Wethouder belooft dorp voor Kerstmis een pumptrackbaan 6 Uitverkocht evenement mag niet plaatsvinden Bezwaar tegen plek zendmast Gratis taxatie van goud, zilver, merkhorloges en meer! KOST' W pV 11 KOUDEKERKE Voor het eerst zou de monumentale Oostkerk in Middelburg het toneel worden vooreen dance-event. Maar het mag daar bij nader inzien niet plaatsvinden. Voor Kerstmis heeft Koudekerke een pumptrackbaan, belooft wethouder Marcel Steketee (HVV, openbare ruimte). Hij verzekert ook dat voor de zomer bekend is waar die baan komt te liggen. Ruud Jobse reageert verheugd als hij de toezegging van de wethou der hoort. De inwoner van Kou dekerke probeert al sinds 2018 zo’n pumptrackbaan van de grond te krijgen. Deze week meldde hij nog in een plaatselijke groepsapp dat hij niets kon ver tellen over een definitieve datum omdat hij vanuit het gemeente huis nog niks concreets had ge hoord. Ook secretaris Peter Hol- tring van de dorpsraad is blij als hij hoort dat de jeugd van Koude kerke eind dit jaar de pumptrack baan in gebruik kan nemen. „Dat is fantastisch.” Steketee geeft aan dat een bureau onderzoekt waar Omwonenden ongerust Nadat het evenement op sociale Hoop onzekerheid Wat de gevolgen zijn voor NEED, is nog niet duidelijk. „Achter de dus niet helemaal passend. Wij moeten die lijn van de gemeente volgen. Ook omdat we de relatie met de buurt goed willen houden. Commerciële activiteiten zijn voor ons aantrekkelijk, maar we respec teren uiteraard de grenzen.” Volgens Hannewijk is de organi satie van NEED dinsdag medege deeld dat het evenement op 1 april niet in de Oostkerk kan plaatsvin den. „Dit is momenteel een brug te ver.” Het plan van de provider voor het plaatsen van de mast aan de Ra- vesteinweg stuit echter op bezwa ren van omwonenden. Die willen daar niet zo’n hoge mast. Ook wethouder René de Visser (SGP, ruimtelijke ordening) vindt dat er vraagtekens gezet kunnen worden bij die locatiekeuze. Vooral omdat Vodafone geen overleg heeft gevoerd met de omwonenden over de bouwplannen. „De keuze voor de Ravesteinweg was voor hen een verrassing. Viel hen rauw op het dak.” De wethouder geeft wel aan dat een extra mast in of in de buurt van het dorp echt noodzakelijk is. „Want de bereikbaarheid in en om Grijpskerke is niet goed.” Daar weet Fred London van de dorpsraad alles van. Hij vertelt dat er in Grijpskerke meerdere mensen zijn die twee mobiele telefoons hebben en abon nementen bij verschillende provi ders om ervoor te zorgen dat ze toch maar bereikbaar zijn. De mast die Vodafone wil plaat sen, is niet alleen bestemd voor zendapparatuur van het eigen tele- combedrijf. Ook andere providers mogen er gebruik van maken. De wethouder stelt duidelijk dat Vodafone ervoor moet zorgen dat het bedrijf een locatie kiest die aan vaardbaar is voor de omwonenden. De provider is nu op zoek naar an dere locaties en het doel is dat deze op 2 maart worden gepresenteerd aan inwoners en de gemeente. ziek, en later met punk, speelt ook met dance. Mensen hebben er be paalde verwachtingen bij. Overlast veroorzaken was juist niet de be doeling. Toch waren omwonenden ongerust.” Stichting De Oostkerk en de ge meente Middelburg hebben sa men naar de regels gekeken waar- dit jaar te oud voelt om nog ge bruik te maken van een pump trackbaan. Zijn jongste dochter is nu zeven en zij zal daar vaak te vinden zijn, vermoedt hij. De pumptrackbaan in Domburg, twee jaar geleden aangelegd, be wijst echter dat die baan gebruikt wordt door jongeren in alle leef tijdsgroepen. Jobse startte in 2018 een onli- ne-petitie. de baan kan komen. Zodra een lo catie bekend is, wordt de proce dure gestart. De wethouder zegt ook dat er