Historisch verbod op blowen moet Wallen lucht geven 10 Zijn vader keepte in De Adelaarshorst, hij gaat er zingen. Snelle heeft op 17 juni de eer om als eerste artiest ooit een concert te geven in het stadion van Go Ahead Eagles in Deventer. „Ik zat te schreeuwen in de auto toen het rond was.” Bezoekers zien de Wallen als een soort pretpark, waar bewoners leven die geen behoefte aan (nacht)rust hebben tiseerd mailtje van de club krijgt, waarin hem wordt meegedeeld dat er op 17 juni voor het eerst in de historie een concert wordt gegeven in stadion De Adelaarshorst. En waarschijnlijk zal hem dan ook nog voorrang bij de kaartverkoop worden aangeboden, terwijl hij zelf op het podium staat. Hij grijnst bij de gedachte. „Kan ik mijn eigen stoelen reserveren.” Naast een aantal gastartiesten, die later nog aangekondigd worden, hoopt Snelle op 15.000 bezoekers bij Thuis, zoals het concert gaat heten. Deventer is ook echt thuis voor de zanger die de regio slechts korte tijd verruilde voor een appartement in Amsterdam. „Ik vind het mooi dat ik de eerste artiest ben die dit in dit sta- Vanafhalf mei wordt het in de oude binnenstad van Amsterdam verbo den om een joint op straat op te ste ken. Voor veel inwoners en bezoe kers zal het een historische veran dering zijn - lange tijd werd Am sterdam juist geprezen als de stad waar alles kon en mocht. Het blo wen op straat, zonder risico op een straf, werd decennialang gezien als oede kans dat Snelle (Lars Bos, 27) als bezitter van drie business-seats bij Go Ahead Eagles bin nenkort een geautoma- een symbool voor het rebelse imago van Amsterdam. Maar met de toestroom van ‘bral lende toeristen’ vindt vrijwel de ge hele gemeenteraad dat de overlast moet worden teruggedrongen. Het blowverbod moet ervoor zorgen dat bewoners minder last hebben van drugsgebruik in de openbare ruimte en het Wallengebied moet voor buitenlandse toeristen en bin nenlandse dagjesmensen minder aantrekkelijk worden. Het is vanafhalfmei aan politie en boa’s om op te treden tegen mensen die op straat blowen. Zij beboeten nu al bezoekers die in de openbare ruimte alcohol nuttigen. Kritiek van ondernemers, Wallen- dion doet, maar ik ben er ook trots op dat er nu mensen vanuit de Randstad hierheen komen voor mijn concert, in plaats van andersom. Het leek best lang onhaalbaar, maar ik zat te schreeuwen in de auto toen ik hoorde dat het rond was.” De band die Snelle heeft met de thuishaven van Go Ahead Eagles be- bewoners en gemeenteraadsleden is dat de handhaving tekortschiet, maar volgens het college gaat van uit deze maatregel ook een symbo lische functie uit: Amsterdam is geen blowwalhalla. Burgemeester Halsema schrijft bij de aangekondigde maatregelen dat het alcoholbeleid ook zal wor- staat sinds zijn geboorte, op 3 oktober 1995. Zijn vader Jan was destijds keeper bij Go Ahead. In de eerste drie maanden van dat seizoen miste doel man Bos slechts één wedstrijd: uit bij Fortuna Sittard, op 4 oktober, de dag na de geboorte van zijn zoon. Die zoon heeft 27 jaar later op zijn bureau een ingelijste foto van zijn vader staan. vers is. Bezoekers maken veel la waai, urineren op straat, moeten Advies Waar begin je als je een stadioncon- cert wilt geven? Guus Meeuwis was een van de eersten die Snelle raad pleegde. De twee kennen elkaar goed, onder meer van Vrienden van Amstel Live en The Streamers, en Meeuwis heeft inmiddels jarenlang ervaring met de jaarlijkse concertreeks Groots met een zachte G in het Philips Sta dion in Eindhoven. „Guus vertelde me waar ik op moet letten, wat de valkuilen zijn, hij gaf me ook advies over de productie en over het inhu