effeweg nl De mooiste vlieg-busreizen lil I Poetin hoopt Donbas in te nemen om ‘verjaardag’ van de oorlog te vieren 1 A 11 e/ weg.nl oF bel 08810 30 800 OORLOG OEKRAÏNE-RUSLAND Boek zonder aanbetaling Met drone- en raketaanvallen heeft het Russische leger het offensief in het oosten van Oekraïne verder opgeschaald. President Poetin wil de reeds door hem geannexeerde Oekraïense regio Donbas volledig innemen, bij voorkeur rond de eerste ‘verjaardag’ van de oorlog op 24 februari. dat Rusland nu over een breed front en ‘brigadegewijs’ aanvalt, noorde lijk van de zwaar bevochten stad Bachmoet. Niet zonder zware ver liezen kennelijk, want ook gisteren regende het verwijten aan het adres van minister van Defensie Sjojgoe. De Russische divisies die nu aan het front verschijnen zouden beter getraind zijn dan de slecht voorbe reide soldaten in de vorige aanvals golven. Afgelopen donderdag zou den nog tientallen Russische tanks en pantservoertuigen zijn kapotge schoten in een aanval noordelijk van Bachmoet. Meer dan negen honderd Russische soldaten en een generaal zouden daarbij zijn ge sneuveld. Het zal de Russische divisies zwaar vallen de Oekraïners snel te overlopen, denkt Osinga. Zijn in- heeft Rusland sinds het begin van de oorlog minstens 1713 tanks verlo ren. Aan de hand van beelden is vastgesteld dat er 1012 zijn vernie tigd, 80 beschadigd, 75 achtergela ten en 546 door Oekraïne buitge maakt. In totaal zou het Russische leger het afgelopen jaar 9100 leger voertuigen hebben verloren. De Oekraïense verliezen zouden een derde daarvan bedragen. Vlieg-busreis Rome, Sorrento en Napels Leveringen Osinga: „De leveringen van wes terse tanks die toegezegd zijn op de laatste conferentie in Ramstein la ten nog even op zich wachten. Maar de eerder toegezegde Stryker-ge- vechtsvoertuigen zijn Oekraïne nu aan het bereiken. Die bevoorrading was bedoeld om het Oekraïense lente-offensief in maart te onder steunen maar die Strykers kunnen ze ook gebruiken om hun verdedi ging te versterken. Rusland heeft haast dit offensief te beginnen voordat het nieuwe westerse mate riaal in groten getale aan het front verschijnt.” De rondreis die de Oekraïense president deze week in Europa maakte heeft volgens Osinga zoden aan de dijk gezet. „Het was een di plomatiek geslaagde missie denk ik, want je hoort Frankrijk en Enge land zeggen dat bepaalde middelen niet meer taboe zijn. De Franse pre sident Macron denkt nu aan lange- afstandswapens. Met zijn bezoek heeft Zelenski een aantal politieke leiders ook status gegeven doordat hij naar hen toe is gekomen. Hij heeft zijn grote behoefte aan vlieg tuigen en langeafstandswapens (ATACMS-raketsystemen van de Amerikanen die een bereik hebben van 350 kilometer, red) nu be spreekbaar gemaakt, ook in het Ne derlandse parlement.” I -- Vlieg-busreis Malta schatting is dat Kiev nu ongeveer een miljoen man in uniform heeft. De leveringen van westerse wapens die al vanaf de zomer vorig jaar aan de gang zijn gaan gewoon door. Dat zijn dan de Amerikaanse, Franse en Britse houwitsers, munitie en luchtverdedigingssystemen en Hi- mars-raketsystemen. Voor die laat ste laten de Oekraïners hun aanval- scoördinaten vooraf toetsen bij Amerikaanse specialisten. Dit om missers op Russisch grondgebied - met de kans op escalatie - te voor komen, zo onthulde The Washing ton Post deze week.), „De Oekraï ners zijn beter voorbereid en heb ben hun verdediging beter inge richt dan vorig jaar rond deze tijd”, aldus Osinga. Volgens de gezaghebbende Ne derlandse opensourcewebsite Oryx Vlieg-busreis Hoogtepunten/ Highlights van Ierland Logies en ontbijt va. 879,- In heel Oekraïne gingen gisteren tot drie keer toe de luchtalarmen af. Volgens de Oekraïense autoriteiten zijn door het Russische leger gister ochtend 71 (kruis)raketten afge vuurd, waarvan er 61 werden on derschept. Bijzonder hoogleraar oorlogsstudies aan de Universiteit van Leiden, Frans Osinga, denkt dat de luchtaanvallen passen in het huidige Russische offensief. „Veel drones en kruisraketten zijn afge vuurd op de Oekraïense elektrici- teitsinfrastructuur. Enerzijds is dat om de Oekraïense samenleving verder te ontwrichten, maar er zit ook een operationeel doel achter: Rusland wil het Oekraïense arse naal luchtverdedigingsraketten uitputten. Als er daardoor minder aan het front zijn, kunnen de Rus sen daar een luchtoverwicht krij gen.” Ook de Oekraïense inlichtingen dienst meldt dat dit het alom ver wachte Russische offensief is. De laatste weken werden door Moskou al grote aantallen voertuigen en manschappen samengebracht in het bezette deel van de provincies Loehansk en Donetsk, in de ooste lijk gelegen regio Donbas. Russi sche militaire bloggers bevestigen o transavia Vlieg-busreis Rondreis Klassiek Andalusië - s 4 -2"^ 3 va. €699 Rusland slaat toe en wil westerse wapens voor zijn 8 of Tl dagen va. 799,- Russische artillerie opent het vuur op stellin gen in Oekraïne. Het beeld is door Moskou vrijgege ven. De locatie is niet be kendgemaakt. FOTOAP Vlieg-busreis Kroatië, Dalmati- sche kust en Makarska Riviera Ontbijten diner Vertrek: meijun, aug, sep Ontbijten diner Vertrek: meijun JuL, aug, sep, okt ‘x' 1713 Volgens schattingen heeft Rusland sinds het be gin van de oorlog minstens 1713 tanks verloren. Bob van Huët Rotterdam Logies en ontbijt Vertrek: meijun, sep, okt Vertrek: apr, mei JunJuL, aug, sep, okt 10 dagen Fouten voorbehouden. Prijzen zijn gebaseerd op twee personen per boeking en per persoon. Exclusief CalamiteitenFonds 2,50 p.b., reserveringskosten 25,- p.b. en consumentenbijdrage 5GR 5,- p.p. 9 maal ontbijt en 7 maal diner Vertrek: sep, okt GO ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 T«.' ’’kw- 8 dagen 8 dagen va. 629,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 11