Nieuwe stunt van u Clinge blijft uit tegen Terneuzen zijn weg in de vierde divisie en een penalty tegen 11 Opbouwen lukt niet, aangezien de bal alle kanten op stuitert gelsman is vanwege zijn rode kaart geschorst. Ook Daniël Wissel is ge schorst. Vlak voor het rustsignaal schoot hij de bal gefrustreerd weg na een gemiste kans. Die actie le verde hem zijn vijfde gele kaart van het seizoen en dus een schorsing van één duel op. de tweede periode. Komende zater dag is Kloetinge vrijaf. „We zijn goed op weg”, stelde Van Poelje met gevoel voor understatement. „We mogen hier even van genieten, maar dan gaat de blik al weer heel snel naar de volgende wedstrijd.” Vlam slaat in de pan naafloop Tweede periode Het maakt het duel over twee we ken met Smitshoek alleen nog maar interessanter, voor de strijd om de koppositie en het binnenhalen van nieuwe overwinning tegen Spijke nisse als doping.” De zaterdag van Kloetinge werd alleen nog maar mooier toen na af loop de uitslagen van de concurren ten binnensijpelden. Zowel Smits hoek als Capelle verspeelde punten. De afstand met de achtervolgers liep daardoor op tot respectievelijk zeven en acht punten. Bovendien nam Kloetinge in de tweede peri ode de regie over van Capelle: 21 om 20 punten na negen duels. Die kwam er niet. Terneuzen werd met spierballenvoetbal ver teruggedrongen, wankelde soms, maar bleef- ook al - op vechtlust overeind. Eén minuut voor het verstrijken van de officiële speel tijd vergrootte Ayden Davies voor Terneuzen de marge, waarna Bart van Hanegem in de toegevoegde tijd uit een strafschop de eind stand zelfs op 1-4 bepaalde. Die uitslag gaf een wat verte kend beeld, maar iedereen was het erover eens dat het duel met Ter neuzen een verdiende winnaar had gekregen. De bezoekers profi teerden van een nieuwe nederlaag van Groen Wit en naderden de koploper tot op drie punten. Ter neuzen was in Clinge voor rust veel beter, maar zag uit een veel heid van kansen alleen Thomas Dieleman scoren (0-1). De jonge ling had met een assist op een heerlijke steekpass van de ook al sterk spelende Rubin van der Hooft een groot aandeel in de 0-2 en werd bij de strafschop in de al lerlaatste minuut na een solo ge vloerd. Ayden Davies had kort daarvoor op aangeven van invaller Devano Riemens de marge weer op twee doelpunten gebracht (1- 3). langstelling staat van Terneu- zense Boys. „We hebben minder blessures en gaan voor elkaar. Di mitri (Goossens, de trainer) heeft veel op conditie getraind. We kon den tot het einde doorbijten. Daardoor werd het spannend.” Dimitri Goossens volgde net voor de jaarwisseling de opge stapte Mario de Fouw als trainer op. „We spelen een ander sys teem, met twee verdedigende middenvelders: 4-5-1. En in de omschakeling 4-4-3.” Met een knipoog: „Een Belgische trainer hè. We hebben veel in de Clingse bossen gelopen, op hartslag. Of dit tegenvalt? Het resultaat zegt niet alles. Die mannen waren indivi dueel zóveel beter dan wij. Power erin, daar hebben we heel hard aan gewerkt. Chapeau voor de mannen. We hebben kansen ge had, die moet je binnen trappen. Er is gestreden tot de laatste mi nuut. Een volgende keer beter.” Gedurende de wedstrijd reageer den spelers en stafleden van beide teams meermaals geïrriteerd op de beslissingen van de leidsman. „Het was een onemanshow”, baalde De Nooijer. Franse was diplomatieker in zijn antwoord. „Bepaalde beslis singen kon ik niet begrijpen. Maar dat is ook emotie, natuurlijk. Ik heb de beelden nog niet teruggezien.” Komende week staat er voor Goes een inhaalwedstrijd op het pro gramma tegen WNC. Het wordt puzzelen voor De Nooijer. Tim de Winter is op skivakantie, Dany van Dijk een weekend weg en Den En- Veel emoties Dries van Putte, middenvelder van Clinge