ren van de juiste mensen. Hij heeft me daarmee wel geïnspireerd.” Het optreden van 17 juni organi seert Snelle in samenwerking met Go Ahead Eagles, de club waarvan hij in middels tientallen wedstrijden be zocht. Samen met zijn manager ging Snelle in gesprek met de clubleiding. „De eerste bijeenkomst was in het stadion, het was lekker weer en ze hadden een vergadertafel neergezet op de B-side, de sta-tribune. Zaten we daar in dat lege charmante sta dion, uitkijkend over het veld, te brainstormen. Dat was magisch.” Dat het op 17 juni echt gaat gebeu ren, dankt Snelle mede aan zijn vriendschap met Eagles-aanvoerder Bas Kuipers, met wie hij de YouTube- serie Snelle vs Bas maakte. Onderling maakten ze wel eens een grap over optreden in de Adelaarshorst. „Dat werd pas serieus toen ik ging naden ken over een volgend doel. Ik had een clubtour gedaan, Afas Live, wat nu? Ziggo Dome, Ahoy, helemaal waan zinnig, maar als ik dacht aan optre den in De Adelaarshorst, kreeg ik zelfs een lichamelijke reactie, zoveel deed dat met me.” Streeft hij in navolging van Meeu wis ook een jaarlijkse traditie na met Thuis! „Het zou te gek zijn als dit een terugkerend feestje voor de regio kan worden, dat is echt een droom.” „Ik weet eigenlijk weinig van zijn loopbaan, hij is kort na mijn geboorte gestopt en heeft er nooit veel over ver teld. Bescheidenheid waarschijnlijk. Hij heeft me wel een keer een filmpje laten zien van een blunder, ik dacht te gen Feyenoord. Liet hij een bal tussen zijn benen door gaan. Hoe mooi is het dat ik nu straks in datzelfde stadion mijn ding sta te doen? Zeker omdat mijn vader de eerste was die in mij ge loofde. Toen ik met school wilde stop pen, zei hij: wat je ook gaat doen, zorg er wel voor dat je dat met volle overtui ging doet. En hij heeft de opname van mijn eerste videoclip betaald.” den aangescherpt. Momenteel mo- meerdere onderzoeken blijkt dat gen winkels van donderdag tot en overmatig drankgebruik van toeris- met zondag vanaf 16.00 uur geen ten een van de grootste overlastge- drank verkopen, maar per half mei moeten alcoholhoudende dranken ook helemaal worden afgeschermd, overgeven en behandelen de Wal- De sluitingstijden voor horeca en len alsof het een pretpark is waar prostitutie worden ook vervroegd geen bewoners leven die behoefte per 1 april. Horecazaken mogen nu hebben aan (nacht)rust. op vrijdagen en zaterdagen nog de De maatregelen komen boven op deuren openhouden tot 03.00 of al bestaande maatregelen. De ge- 04.00 uur; dat wordt 02.00 uur meente zet hosts in, bij drukte is er vanaf half mei. Voor sekswerkers sprake van eenrichtingsverkeer en worden de werktijden vervroegd, delen van de Wallen worden afge- Voortaan moeten zij om 03.00 uur sloten bij topdrukte. De gemeente sluiten in plaats van 06.00 uur. onderzoekt nog of ook vrijgezellen- Met deze maatregelen zet de ge- feesten verboden kunnen gaan meente steeds verder in op het worden. droogleggen van de binnenstad. Uit - David Hielkema Primeur voor Snelle met een I TT MDH llilMPH rGEVj AMSTERDAM III concert in zijn favoriete stadion G Amsterdam staat voor een his torische ingreep: per half mei geldt in de oude binnenstad een blowverbod. Ook voor winkels, de horeca en sekswerkers zijn maatregelen aangekondigd. Het doel: de Wallen leefbaarder maken. Vader Jan ging zijn zoon voor: jarenlang keepte hij in De Ade laarshorst voor Go Ahead, foto pro shots Zanger Snelle op het veld van De Adelaarshorst in Deventer, waar hij op 17 juni als eerste een concert geeft. Alexander van Eenennaam Deventer - VRIEN ZATERDAG 11 FEBRUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 10