me schuldig dat ik zo weinig tijd voor mijn kinderen had, maar dat hebben we goed recht kunnen breien’ ‘Ikvoelde MEZZA 35 VI wezen stuk. Dat moet je in z’n bek kijken en door het schrijven bevrijdde ik mezelf voor een deel. Omdat het inzichtelijk werd. Toen pas snapte ik: het gaat bij mij om veiligheid, om vertrouwen, om liefde, om acceptatie, om inzicht. Wat is echt van waarde? Wat doen mensen elkaar aan en wat kun je voor een ander betekenen? Al dit soort dingen werden opeens zo helder. Ik geef regelmatig lezingen over het onder werp, hoe je inzichtelijk maakt wat er aan de hand is en wat je eraan kunt doen. Voor mensen van de GGZ, maar ook voor eerste- hulplijnen, de politie en noem maar op. Geweld tegen kinderen, geweld tegen vrouwen, ergens moet het toch een keer stoppen?’ -> Met vlag en wimpers verschijnt op 14 februari bij Ambo Anthos€ 24,99. Tot en met 4 maart is Karin Bloemen op tournee met het Metropole Orkest. Labloemen.nl of ik voor hen ook niet zo’n vest of sjaal kon maken? Zo communiceerde ik met mensen die thuis helemaal klem zaten. Soms, als het iemand niet lukte, had ik iets van: stuur maar op, dan maak ik het voor je af. Daaruit is het idee voor dat eerste haakboek ontstaan. Als ik er vierduizend verkoop, dacht ik, is ’t veel. Het werden er 24.000. Ja, daar schrok ik zelf ook van.’ DE UIT DE HAND GELOPEN HOBBY ‘En toen verkocht ik 24.000 haakboeken, ik schrok ervan’ Ze deed het al haar hele leven, maar aangejaagd door corona werd Haken a la Bloemen in 2021 zowaar een bestseller. ‘We mochten tijdens die lockdowns helemaal niks, maar ik ben niet het type dat op haar handen gaat zitten. Mijn uitgever had al vaker gevraagd: moet je niet een leuk haakboek maken? Ik dacht: nee joh, ik ben van de muziek en het theater. Maar ik merkte door de posts op Instagram dat mensen er vrolijk van werden, ze vroegen HET VEILIGE THUISFRONT ‘Oma zijn, blijer kun je me niet krijgen’ Twee keer werd Amsterdam verruild voor Broek in Water land, waar de opvoeding klaar is en ze nu vooral haar rol van oma wil vervullen. ‘Onze dochters zijn nu allebei uit gevlogen. De oudste woont samen en studeert osteopathie, de jongste is bezig met een opleiding pilates. Carrière maken is hartstikke leuk, maar dat je je kinderen mag opvoeden is toch het grootste cadeau. En dan is er natuurlijk nog mijn zoon Gerben - het kind van mijn zus - die ik na haar gruwelijke dood in mijn leven heb gekregen. Alles was hij kwijt: zijn moeder, broertje en zusje. Ik heb zoveel zorgen om die jongen gehad, ik wilde zo graag dat het leven hem weer zou toe lachen. En als je nu ziet wat voor een geweldige kerel hij is: met veel toewijding werkzaam in de zorg, de liefste vrouw van de wereld en een dochtertje van drie en een tweede kindje op komst. Nou ja, blijer kun je me niet krijgen.’ ‘A‘'< I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 115