u Li j 23 toptennis in Ahoy Ir ’i De kracht van dit toernooi is dat iedereen altijd bezig is om het nóg beter te maken zijn, komt juist omdat ze meeleven en geïnteresseerd zijn. Door die an dere instelling ben ik al snel gaan genieten van tennissen in Neder land.” Allebei hebben ze het toernooi enorm zien veranderen. Van een puur tennistoernooi naar een groot evenement waar zakelijke bijeen komsten, maatschappelijke projecten en het vermaak buiten de baan net zo belangrijk zijn. „In mijn tijd waren de faciliteiten ook prima, hoor”, zegt Okker. „Er waren een baan, een kleedkamer en een spelersruimte.” Krajicek vindt het directeurschap de mooiste baan in het tennis, na zelf spelen dan. In zijn eerste jaar kwa men er meteen grote plattegronden op tafel, het promodorp deed zijn in trede. De perfectionist Krajicek be moeide zich met elk detail. Nu weet hij dat dat ondoenlijk is. Laatst zag hij de ‘artist impression’ van de nieuwe spelersopkomst. „Dat is echt zo mooi geworden. In mijn tijd kon je alleen over een steil trappetje naar de kleedkamer. Je moest op elkaar wachten, zo smal was het. De kracht van dit toernooi is dat iedereen altijd bezig is om het nóg beter en mooier te maken. Vroe ger gingen op maandag- en dins dagmiddag de gordijnen op de tweede ring dicht. Nu is het elke dag druk.” Okker is inmiddels weer vakantie aan het vieren. Krajicek loopt nog een rondje door Ahoy, waar druk wordt opgebouwd. Hij kent elk hoekje van het stadion. Het fijnste plekje? „Het balkon aan de korte zijde, bovenste ring. Daar heb je een mooie blik op de baan. Fijn om er af en toe even te staan.” Tosti’s Of je in Ahoy destijds ook kon eten, wil Krajicek weten. „Nee. Ik denk dat we onze eigen boterhammen meena men”, zegt Okker. Krajicek vermoedt dat de catering voor spelers pas in de jaren 8o begon. „Twee soorten pasta en twee sauzen. Die pannen werden zo naar binnen gerold. In mijn tijd waren de tosti’s populair. Man, ik at er zoveel. Nu staan hier sterren chefs en koken we ook glutenvrij.” In Zuid-Afrika wordt gelachen. An dere tijden. Kauwgomresten Krajicek weet nog dat er bij één editie een houten ondervloer werd ge bruikt die niet goed gedroogd was. Tijdens het toernooi zetten de plan ken uit en kwamen er kieren in de baan. Spelers klaagden volop. Nu kan hij erom lachen. „Er ontstond een verhaal dat het Nadal zijn schuld was. Die had met zijn intense trainingen de baan ka- potgespeeld.” Zoals Rafael Nadal ooit ook klaagde over een raar geluid in een hoek van de baan. Wat bleek? Niet alle kauwgomresten waren van Hij heeft een scherp oog voor de tail. „Kijk, dit vind ik na al die jaren nog steeds indrukwekkend”, zegt Krajicek wijzend naar een groepje werklieden. Een trainingsbaan wordt plank voor plank aangelegd. Met een houten blok worden ze als een lami- naatvloer in elkaar getimmerd. „En die mannen met dat touwtje zijn be zig de tribune uit te meten.” In de hoek van de trainingshal ligt een scheidsrechterstoel op zijn kant. „Die heeft nog het oude logo en de oude naam, en moet dus weg.” de plakkerige concertvloer ge schraapt. Het mooiste moment als speler was niet zijn eerste, maar zijn tweede titel, in 1997. Want in zijn eerste fi nale, in 1995 tegen Paul Haarhuis, raakte hij tijdens het matchpoint ge blesseerd. „Ik dacht dat ik een ace sloeg, maar Paul had ’m terug. Vanuit een soort ontspanning moest ik nog naar die bal.” Krajicek won het punt, maar had enorme pijn aan zijn knie. „Daardoor kon ik er niet echt van ge nieten. Die partij had geen punt lan ger moeten duren. Pas veel later werd een scheurtje in mijn meniscus ont dekt.” Als directeur was 2018 het absolute hoogtepunt. Roger Federer kwam speciaal naar Rotterdam om de oud ste nummer 1 van de wereld te wor den. Op vrijdagavond moest het ge beuren, in de kwartfinale tegen Robin Haase. Federer was nerveus, maar slaagde in zijn missie. Op zon dag, met de koning en koningin op de tribune, won hij het toernooi voor de derde keer. „We hadden een be- zoekersrecord en waren de hele week wereldnieuws.” MAANDAG 13 T/M ZONDAG 19 FEBRUARI AHOY, ROTTERDAM ZIGGO SPORT meenemen in die tijd - Richard Krajicek I Tom Okker deed zes keer mee in Rot terdam. Hij won het toernooi in 1974. FOTO NATIONAAL ARCHIEF Richard Krajicek met de hoofdprijs, in 1997. Aan zijn eerste zege, in 1995, bewaart hij minder goede her inneringen. FOTO ANP GO ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 23