Van nu drie naar straks één school Eerste voorstelling in nieuwe Hulster bioscoop is meteen stijf uitverkocht J Rondvaartboot af gemeerd in thuishaven 6 Nieuw kindcentrum in Hulst Y 'W jes, één van kraaltjes en één met De Dullaertwijk is een complex dossier dat veeltijd vraagt Eén wijk, drie basisscholen. Dat is wat veel van het goede. Daarom wordt gekeken naar het samenvoegen van de drie tot één school in de Dullaertwijk. De kop is eraf, de première is een feit. Gisteravond heeft de eerste film gedraaid in de Koning van Engeland, de gloednieuwe bioscoop van Hulst. Die vaste plek is nog niet toegezegd door de gemeente Vlissingen, om dat het ligplaatsenbeleid nog niet is vastgesteld. Maar tot april kan de rondvaartboot zeker blijven liggen, meldde wethouder Geoffrey Sips deze week. „Voor daarna moeten nog besluiten worden genomen. Daar kan ik nog niet op vooruitlo pen, maar het mag duidelijk wezen dat de gemeente Vlissingen waarde Jarenlang heeft de stad moeten wachten op weer een volwaardig filmhuis, maar gisteravond ging, zonder veel toeters en bellen vooraf, de eerste film draaien; De Acht Bergen, Toepasselijk, want er zijn dan ook bergen verzet voor dat Hulst eindelijk weer een bio scoop had. Er gingen vele jaren overheen. In 2020 werd het idee voor de ‘Bierkaaibios’ geopperd nadat de beoogde locatie aan de Hout markt definitief afviel. Hulst kende veertig jaar een bioscoop op die plaats, De Koning van En geland, groot gemaakt door de fa milie Cattoir. Na de sluiting in 2007 koesterde Hulst kort een pop-up bios in de Steenstraat. Hulst heeft nu eindelijk weer een échte bioscoop, met drie zalen voor in totaal 250 filmfans, mo derne projectoren en een ultra modern geluidssysteem. jectoren konden gaan ‘draaien’, moest er nog wel wat werk wor den verzet. De laatste puntjes op de i; de zaal nalopen, stofzuigen, koelkasten vullen en posters op hangen. Filmfestival De officiële ‘grande opening’ van de bioscoop is op dinsdag 28 maart. Dat wordt een groot feest waar Morres nog niks over wil verklappen. Wel wil hij alvast kwijt dat vanaf 18 april, een week lang, het Hulster Filmfestival op het programma staat. Rustig aan Paul Morres en Perry Mulder van de Koning van Engeland hebben de allereerste voorstelling niet keihard van de daken geroepen. „Liever beginnen we rustig aan”, zegt Morres. Voordat de laserpro- Het betreft de basisscholen Nobel- horst, de Wereldboom en, een eindje verderop en officieel eigen lijk net niet meer in de Dullaert wijk; de Moerschans. Een groot kindcentrum (van nul tot twaalf jaar) is een van de ambi ties die de gemeente Hulst heeft voor de Dullaertwijk. Dat is een van de grootste en oudste wijken van de stad en die gaat in de komende ja ren een flinke impuls krijgen. Het moet een soort campus worden, waar wonen, onderwijs en sport sa menkomen. Momenteel onder zoekt de gemeente Hulst verschil lende locaties waar die nieuwe ba sisschool met kinderopvang het beste zou kunnen komen. Er is nogal wat afhankelijk van die keus. Welke locaties in beeld zijn voor die ene grote school, daar zwijgen burgemeester en wethouders nog over. „Het onderzoek, waaronder ook een verkeersonderzoek, is nog in volle gang”, meldt gemeente woordvoerster Micaëla Boone. „Als daar meer duidelijkheid over is, in formeren we de gemeenteraad en de andere belanghebbenden. Daarna delen we breed om welke locaties het gaat.” vaarten langs de boulevards. Men sen die in aanmerking wilden ko men voor een konden een papieren bootje met hun naam inleveren voor twee en treetickets. „De vijf meest bijzondere boot- Leerlingprognoses De drie bestaande basisscholen tel len nu in totaal zo’n 550 leerlingen. Dat is nog exclusief de voor- en na schoolse opvang en de kinderop vang. De gemeente Hulst zit mo menteel te wachten op de meest ac tuele leerlingprognoses voor de ko mende jaren. De voorspelling voor het aantal leerlingen in de toekomst speelt een grote rol bij de bouw van het nieuwe kindcentrum in de Dul laertwijk. Het is nu daarom nog wat vroeg om al te kunnen zeggen hoe groot (hoeveel lokalen) de school moet worden en welke instanties er mogelijk nog onderdak in zouden kunnen vinden. Wethouder Denis Steijaert hoopt volgend jaar de ge meenteraad een voorstel te kunnen brengen. Ook een ander voormalig school gebouw in de Dullaertwijk staat momenteel in de kijker; de Regen- boogschool in de Tabakstraat. In dit gebouw huizen nu Stichting Melk kan, Vluchtelingenwerk, PIBLW, toneelvereniging De Transfigura tie, de Archeologische Werkgroep en boekenclub Madock. Het pand heeft al een tijdje geleden zijn beste tijd gehad en staat dan ook op de nominatie om op termijn gesloopt te worden, ook in het kader van de impuls voor de wijk. Slopen kan pas als voor alle gebruikers een nieuw onderkomen is gevonden en daar wordt momenteel naarstig naar ge zocht, maar dat valt niet mee. Boone: „De Dullaertwijk is een complex dossier. Alles hangt met elkaar samen, dat vraagt veel over leg en tijd.” Langs de boulevards Wethouder sips loopt vandaag de Loopplank aanpassen loopplank op en een groep onder- De Jacob van Artevelde ligt gereed nemers maakt ook kennis met de om tochtjes over de Westerschelde, feestboot. Morgen mogen 150 lief- in het Terneuzens-Gentse haven hebbers mee tijdens twee rond- gebied en langs de Walcherse kust te maken, verzekert Klaver. „Het schip is helemaal tiptop. We moe- gratis vaartochtje, ten alleen de loopplank wat aanpas sen om invaliden makkelijker aan boord te laten komen.” hecht aan haar eigen cruiseschip.” De Jacob van Artevelde had giste- vlaggetjes bijvoorbeeld, werden ren al een feestje aan boord en uitverkoren en de overige 145 zijn maakte een eerste rondvaart vanaf willekeurig getrokken”, verklaart de Albionkade. Auke Klaver, één van de vier eige naren van Zeeland Cruising. Paul Morres (links) en Perry Mulder van de Koning van Engeland werkten gistermiddag nog naar stig om de gloednieuwe Hulster bioscoop in gereedheid te brengen, foto kelly thans 1L I VRIJDAG 10 FEBRUARI 2023 VL VLISSINGEN - René Hoonhorst Jacob van Artevelde meerde gisteren af aan de Albionkade in Vlissingen. De eigenaren hopen dat die majestueuze plek recht voor de Timmerfabriek de vaste stek wordt voor de rondvaart boot. - Micaëla Boone woordvoerster gemeente Hulst Vanaf vandaag draaien diverse films zoals Avatar, Operation For tune, Ticket to Paradise en voor de kleintjes Wilde Krokodil en De Ge laarsde Kat 2. Sheila van Doorsselaer Huist Sheila van Doorsselaer Huist Rondvaartboot Jacob van Artevelde ligt aan de Albionkade en werd gistermiddag nog even gepoetst, foto dirkjan gjeltema o? S'T'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 53