Poetin was actief B stipreizen.nl Stip) reizen nl betrokken bij levering Buk-raket HP 8 999 Medemenselijkheid is niet verdwenen. Er gebeuren ook heel mooie dingen BREA'S 6 ÖZCAN AKYOL A GEEN VLIEGREIS NODIG! ©088-7070600 8-DAAGSE CRUISE NOORSE FJORDEN STEDEN 13-DAAGSE CRUISE NOORWEGEN DE NOORDKAAP fel 4* Costa Fosdnosa 4*+ Costa Firenze A VoQ-tj 0v\J$ oak. op d Er moet een reden zijn waarom ik wel constant naar die beelden kijk, terwijl ik op de achtergrond glimpen meen te zien van appar tementen en restaurants waar ik vorig jaar nog twee keer ben ge weest, om verschillende redenen. Het duurde twee dagen voor ik het begreep: bij elk momentje, op de gens een lezing geven en uit pië teit met de slachtoffers werd door de bezoekers spontaan een flink bedrag gecollecteerd voor iedereen die het nodig zou kunnen hebben in Turkije. Pas later zouden ze een geschikte bestemming bepalen. Ik wil maar zeggen: tussen de ver schrikkelijke wreedheden die deze natuurramp teweegbracht, gebeu ren er ook ontzettend mooie din gen. In deze fase is het beter om ons vast te klampen aan die zaken. Alleen met hoop kom je vooruit. Wat ik op dat gebied nog zou wensen, is dat mensen in het noorden van Syrië in hetzelfde tempo ook de juiste aandacht zul len krijgen van de internationale gemeenschap. Dit is geen tijd om politieke onenigheden in stand te houden. In een fragment op televisie zag ik hoe een jongen in het zuidoos ten van Turkije werd gered door een ambulancebroeder uit Istan- boel, die zei dat zelf tegen hem. Terwijl het slachtoffer werd weg gedragen, vroeg hij met zijn laatste energie: ‘Komt u echt helemaal uit Istanboel?’ Het moet surrealistisch voor hem zijn geweest, maar dat is het voor ons allemaal. televisie, of op de radio, ga je als machteloze toeschouwer hongerig op zoek naar een sprankje hoop. En elke keer als iemand bevrijd wordt, is dat reden om de alles overheersende ellende te vergeten. De aardbevingen in Turkije laten zien dat medemenselijkheid nog niet is verdwenen. Er zijn hulpver leners uit bijna elk continent actief in het land, iedereen met zijn ei gen expertise en materiaal, maar allemaal met hetzelfde doel: steun en troost bieden. In Nederland werden binnen een paar uur aller lei acties op poten gezet: verschil lende mensen gingen kleding en dekens verzamelen om mee te stu ren met vrachtwagens, gemeenten doneerden een euro per inwoner en Girosss is inmiddels ook geo pend. Later komt er nog een tele- visieactie. Ik moest zelf dinsdagavond er- M Door de bezoekers werd spontaan een flink bedrag gecollecteerd zie stipreizen.nl/crckeb e afgelopen dagen volg ik J onophoudelijk de Turkse media. Er zijn mensen in mijn omgeving die dat niet meer kunnen, bijvoorbeeld omdat ze elke keer moeten huilen als er weer een kindje verdwaasd en uitgeput vanonder brokstukken wordt gehaald. Costa Er zijn sterke aanwijzingen dat de Russische president groen licht gaf voor de levering van een Buk-raket. Met zo’n wapensys teem is MH17 op 17 juli 2014 uit de lucht geschoten. Dat heeft het in ternationale onderzoeksteam JIT gisteren bekendgemaakt. Poetin kan als staatshoofd ech ter niet worden vervolgd. Ook heeft het onderzoek naar de be manning van de Buk-Telar geen nieuwe verdachten opgeleverd die vervolgd kunnen worden. Tot te leurstelling van nabestaanden ligt het MHi7-onderzoek nu stil. Eerder was al bekend dat de Buk-raket waarmee het toestel van Malaysia Airlines met 298 in zittenden werd neergehaald af komstig was van de 53ste Luchtaf- weerbrigade in Rusland. Volgens het JIT is duidelijk ge- Sr 1 zie stipreizen.nl/crcqhb nu v.a. worden dat Poetin actief betrok ken was bij het besluit zwaar wa pentuig, waaronder een Buk-ra ket, vanuit Koersk naar Oost-Oe kraïne te verplaatsen. Uit een on derschept telefoongesprek blijkt dat het verzoek van separatisten om een luchtverdedigingssys teem eerst aan Poetin is voorge legd. Die besliste daar vervolgens positief over. De onderzoekers kunnen alleen niet achterhalen wie de Buk-Telar bemande, wie op de lanceerknop drukte en waarom de raket is afgevuurd. Vorig jaar zijn in Nederland na een strafproces van 2,5 jaar wel twee Russen en een Oekraïner bij verstek veroordeeld tot levens lange celstraffen. Zij waren in Oost-Oekraïne verantwoordelijk voor het binnenhalen, vervoeren en inzetten van de Russische Buk-raket. Premier Mark Rutte noemt het ‘bitter’ dat er geen bewijs is voor vervolging. „Wij blijven de Russi sche Federatie aanspreken op zijn verantwoordelijkheid. Als Neder landse staat zetten we onvermin derd door op de internationale procedures naar waarheidsvin ding, gerechtigheid en reken schap.” f€300 korting P-j nu v.a. 699 SM ST @OzcanAkyol •- INCLUSIEF O.A.: -r'. V/2 Powered by cmndoiu 8-doogse cruise per nieuw 4*+ Costa Firenze vanuit Kiel Vladimir Poetin heeft kort voor de ramp met vlucht MH17 een belangrijke rol gespeeld bij de levering van zwaar luchtaf weergeschut aan separatisten in Oost-Oekraïne. INCLUSIEF O.A.: 13-daagse cruise per 4* Costa Fascinosa vanuit Kiel Inclusief comfortabele busreis Nedertand-Klel v.v. Cruise o.b.v. volpension: inclusief ontbijt, lunch diner O.a. Honningsvftg, Leknes (Lofoten),Troms0, Ttandheim Olden Vertrek van Juni t/m september 2023 Cyril Rosman Tonny van der Mee Den Haag Inclusief comfortabele busreis Nederland-Kiel v.v. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers, hutexd. Calamiteitenfonds van €2,50, reserveringsblad rage €35 per boeking en ind. SGR Bijdrage van €5,- p.p. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare /ffjy 4K9&» voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden von toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. X*'* Ss» i; v DONDERDAG 9 FEBRUARI 2023 GO Cruise o.b.v. volpension: inclusief ontbijt, lunch diner O.a Kopenhagen, Stavanger g Geiranger, Maloy of Bergen Vertrek wekelijks van mei t/m september 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6