‘IK WOU DAT IK M’N FLAPOREN NOG HAD’ Victor Abeln ‘Niet drinken is makkelijker' ‘Liever kratjes tillen dan sporten' ‘Sindsdien ga ik om tien uur naar bed' ‘Daar lag ik dan op zolder op een matrasje' ON TS pannen ‘Podcast luisteren, in bad liggen - ik heb een vrijstaand bad in mijn slaapkamer staan - of met mijn vriendin relaxed een serietje kijken. Niks baanbrekends. Toen ik als vaste barman werkte bij de Amster damse sociëteit Sexyland, een cultureel clubhuis, pleegde ik wel roofbouw op mezelf. Ik was daar altijd, en elke dag huurde weer een ander de club af voor opera of gangsterrap, tot raves en tantrische tango aan toe. Ik bleef vaak op zolder slapen op een matrasje. Ook dat was precorona, mijn huidige leven is vrij relaxed. Ik zal mezelf niet als ambitieus omschrijven, vind het fijn dat het kalm is en er wat klusjes langskomen. Stress overkomt mensen wier bord nooit leeg is. Dat zie ik veel om me heen en daar schrik ik van. ‘Ik ben veel aan het doomscrollen’ MEZZ A 47 VI Kapotte glazen gaven hem horeca scars en stress bezorgde hem een nekhernia. Ontspannen doet hij in het bad op z’n slaapkamer. ‘Ik pleeg nu minder roofbouw op mezelf.’ ETEN drinken ‘Ik hou van koken en nog meer van eten. Door First Dates, met om het weekend lange draaidagen, heb ik soms een raar eetritme. Als ik het druk heb, ontbijt ik alleen met koffie en eet ik pas veel later wat. Tegenwoordig noemen ze dat intermittent fasting, haha. Ik heb sociologie gestudeerd, maar ben blijven hangen in de horeca. Alcohol is mijn vriend en mijn vijand. De nazit is een essentieel deel van de horeca, dan kan het laat worden. Drank is een bedrijfsrisico, zoals een collega- barman ooit zei. Ik heb een keer anderhalf jaar niet gedronken, dat vond ik makke lijker dan elke keer alcoholgebruik overwegen. Nu drink ik wis selend.’ bewegen ‘Sinds november ga ik zo’n twee, drie keer per week naar de sportschool. In de horeca sta je veel op je benen en bij de sportschool dacht ik altijd: ik help liever een vriend verhuizen of til als vrijwilliger bij de Voedselbank kratjes. Veel fijner. Maar iedereen weet dat sporten goed is, dat je gelukshormonen aanmaakt. Dus ik ben het gaan doen en kijk over een halfjaar hoe het ervoor staat. Ik merk wel dat het fijn is om mijn energie eruit te gooien, en met m’n personal trainer heb ik veel lol.’ slapen —‘Best wel heel prima. De draaiweekenden geven natuurlijk een slinger aan je ritme, maar sinds corona, toen het qua werk wat rustiger werd, ga ik om tien, elf uur naar bed en slaap meer dan acht uur. Zo heb ik een natuurlijker ritme gekregen. Ik slaap als een blok en snurk, word nooit tussendoor wakker, ook niet als ik gedronken heb, al weet ik dat de kwaliteit van slaap beter is als je dat niet doet.’ SCHERMTUD ‘Mag drastisch omlaag. Toch zou ik op social media meer moeten posten. Het is vrij gênant om anderen te vragen een foto van me te nemen en een selfie maken vind ik al helemaal ongemakkelijk. Dan blijft er dus weinig over om te delen. Verder ben ik veel aan het doom scrollen op YouTube (eindeloos en gedachteloos negatief nieuws bekijken, red.), en aan het kijken naar hengelsport, koken en gamers. Daar haal je niet veel kwaliteit van leven uit.’ J VICTOR ABELN (39) L_ IS barman, werkt freelance als zelK standige BEKEND van First Dates, op 14 februari in een speciale editie met BN’ersSCHREEF het boek Cocktails met Victor WERD in 2022 tweede bij Celebrity MasterChef WOONT alleen, zoekt een huis met L-i zijn vriendin r-l Eng.’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 127