Ondernemers hebben nood aan officieel gemeenteloket u Het eerste gasloze vakantiepark van Zeeuws-Vlaanderen is bijna klaar Hier staan straks zestig chalets, veertig duinlodges en twintig duinvilla’s zijn er nu. De vraag is: gaat de ge meenteraad akkoord om 100.000 euro uit te trekken om die steun maatregelen voor de ondernemers mogelijk te maken? Alleen de veertig geplande kam- peerplaatsen zijn geschrapt. „Hier staan straks zestig chalets. Veertig duinlodges en twintig duinvilla’s”, vertelt Eijsackers. „Dat zijn de zelfde aantallen als de Betteld wilde bouwen”, vult projectleider Rob de Wijs aan. „Wel hebben we sommige chalets verplaatst. En kele woningen keken op de teke ning uit op de achterkant van een is bijna overal zo, Hulster onder nemers zijn hierin geen uitzonde ring. Ze zouden graag kostenbe sparend te werk gaan, maar heb ben daar óf het geld niet voor, óf weten niet goed hoe of waar te be ginnen. Een plek waar ze terechtkunnen bij problemen, waar de krachten worden gebundeld om kennis te delen en concrete voorbeelden te krijgen hoe ze energie kunnen be sparen. Waar ze mogelijkheden voor de gezamenlijke inkoop van energie kunnen krijgen en wat de financieringsmogelijkheden voor verduurzaming zijn. Wat ze niet willen: dat hun problematiek nog langer onder de radar blijft. Het opstarten van een professio neel ondernemersloket zoals ze dat ook in Terneuzen hebben en een permanent, gestructureerd overlegmoment tussen onderne- mersvertegenwoordigers en de ge meente. Ook zou er een plan van aanpak moeten komen voor ener gieadvies door onafhankelijke energiecoaches. De ondernemers verenigingen moeten worden aan gespoord om zelf te kijken of ze Ander publiek Zestig vakantiewoningen (varië rend van zes tot tien personen) is voor EuroParcs klein bier. „Onze andere parken bestaan gemiddeld uit tweehonderd eenheden. Op ons grootste park in Biddinghui- zen staan zeshonderd verhuureen- heden”, geeft de manager aan. Eijsackers ziet dat allerminst als een probleem. „Er komt een ander publiek op ons park in Cad- zand-Bad af. Deze gasten hoeven niet zo nodig naar een zwempara dijs of de bowling. We richten ons juist op de actieve vakantieganger die van fietsen en wandelen houdt.” „De chalets zijn goed geïsoleerd, zodat we het hele jaar door gasten kunnen ontvangen. De huizen zijn uitgerust met warmtepom pen, slimme meters en er staan laadpalen voor de elektrische auto op het terrein.” een coöperatieve inkoopvereni- ging voor energie kunnen opstar ten. Voor dit alles moeten ambte naren worden vrijgemaakt en de gemeente moet 100.000 euro uit trekken om dit allemaal uit te kun nen voeren. De fracties D66, PvdA, Forum voor Democratie, HulstPlus, Groot Hontenisse Hulst en namens ABGH één raadslid willen dit alles met een motie voor elkaar krijgen. Hoewel iedere fractie is vertegen woordigd in het Impactteam, on derschrijft niet elke fractie de mo tie. Het is dus de vraag wat de rest van de raad volgende week donder dag stemt. ie regelmatig ^B BB over de Ringdijk Noord II richting B^v Cadzand-Bad ^B ^B rijdt, kan de vor deringen van vakantiepark De Betteld minutieus volgen. Zestig vakantiehuizen worden er uit de grond gestampt en zeker nu het seizoen in zicht komt, gaat het werk hard. EuroParcs verwacht de eerste vakantiegangers in juli te kunnen verwelkomen. „De huizen waren zo verkocht. Dat gebeurt vaker, en zeker met een park vlak bij zee”, zegt Frank Eijsackers, ma nager ontwikkeling bij EuroParcs. De Betteld ligt op de locatie van de voormalige boerderijcamping Elzenhof. Die werd tien jaar gele den overgenomen door de Betteld Groep, een concern van de Veluwe dat op zijn parken christelijke va kanties aanbiedt. Na acht seizoe nen besloot het bedrijf de Betteld uit te breiden, maar nog voordat het werk was afgerond, zette de ei genaar het park in de etalage. Vol gens zaakvoerder Bas Hobelman was dat ‘een strategische keuze’. EuroParcs hapte toe. Het bedrijf, dat ook parken in Breskens en Nieuwvliet heeft, nam het complete concept over. gemeenteraad: leg je oor te luiste ren bij het midden- en kleinbedrijf in Hulst en onderzoek hoe het mo menteel met ze gaat, waar ze be hoefte aan hebben en hoe de ge meente daarmee kan helpen. De resultaten van dat onderzoek vaak een tekort aan personeel. Dat ander chalet. Dat hebben we ver anderd, zodat vakantiegangers meer privacy en langer zon heb ben.” De vakantiewoningen zijn in middels geplaatst, nu wordt de laatste hand gelegd aan de inrich ting en het plaatsen van zonnepa nelen. De Betteld is het eerste gas loze vakantiepark van Zeeuws-Vlaanderen. Eijsackers: Begin juli gaat vakantiepark De Betteld aan de rand van Cadzand-Bad open. Het is voor recreatiebedrijf EuroParcs in veel opzichten een park dat anders is. „We richten ons op de actieve vakantieganger.” daarin een afgevaardigde van elke Uit navraag onder leden van de fractie en een wethouder) heeft ge- ondernemersvereniging Hulst hoor gegeven aan de oproep van de Vestingstad, Hogeweg-Tol, Busi ness ClubPerkpolder, ZLTO Hulst en Koninklijke Horeca blijkt dat veel ondernemers zich in een penibele situatie bevinden door fors gestegen energie- en trans portkosten. Tegelijkertijd is er VL VRIJDAG 10 FEBRUARI 2023 Park De Betteld in Cadzand is in aanbouw. - Frank Eijsackers, Euro Parcs HULST Ondernemers uit Hulst hebben grote behoefte aan meer en beter contact met de gemeente, in deze financieel moeilijke tijd. Ze kijken met wat afgunst naar Terneuzen, daar is een professi oneel loket. Waar hebben de ondernemers grote behoefte aan? Wat beveelt het Impactteam aan als oplossingen in de gemeente Hulst? Rob de Wijs, Frank Eijsac kers en Ron Moerenhout (vlnr) bij een nieuw chalet op park De Betteld in Cad zand. FOTO'S ANNE HANA Bob Maes Cadzand - Sheila van Doorsselaer Focus ligt op actieve toerist Welke problemen hebben onder nemers uit de gemeente Hulst Het kersverse ‘Impactteam’ (met nu? -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 54