bvDe Liefde HET IS ALSOF IK IN EEN ANDERE FILM ZIT’ MEZZ A. 45 VI ‘Ilona en ik waren bevriend geraakt in onze studententijd en maakten deel uit van een grotere vriendengroep. Daarin zaten ook mijn vriend André en Ilona’s partner Peter. In de loop der jaren werd er getrouwd, kwamen er kinderen. Onze vriendengroep bleef hecht; met vijf gezinnen gingen we jarenlang elke zomer op vakantie. Dat bleven we ook doen nadat André was overleden, aan kanker. Het was shocking om zo jong weduwe te worden. Ik was 34 jaar en bleef achter met een peuter van drie jaar en een baby van drie maanden. Toen de kinderen in de tienerleeftijd kwamen, viel de vakantiegroep langzaam uit elkaar. Vanaf toen vroegen Ilona en Peter mij en mijn kinderen mee, we reisden de hele wereld over: Afrika, Thailand, zeilen op de Middellandse zee. Nooit, helemaal nooit was er een fling geweest tussen Peter en mij. Wel konden we goed met elkaar praten, over persoonlijke ontwikkeling en diepere drijfveren. Met Ilona had ik andere gesprekken, maar de band was net zo hecht. En toen kreeg ook Ilona kanker, net als André. In de ziektejaren die volgden verschoof mijn -> De echte naam van Fabienne, Peter en llona zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl Na de dood van haar beste vriendin llona werd Fabienne (56) verliefd op Ilona’s man. En hij op haar. aandacht naar haar, ons contact werd intenser. Ze voelde zich minder ziek als ik er was, zei ze. Ik bracht luchtigheid binnen. De laatste keer dat we met z’n drieën uit eten gingen, vertelde ze, vanuit I het niets, dat ze hoopte dat Peter en I ik na haar dood samen verder zouden gaan. Ik viel bijna van m’n stoel, vond het helemaal niet prettig om te horen. Peter en ik voelden dat toch niet voor elkaar? Die lading had onze vriendschap niet. Maar ik begreep llona wel, onze levens waren al zo met elkaar verweven. Op haar sterfbed heeft ze het herhaald, het was haar liefste wens. Ze schoof de dierbare ring die ze ooit van Peter had gekregen van haar vinger en gaf ’m aan mij. Na Ilona’s overlijden richtte ik me op het welzijn van Peter. Ik nam hem mee uit, we belden veel. Op een avond, in de bioscoop, gebeurde er iets onverwachts: hij vertelde dat er een vrouw was met wie hij iets wilde beginnen. ‘En ik dan,’ flapte ik eruit. Ik weet nog steeds niet waar het vandaan kwam, maar ineens zag ik ons op een driesprong staan: als hij dat pad kiest, is-ie weg. Toen zijn we gaan onderzoeken of het erin zat. En werden we verliefd. Bij onze kinderen viel het nieuws niet meteen in goede aarde. Voor die van hem was het te snel, de mijne beschouwden Peter als familie. Hoe kan hij nou binnen een halfjaar de nieuwe vriend van je moeder zijn? Maar ze wenden eraan. Onze vriendengroep reageerde ontroerd, net als llona hadden ze erop gehoopt. In het begin was het raar om met je beste vriend naar bed te gaan, alsof je ineens in een andere film zit. Dan lag-ie naast me en dacht ik ‘huh?’ Maar dat is nu, vijf jaar later, over. Peter en ik waren al soulmates, seksuele intimiteit geeft nog een extra ver dieping. Alles hebben Peter en ik met elkaar meegemaakt, nu willen we als geliefden samen oud worden.’ 2 U s Uj 5 <n O Q UJ ~J LU LU (X Z LU IX O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 125