelijke oneliners. Khalid beschikt niet over de bestuurde noncha lance van een Jeroen Pauw, die een opponent op bijna achteloze wijze schaakmat kan zetten. Hij moet hard werken, heeft een stemverheffing nodig en laat zijn tegenstander wel erg weinig ruimte om te ant woorden. Je zit voor je gevoel meer naar een bijterige advocaat in een Amerikaanse serie te kijken dan naar een charismatisch interviewer. Daardoor heeft hij niet automatisch de sympathie van de kijker. Maar eerlijk is eerlijk, dit deed hij heel goed. Je zag de bloeddruk van De Mos per vraag omhoogschie ten en zijn getergde kop aan het einde van het ge sprek sprak boekdelen. Het was mooie tv, zoals we die al jaren veel te weinig te zien krijgen. Benieuwd hoe De Mos op het interview terug kijkt en of hij nu ook gaat lopen 'huilebalken' dat hij te hard is aangepakt, zoals hij zijn Haagse te genstanders verwijt. Mijn advies is dat hij zijn ei gen wijze raad ter harte neemt: als je niet tegen de hitte kunt, heb je in de keuken niks te zoeken. Vader en zoon in film Hulp bieden in Turkije Of dat gelukt is? Daar mag hij ui teraard nog niks over loslaten. Maar dat het een avontuur was, is direct duidelijk wanneer Je roen Stomphorst begint te pra ten over zij n deelname aan het programma. „Het is eigenlijk verstoppertje voor volwassenen. Binnen drie tellen stond ik mid den op de weg met mijn armen Ze stond op 43 seconden, Martin Rombouts op 102. Dus de actrice kon de finale - daarvoor zou ze vijf goede antwoorden van twintig se conden moeten hebben - niet af maken. Na drie goede antwoorden op Bangladesh bracht ze de secon den van Rombouts op 42, waarna de dichter zich handig onder Phei fer liet zakken en dus twee goede antwoorden nodig had. Het jacht luipaard bracht hem de zege. Wat hij daarvan wist? 'Cheetah' en 'snel'. „De opnames waren in no vember, maar ik weet nog goed waarom ik deze antwoorden wist. Als kind had ik een dierenrecord boek. Daarin stonden onder meer Na de confettiregen kreeg Rom bouts de trofee uit handen van Jasper van Kuijk, de winnaar van vorig jaar. „Ik ben in eerste instan tie zo blij dat mijn familie en vrien den zo trots op me zijn. Hét mo ment was dat fantastische gedicht van Jasper. Zo indrukwekkend, en zo rap, want hij moest natuurlijk meerdere versies schrijven.” De grootste winst is wat Jasper zei, al dus Rombouts. „Datje niet de rest van je dagen rondloopt met 'had ik dat maar geweten of waarom kwam ik daar niet op. Ik ben best perfecti onistisch. Als ik niet had gewonnen, zou ik dat zeker hebben gehad.” Hè hè, eindelijk. In het dagelijkse web van ■iM toypoedels, promopraatjes voor nieuwe H I tv-programma's en kunsttentoonstellingen en Wolter Kroes die zich op dezelfde avond zowel in HLF8 als Opi mag opwerpen als redder van de bruine kroeg was daar donderdag ineens weer een interview waarbij je als kijker wél naar het puntje van je stoel schoof. In een talkshow nog wel. Het toe val wil dat NOS Sport-coIIega Sjoerd van Ramshorst ook fan van het eerste uur was. „Ik wilde alleen in een team met iemand met wie ik veel lol zou kun nen hebben, die er ook echt voor wilde gaan en met wie ik in één bed zou kunnen slapen. En dat hebben we ook gedaan”, zegt hij, doelend op een trailer waar bij Van Ramshorst in zijn onder broek een caravan uit rolt. Natuurlijk hielp hun bekend heid bij het krijgen van hulp, an dere keren was het minder han dig. „Voor je er erg in hebt, ma- afbeeldingen in van de drie snelste dieren op aarde. De slechtvalk in de lucht, de zeilvis in het water en op het land het jachtluipaard.” ken mensen een foto en zetten die op Instagram. Alles wordt op internet gezet tegenwoordig. Je staat dus continu op scherp, je wilt niet ge pakt worden”, legt de presentator uit. „Ik wist dat ik fanatiek r was, maar Sj oerd was misschien nog erger.” Voor de opnames van Af ter the hunt, een terugblik op het programma, zag hij al wat scènes terug. „Normaal doe ik mijn werk ook voor de camera, maar hier was ik écht mezelf. En ja, dan gooi je er wel eens wat uit.” ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 PC l De cheetah de muis en het gedicht Dennis Jansen I - Zangeres Rihanna in gesprek met Apple Music over de aan vankelijke twijfels om op te tre den bij de Super Bowl zondag FILM Gijs Scholten van Aschat en zijn zoon Reinout zijn bin nenkort ook als vader en zoon te zien in de nieuwe speel film Alpha. De opnames zijn in middels gestart. Het is de eerste keer dat de ac teurs vader en zoon spelen. RADIO Radio-dj Ruud de Wild wordt maandag tijde lijk vervangen door Eddy Keur. De Wild is met zijn vriendin Ol- cay Gulsen in Turkije om hulp te bieden. Hij zal geen radio vanuit Turkije gaan maken. Constant op scherp staan, de omgeving scannen en wegblij ven van beveiligingscamera's. NOS Studiosport-presentator Jeroen Stomphorst probeerde samen met collega Sjoerd van Ramshorst zeven dagen lang uit handen te blijven van ‘op sporingsdiensten’ voor het te levisieprogramma Hunted Vips. De laatste aflevering gleed naar z’n climax. Afvaller Matyas Bit tenbinder (derde) keek hoe An- niek Pheifer aan de beurt kwam. Hunted Vips wordt uitgezonden vanaf 13 februari op NPO3 - Esther de Kloe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24