ff J c_ Kleine geschenken Helpen klusjes doen Onverdeelde aandacht AfEZZA M V3 CADEAUSEen uiting van affectie hoeft geen kapitaal te kosten, het hoeft geen gouden armband te zijn. Ook een koelkastmagneet als herinnering aan een leuke dag of een handgeschreven kaart is een tastbaar bewijs dat je aan de ander hebt gedacht. Dat is de grootste waarde van een geschenk. Hoe beter erover is nagedacht en hoe meer persoonlijke aandacht erin zit, des te meer liefde de ontvanger zal ervaren. En wacht niet op een speciale gelegenheid. Spreekt je partner ‘cadeaus’? Zonder zichtbare symbolen kan hij/zij aan jouw liefde gaan twijfelen. S AM E NZIJ NOnverdeelde aandacht is quality time. Met z’n tweeën dingen doen of ergens heen gaan, waarbij niet de activiteit het doel is, maar het samenzijn. Geen tv, smartphone of andere afleiding, alleen elkaar. Ook in een gesprek is er oprechte aan dacht, echt goed luisteren dus, zodat de ander het gevoel krijgt dat gedachten, gevoelens en verlangens gehoord en begrepen worden. Is dit de taal van je partner en wil die graag dat je op zaterdagmiddag meegaat naar de rommelmarkt? Ook al vind je daar niks aan, je gaat mee, want daardoor voelt je lief zich geliefd. En ga op de markt dan niet lopen appen. L IC NAMELIJK CO NTACT— Als dit je taal is, geniet je van een aai over je rug in het voorbijgaan en een kus bij thuiskomst. Voetjevrijen, hand in hand lopen, tegen elkaar aan zitten: elke vorm van aanraking geeft een gevoel van verbondenheid. Zonder lichamelijk contact zul je verkommeren, met contact bloei je op. Vooral mannen maken hier volgens Chapman een denkfout: ze veronderstellen dat dit hun liefdestaai is omdat ze graag seks hebben. Zo werkt het niet. Al mogen ze elke dag met hun partner naar bed, daarmee zijn niet al hun emotionele behoeften bevredigd. Hun voorkeurstaal kan goed een andere zijn. DIENE NElkaar helpen, ontdoen van een last, klussen opknappen: in deze taal zijn het geen woorden maar daden die getuigen van liefde. Je doet iets voor de ander omdat je weet dat die daar blij van wordt. Dat kan ongevraagd en gevraagd. Maar het is niet de bedoeling dat er opdrachten worden gegeven, dan is het geen keuze meer om de ander een plezier te doen en daarmee verliest de dienst zijn glans. Is ‘dienen’ de taal van je partner? Hoe vervelend is grasmaaien en opruimen nog als je weet dat het wordt beleefd als ‘ik hou van je’? Aanraking seks 'f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 101