geld gereserveerd is voor de aanleg. „Dus die komt er.” Een pumptrackbaan is een ver hard terrein met bulten, kuilen en kombochten. Alles wat wiel tjes heeft kan daarop rijden. Jobse is blij maar vindt het wel een beetje jammer voor zijn oud ste dochter omdat pas eind dit jaar die baan klaar is. Zij is elf jaar oud en hij is bang dat ze zich eind Binnen twee dagen was het dan ce-event NEED uitverkocht. Op 1 april zouden ruim vierhonderd danceliefhebbers zich in de Oost kerk verzamelen voor dj’s, house en disco. „Maar toen omwonenden dat hoorden, zijn er vragen gesteld aan de gemeente”, vertelt Leo Han newijk, directeur van Stichting de Oostkerk. „Of dat wel kan, een dance-event in de Oostkerk.” Kort gezegd luidt het antwoord ‘nee’. „De organisatie van het dan ce-event NEED vroeg ons of ze de kerk konden huren. Het gaat om een dansfeest voor 25-plussers en we hebben goede afspraken ge maakt over bewaking en geluid”, zegt Hannewijk. „Verhuur van de kerk is voor ons een belangrijke in komstenbron. En wij vinden dat de Oostkerk er is voor alle Middel burgers, dus ook voor liefhebbers aan voldaan moet worden bij eve- van dance.” nementen in de Oostkerk. „In het bestemmingsplan staat niet expli ciet vermeld dat dance is toege staan. In De Spot wel, maar in de media was aangekondigd, kwa- kerk niet”, constateert Hannewijk. men er vragen van omwonenden. „Semi-akoestische concerten mo- „Wat je vroeger had met rockmu- gen wel, maar een dance-event is schermen zijn wij ruim acht maanden bezig geweest met alle voorbereidingen. Zowel omwo nenden van de Oostkerk als ge meenteraadsleden namen ons vol ledig onder de loep, met als resul taat enkele klachten en vragen. Momenteel brengt dat vooral een hoop onzekerheid met zich mee”, reageert de organisatie. „NEED staat voor kwaliteit en beleving; voor minder doen we het niet. Daarom zijn we alvast druk op zoek naar een oplossing. Zodra er nieuws is dan horen jullie van ons. Tot die tijd bedanken we jullie voor het begrip.” Dance in de Oostkerk? Dat feest gaat niet door - Emile Calon Semi-akoes- tische concer ten zijn toege staan in de Oostkerk in Middelburg, maar een dan ce-event past niet binnen de regels, fototheo GIELE Vodafone wil aan de rand van Grijpskerke een 39,9 meter hoge telefoonmast plaatsen. Die mast is nodig omdat de telefoni sche bereikbaarheid in en om Grijpskerke slecht is. Huib Won- dergem in ac tie op de pumptrack baan in Dom burg. FOTO DIRK JAN GJELTEMA Donderdag 9 februari t/m zaterdag 11 februari 2023 Van 11:00 tot 17:00 uur “Hof van Alexander”, Slikweg 7, 4321 SV Kerkwerve info@kost-baar.nl www.kost-baar.nl Tel.:+316 28251311 Maurits Sep Middelburg - Emile Calon antie SCHOUWEN-DUIVENLAND. Sieraden, merkhorloges, diaman ten en meer. Wat is het vandaag de dag waard? Het team van Kost-Baar.nl biedt van donderdag t/m zaterdag een gratis taxa tie in het hoofd kantoor gelegen aan het “Hof van Alexander”. ■^oekt u een betrouwbaar ^-contactpersoon om uw kost baarheden zoals sieraden of horloges te laten taxeren? Kost- Baar.nl biedt u een betrouwbaar adres en helpt u graag bij de taxa tie (en mogelijke aankoop) van uw zaken verder. Marius Tsakonis zijn team zijn door decennialan ge handelsactiviteit geschoold en vakkundig in het beoordelen van diamanten, gouden en zil veren sieraden, merkhorloges, olieverfschilderijen, zilverwer ken, memorabelen uit de Eerste/ Tweede Wereldoorlog en verdere vakgebieden. Vanaf donderdag tot en met zaterdag bent u zowel met als zonder afspraak van harte welkom op het kantoor gevestigd bij het “Hof van Alexander” in Kerkwerve. DONDERDAG 9 FEBRUARI 2023 WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38