'IBfc Li X X p- 0 7^ 8 L X F RESTAURANT LE POIRIER IN BURGH-HAAMSTEDE 1 Menu Rekening ETEN Wat is dat toch met hotel-restaurants? ’s Morgens wordt er vaak het eerste kopje koffie geserveerd, 's Avonds verandert het in een sfeervolle setting met kaarslicht. We nemen de proef op de som in Burgh-Haamstede, waar sinds vorig jaar Boutique Hotel Ter Zand geopend is. Het bijbehorende restaurant Le Poirier is sinds najaar '22 open. en zaterdagavond in januari aan de kust betekent bezette bedden door onze zuider-en oosterburen. Im mers, voor frisse lucht trekken zij naar de Zeeuwse kust. En inder- Nadat we de codewoorden ‘geen hotelgast’ hebben genoemd, klaart de lucht. „Ah, u bent helemaal geen hotelgast!” Even later hebben we de menukaart in handen. Door de conster natie bestellen we allebei een glaasje cava. Met veel gebaar werk wordt een fles bubbels open gemaakt aan tafel. Het etiket vertelt ons dat we iets Frans drinken. Nu zijn we de moeilijkste niet, het is één pot nat tenslotte. 19 6,50 7 6,50 45 16,50 Niets aan doen, gewoon lekker Tafelgenoot kiest voor een met wild gevulde tortellini en zelfben ik erg benieuwd naar de bereiding van yellowtail, de vis die aan de oe vers van de Oosterschelde gekweekt wordt. Nadat de bestellingen zijn doorgegeven, krij gen we wat bolletjes brood, boter, olijfolie en grof zout op tafel. En even later worden de voorgerechten op tafel geslingerd. De tartaar van de yellowtail is lekker ziltig. Afgemaakt met de befaamde Tomasu sojasaus uit Rotter dam. De radijs zorgt voor een knapperige bite en het krokantje van zeewier maakt het ge recht af. Niks meer aan doen, gewoon lekker. De tortellini is opgemaakt met een garnituur daad, restaurant Le Poirier is goed gevuld van avond. We staan wat gedesoriënteerd bij de bar in het midden van het restaurant. Kelners rennen af en aan met bordjes en flessen wijn en water. Met onze jassen nog aan kijken we eens goed rond. Op links spotten we inder daad het meubel met mini-hagelslagjes en ontbijtkoek. Een joviale kelner zwiert langs en vraagt of we gereserveerd hebben. We mogen plaatsnemen aan een tafeltje midden in de zaak, nog net niet bil-aan-bil naast het Duitse stel dat duidelijk een weekend wandelt. „We hebben voor u vanavond het driegan- genmenu”. We geven aan dat we graag a la carte eten. Een beetje streng wordt ons gezegd dat bij het arrangement een driegangenmenu is inbegrepen. Bedremmeld geven we aan dat we geen arrangement hebben gereserveerd. 0 van Trompette de la Mort, oftewel de hoorn des overvloed. Die zien we te weinig naar ons zin. Een prachtige paddenstoel die het vooral goed doet bij wild door de aardse smaak. De deegbuideltjes zijn gevuld met stukjes wild. Een plaatje van een gerecht wat ook goed in de smaak valt. Het tempo ligt vrij hoog in Le Poirier, wat zo veel betekent als De Perenboom. Verwijzend naar de vroegere bestemming van de piekwaar nu Hotel Ter Zand is verrezen. Met zelfverze kerde tred zien we de kelner op ons afkomen met de twee hoofdgerechten die we besteld hebben. Graag hadden we de wijnkaart nog even gezien voordat de borden op tafel kwamen en vragen er alsnog om. Die komt er zo aan, ver zekert hij ons. We wachten daarom even voor dat we elkaar dan toch een smakelijke voortzet ting toewensen. Ook de vegetariër onder ons kan zich niet langer beheersen en prikt zijn vork in de Koningsboleet. Een mooi assorti ment paddenstoelen aan de zijlijn, maar de bo- leet heeft de hoofdrol. Stevig van structuur en nootachtig van smaak. De paddenstoelen zijn goed op smaak gebracht met zilverui, sjalot, Burgh-Haamstede Het voorgerecht met yellowtail. Kunsten jonge chef beloven Jolanda Oudesluijs meerdere vegetari sche opties en er wordt gekookt met producten uit de regio en de rest van het land. Chef-kok Terence van Letten van restau rant Le Poirier maakt het voorgerecht met yellowtail. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Ginger van Bruggen serveert gasten Jan Stroo en Yolanda Lammers de gerech ten. Restaurant Le Poi rier in Burgh- Haamstede ser veert naast a la carte gerechten drie-, vier- en vijf- gangenmenu voor respectievelijk 45, 54,50 en 64,50 euro. Er zijn voor elke gang een of E Le Poirier Hogeweg59C f 2x glas Crémant de Loire 1x fles bruiswater 1x glas Medal la real 1x glas Epicuro Negro Amaro 1x driegangenmenu 1x tortellini 1x Koningsboleet (vegetarisch hoofdgere cht) 23,50 1x kaasassortiment 15,50 2x thee 6 Totaal 145,50 VRIJDAG 10 FEBRUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 36