‘Geen sprake van provocatie rond school Kloetinge’ M u W Inwoners Wilhelminadorp dringen aan op directe ontsluiting naar rondweg -it* Met een directe ontsluiting op de rondweg sla je twee vliegen in één klap Luisteren betekent niet perse dat de wens van de inwoners moet worden ingewilligd Het comité gebruikte grote woor den in haar klacht: er zou sprake zijn van provocatie, intimidatie, minachting en misleiding door de gemeente. De klachten waren ge richt tegen drie personen in het bij zonder: toenmalig wethouder Joost de Goffau en twee ambtenaren. Na dat de klacht pakweg een jaar gele den werd ingediend, zijn meerdere hoorzittingen gehouden. De klach- I.G.J. van den Boschstraat naar de Brugstraat. Rondom de wijk lig gen sloten of worden sloten aange legd. De planning is om dit jaar alle procedures te doorlopen, in 2024 de grond bouwrijp te maken en in 2025 te gaan bouwen. Tot zover de gemeente. En dan de vragen: Waarom is er niet geko zen voor meer sociale huurwonin gen? Worden die appartementen niet te hoog? En passen ze wel in een dorp? Is er rekening gehouden met de hoogte van bestaande bouw? Is elke laag een woning? Wat is de reden van al dat water rond de wijk? Voor wie zijn de wo ningen? Worden ze niet door mensen van buitenaf weggekaapt voor de neus van onze kinderen tencommissie concludeert nu dat niet is gebleken dat de gemeente zich op bovengenoemde wijze richting het comité heeft gedragen of op een andere wijze onaanvaard baar of onacceptabel gedrag heeft vertoond. Op één punt krijgt het actiecomité wel gelijk: de gemeente had de klagers gedurende het pro ces beter moeten informeren. die geen huis kunnen krijgen? En dit is nog maar een selectie van alle vragen. Antwoorden waren er natuur lijk ook. Sommige helder en accep tabel, anderen niet helemaal dui delijk of bevredigend: De verde ling een derde huur/twee derde koop is gebaseerd op de voor schriften van minister Hugo de Jonge. Meer sociale huur zou de gemeente veel geld kosten, want nu legt Goes al zes ton toe op het project. De appartementen zijn volgens projectleider Jack Ver schuren net zo hoog als de te bou wen woningen. Op elke laag be vinden zich inderdaad aparte wo ningen, sturen op wie de huizen uiteindelijk krijgen is moeilijk en dat water moet allemaal van het waterschap. ziet het als ‘de slager die zijn eigen vlees keurt.’ Ze vindt dat de ge meente niet naar hen luistert. Onlangs bleek dat ook een ruime meerderheid van de gemeenteraad voor het gemeentelijke plan lijkt te danks dat de verkeersdeskundige voet bij stuk houdt (‘Het gaat om acht voertuigbewegingen per wo ning per etmaal extra, daarmee blijft het ruim binnen de nor men’) ziet het dorp liever een nieuwe aansluiting komen op de Wilhelminapolderweg. Op een eveneens nieuw aan te leggen pla teau. Daarmee worden volgens de inwoners dan gelijk twee vliegen in één klap geslagen: Een veilige ontsluiting naar de doorgaande weg en een snelheidsremmer op de ‘racebaan’ die de Wilhelmina polderweg volgens hen is. Het advies van de projectleider was om alle vragen, bezwaren en ideeën te mailen. Dat kan tot 3 maart. Bouwweg Verder komt er een tijdelijke bouwweg naar de Wilhelminapol derweg (de rondweg). Die bouw weg wordt na voltooiing van de wijk omgezet in een fietspad. Want de entree tot de wijk moet aan de noordkant komen, via de Gebouw zelf kopen De Kloetingseschool verhuisde drie jaar geleden naar een nieuw onderkomen. Op de kavel van het oude schoolgebouw aan de Groene- daal wil de gemeente een drie bouwlagen tellend appartements gebouw neerzetten. Een groep om- Racebaan Maar veruit de grootste onrust bij de inwoners van Wilhelminadorp zit toch wel in het verkeer. Want dat neemt straks toe en moet dan allemaal langs de school. En on zijn. Daarmee lijkt het op politiek vlak een gelopen race. Wellicht wordt de strijd binnenkort verder gevoerd voor de rechter. Het actie comité heeft altijd gezegd die weg te zullen bewandelen als de ge meente het plan doorzet. De uitspraak die de onafhanke lijke klachtencommissie nu heeft gedaan, gaat niet over het plan zelf, maar puur over de door het comité ingediende klachten over het han delen van de gemeente. De com missie stelt vast dat een gemeente goed naar inwoners moet luisteren, maar dat dit niet per se betekent dat de wens van die inwoners ook moet worden ingewilligd. wonenden ziet dat niet zitten. Dat geluid laat het actiecomité nu al en kele jaren horen, soms in niet mis te verstane bewoordingen. Er zou in de buurt weinig tot geen draagvlak zijn voor het plan. Het comité zegt niet tegen nieuwbouw te zijn, maar wel tegen de hoogte. Het liefst zou ze het oude schoolgebouw van de gemeente kopen om er zelf betaal bare woningen in te maken. Maar het comité krijgt geen voet aan de grond bij de gemeente. Die heeft haar eigen plan en dat van het comité met elkaar vergeleken en punten gegeven, waarbij het eigen plan won. Volgens de gemeente ge beurde dat door onafhankelijke ambtenaren, maar het actiecomité ilhelminadorp ^B BB ^B krijgt er een heel SsBaf nieuwe wijk bij. BB B^V Aan de zuidkant van het dorp worden de komende jaren zestig woningen gebouwd. Dat betekent heel wat voor een gemeenschap als Wilhelminadorp bleek dins dagavond tijdens de goed bezochte informatiebijeenkomst in het Wilhelminahuis. Daar gaf de ge meente uitleg over de plannen. Eerst maar even kort de plannen van de gemeente Goes op een rij tje zetten: In het schetsontwerp is ruimte voor zestig woningen. Daarbij is gekozen voor betaalbare woningen, zo zei wethouder Joan Veldhuizen. Onder betaalbaar ver staat de gemeente sociale huurwo ningen en koopwoningen tot een prijs van 355.000 euro vrij op naam. Van de zestig woningen zijn twintig bedoeld voor de soci ale huur. Die worden op de schets ondergebracht in drielaags appar tementengebouwen. De overige veertig woningen worden koop woningen. Wilhelminadorp is blij met de bouw van zestig woningen. Maar er zijn ook grote zorgen. Vooral over de verkeerstoename in het dorp en over de hoogte van de appartementen. -- DONDERDAG 9 FEBRUARI 2023 Op deze lap grond wordt de komende jaren een nieuwe wijk gebouwd in Wilhelminadorp. foto johan van derheijden KLOETINGE - Klachtencommissie Goes - Inwoners Wilhelminadorp Het actiecomité dat strijdt tegen de komst van een drie bouwla gen tellend appartementsge bouw op de plek van de oude Kloetingseschool vangt bot bij de klachtencommissie van de gemeente. - Rob Paardekam Willem Adriaansens Wilhelminadorp Nu al ophef over nieuwe wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 52