Liefdes talen De een snakt naar Complimenten bevestiging 5 LIEFDESTALEN 3 KOPPELS complimenten, de ander wil dat klusjes uit handen worden genomen. Als je weet wat jij en je partner in de liefde belangrijk vinden, kun je elkaar beter vinden. Hoe werken de vijf liefdestalen voor Airen Mylene, lonica Smeets en Mirella van Markus en hun partners? ‘Hij is een master met cadeaus, maar na een jaar vond ik al die bloemen wel genoeg.’ —POSITIEVE WOORDEN— ‘Wat zie je er leuk uit’, ‘wat heb je dat goed gedaan’, ‘ik hou van je’: complimenten en woorden van bevestiging, je kunt ze niet genoeg horen. Direct én indirect, want als een vrouw tegen haar zussen zegt hoe blij ze met haar partner is, krijgt die dat heus te horen. Bemoedigingen zijn ook fijn. ‘Lieverd, ik geloof in je, je kunt dit.’ Harde woorden en verwijten kunnen juist weer lang blijven hangen en de liefde schaden. Zijn positieve woorden de voorkeurstaal van je partner, wees je dan bewust van de kracht van woorden, zowel de positieve als de negatieve. Echte liefde 20 V3 UJ liefde. Die vind je bij iemand die van je houdt om wie je bent en die het beste met je voorheeft. En dat vereist inspanning en discipline, leert Chapman zijn lezers. Zo is het belangrijk de ander te laten vóelen dat je van hem of haar houdt. En daar gaat het vaak mis. Simpel gezegd: als de ene partner liefde toont door cadeau tjes te geven terwijl de andere pas liefde ervaart bij woorden van waardering, dan loopt de ‘liefdestank’ leeg en wordt het een schrale boel. Om die tank te kunnen blijven vu Hen, moet je weten waar de ander behoefte aan heeft. Je moet in de vijftalenleer van Chapman dus weten wat de favoriete taal van je partner is en die taal leren verstaan. Hij onderscheidt er vijf, je ‘spreekt’ ze allemaal een beetje, maar meestal springen er één of twee u itAls je eikaars voorkeurstaal leert, kun je de tanks ‘vol’ houden. En dat wil je, want dan ontstaat een sfeer waarin je meer van elkaar kunt hebben, vergevingsgezinder bent en conflicten beter kunt oplossen. In de woorden van Chapman: ‘De wereld zal er stralend uitzien.’ Volgooien graag! o Q 13 LO ft p s co LU LU (X z z LU IX o ertig jaar geleden schreef de Amerikaanse relatietherapeut Gary Chapman (nu 85) De vijf talen van de liefde, dat nog steeds flink verkoopt. De teller staat wereldwijd inmiddels voorbij de twaalf miljoen, in Nederland beleeft het boek z’n dertigste druk. Ook verschenen er opvolgers, over de liefdestalen van kinderen, tieners en singles. Chapman richt zich in zijn bestseller op koppels die de verliefdheidsfase voorbij zijn. Eenmaal neergedaald van de roze wolk, streven we volgens hem naar échte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 100