met drie longen, paarde vechtlust aan techniek. „Het was een wedstrijd met veel emoties”, vond hij. „Zij waren in de eerste helft veel beter. Maar we bleven erin geloven. Toen de 1-2 viel, vond ik dat wij de bovenlig gende partij waren. Voetballend konden we het niet winnen, maar ik had echt zoiets van: we gaan erop en erover. Zelfs na de 1-3 had het nog gekund. Hoe nu verder? Het zal moeilijk worden”, zei de doelpuntenmaker die in de be- drang. Kloetinge bleef mede op basis van verdedigende capacitei ten en strijd overeind. „De tweede helft kostte ons kracht, maar zijn we stoïcijns gebleven. Achterin was het als beton.” In de slotfase onderscheidde doelman Mitchell Braafhart zich. Met een geweldige redding hield hij Mika Weerts van scoren af. „Er zitten in deze klasse geen zwakke broeders”, concludeerde Van Poelje naderhand. „Daarom moe ten we elke week waakzaam zijn en elke week een topploegmenta- liteit aan de dag leggen. Die men taliteit hebben we gaandeweg dit seizoen steeds meer in de ploeg gekregen. Ja, en dan werkt zo’n VL MAANDAG 13 FEBRUARI 2023 TERNEUZEN scheids én veld - Dennis de Nooijer Spijkenisse-Kloetinge 0-1 (0-1). 33. Kyle Doesburg 0-1. Scheidsrechter: Luc Baars. Gele kaart: Si ran o Kartosonto, trainer Peter Wubben (Spijkenisse), Jop Dekker (Kloe tinge). Bijzonderheid: Huub Wolters die ruim twee jaar lang vanwege blessureleed ont brak, maakte zes minuten voor tijd zijn ren tree in het eerste elftal bij Kloetinge. Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Mitchell Braafhart; Klaas van Hecke, Koen Plank, Jeffrey Theunisse, Jop Dekker; Re- guillo Vandepitte, Valentijn van Keulen (72. Dook van den Berg), Ruben de Jager (84. Huub Wol ters); Jefry Dijkstra, Kyle Doesburg, Nizar Mek- kaoui (90. Jeremy Hubregtse). Goes-Odin‘59 2-2 (1-0). 3. Daan Buurman (eigen doelpunt) 1-0, 80. Stef Halbersma 1- 1, 86. Claude de Smit 2-1, 88. Sven Deen 2- 2. Scheidsrechter: T. Dogterom. Gele kaart: Matthew Lentink, Daniël Wissel en Claude de Smit (allen Goes), Rahaoui (Odin’59). Rode kaart: Wout den Engelsman (Goes). Aantal toeschouwers: 200. Goes: Matthew Lentink, Dany van Dijk (67. Eys Murre), Reza Maipauw, Wout den En gelsman, Mitchell de Nooijer (60. Dangelo Mar tien), Steven Smul der (60. Francis Kabwe Manen gel a), Tim o Lijbers, Tim de Winter, Erwin Franse, Daniël Wissel, Claude de Smit. Ruim twintig minuten lang mocht Clinge na de sensatio nele overwinning van de hek kensluiter op koploper Groen Wit ook tegen Terneuzen hopen op een stunt. Uitblinker Dries van Putte maakte voor de Oost-Zeeuws-Vlamingen halverwege de tweede helft de aansluitingstreffer (1-2) en dat was het sein voor een fase waarin de thuisploeg op zoek ging naar de gelijkmaker. Rubin van der Hooft van Terneuzen laat Dries van de Putte ach ter zich. Links Milan Bolsens, foto frank peters Direct na afloop van Clin- ge-Terneuzen sloeg de vlam in de pan, toen Jonathan Constansia een Clingse supporter die racistische opmerkingen maakte pro beerde op te zoeken. „Je mag alles tegen me roepen”, zei de middenvelder van Terneuzen. „Maar racisme is de grens. Dan reageer ik niet meer rustig.” Scheids rechter Peters zei dat hij het incident pas meekreeg, toen het langs de kant esca leerde. „Als geroepen is wat is gezegd, snap ik zijn reac tie. Maar ik heb het niet ge hoord. Dan kan ik er niet op reageren. Ik heb wel begre pen dat hij in de kleedkamer van Clinge is geweest om te zeggen dat het niks tegen de spelers was.” De arbiter voegde eraan toe: „Hij ging tijdens de wedstrijd ook wel al een paar keer richting het publiek. Uitdagen. Ik heb te gen hem gezegd: ‘Doe dat nou niet’. Het was een heer lijke pot. Zonde.” - Peter van Kouteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 133