Io op Ziggo Sport! [rondo] I 21 Kijk live naar dé voetbaltalkshow waar niets onbesproken blijft! ZIGGO SPORT MIKAELA SHIFFRIN IS NOG ÉÉN WB-ZEGE VERWIJDERD VAN RECORD INGEMAR STENMARK PORTRET www.ziggosport.nl Elke maandag om 20:30 uur op Ziggo Sport. Dé sportzender van Nederland. Drie keer vallen tijdens de Spelen is niet het ergste dat ik heb meegemaakt Nu ook te beluisteren als podcast! Op haar helm in de kleuren van de Amerikaanse vlag heeft Mikaela Shiffrin de afkorting ABFTTB staan. ‘Always Be Faster Than The Boys’. Wees altijd sneller dan de jongens. Haar motto nadat ze als klein meisje in de bergen rond Co lorado haar ski's onder deed. Een inspiratie om te komen waar ze nu is: heel hard op weg om de succes volste skiër aller tijden te worden. Shiffrin is nog ‘maar’ 27, maar heeft met 85 overwinningen in de wereldbeker het alltime record van de Zweedse skilegende Ingemar Stenmark (86 wereldbekerzeges) in zicht. Winst op alle onderdelen van het alpineskiën ook nog eens, al is ze vooral de koningin van de slalom. Dit WK in de Franse Alpen gaat ze, donderdag pakte ze nog zilver op de Super G, voor haar zevende wereldtitel en misschien nog wel meer. Al ging de eerste kans afge lopen maandag in rook op toen ze drie poortjes voor het einde op goudkoers in de fout ging op het onderdeel combinatie. Want dat is óók Shiffrin: drama ligt altijd op de loer. Zo ging ze naar de Winterspelen van Peking vorige winter als abso lute topfavoriet voor misschien wel drie gouden medailles. Ze deed mee op zes onderdelen, maar vloog gedesillusioneerd zonder eremetaal uit China. land, volgt het internationale skiën op de voet. Hij woont en werkt in het skimaffe Oostenrijk, waar hij in het gebied Vorarlberg de grootste talenten uit de streek begeleidt en traint. Even terug naar die boodschap op de helm, dat over die jongens. „Haar tech niek is echt next level,” zegt De Man. „Mijn eerste herinnering toen ze als tiener doorbrak is dat ik dacht: zij skiet als een man. Dat bedoel ik echt niet vervelend. Maar meer van: de power gecombineerd met de techniek. Daarmee heeft ze echt een nieuwe standaard gezet.” Natuurlijk is de vergelijking met haar illustere landgenote Lindsey Vonn (38) snel gemaakt. De in middels gestopte Vonn heeft zelf al laten weten dat Shiffrin ‘de beste skiër uit de geschiedenis is’. Vorige maand nog passeerde Shif frin Vonn als het gaat om gewon nen wereldbekerwedstrijden. Bei den ongeëvenaard op ski’s, maar qua persoonlijkheden anders, weet De Man. „Vonn was meer een diva, een merk. Gigantisch goed natuurlijk, maar het com merciële verhaal was ook belang rijk. Shiffrin is meer ingetogen, minder opvallend. Meer nog het lieve meisje.” topskiër Aleksander Aamodt Kilde en in de keuken als ze een Oosten rijks streekgerecht bereidt. De trailer van de mini-docu eindigt met haar quote: „Drie keer vallen tijdens de Olympische Spelen is niet het ergste dat ik heb meege maakt in mijn leven.” Shiffrin doelt op het plotseling overlijden van haar vader Jeff in 2020. Hij bezwijkt aan zijn ver wondingen na een ongeluk in huis. Zelfheeft ze nooit letterlijk gezegd dat haar mindere prestaties op de Spelen van Peking verband houden met het overlijden van haar vader die altijd een steun en toeverlaat was. Pensioen Al laat ze zich zeker horen. Bij voorbeeld over de mentale span ning die gepaard gaat met top sport. Na haar mislukte Spelen deelde ze op social media een aan tal hatelijke reacties die ze kreeg. ‘Ze kan de druk niet aan’. ‘Je tijd is over. Ga met pensioen’. ‘Je krijgt wat je verdient’. Ze schreef er zelf verder niets bij, de boodschap is duidelijk. Over de mislukte Spelen maakte ze een YouTube-serie met de veel zeggende naam Moving Right Al ong waarin je de Amerikaanse ster kunt volgen tijdens haar trainin gen, met haar Noorse vriend en Kantelpunt Wel is het een kantelpunt in haar leven. De buitenwacht is bezig met haar records, met medailles en titels. Zij vooral met wat ze zo graag doet. Heel hard van een berg af gaan. Het liefst wat sneller dan de jongens. Olympisch goud heeft ze al. Twee keer zelfs, eentje al in 2014 veroverd in Sotsji, de ander vier jaar later in Pyeongchang. Haar status is giga, met dat naderende record als bewijs dat ze straks echt de allerbeste is. Opgegroeid met de latten aan haar voeten, op haar vierde gleed ze al de pistes afin de Rocky Mountains. Moeder Eileen, nog steeds aan haar zijde bij elke wedstrijd, zat in het skiteam van haar school. Vader Jeff skiede fana tiek in het universiteitsteam. Harald de Man, in de jaren ne gentig de beste skiër van Neder- O’ (f De grote ster van het skiën is de 27-jarige Mikaela Shiffrin. Tijdens het WK in het Franse Courchevel zijn de ogen weer op haar gericht. Op weg om alle records te breken, maar het drama is altijd dichtbij. - Mikaela Shiffrin Mikaela Shif frin pakte don derdag zilver op de Super G. FOTCïAP - Daniël Dwarswaard Courchevel lA,. ‘Lief meisje’ straks beste ooit GO ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 21