Ga eropuit en geniet 22,- feest op Festival van het Gebroken Hart Liefdesverdriet wordt 27 ^STIYALUygj k a me on 20% EN MODERN MULTIMEDIAGEDRAG Bekijk het volledige aanbod op pzc.nl/eropuit 23 miljoen euro) en een sluiting van ruim twee jaar directeur Eppo Van Nispen tot Sevenaer: „In die zin kwam de coronaperiode voor ons een stuk minder ongunstig uit dan voor andere musea” gaat het museum zaterdag open als een ‘hoog interac tieve ervaring’. Die ‘ervaring’ wordt doorkruist door een ruim 250 meter lange ‘me- diareactor’, een slang van duizenden korte beelden uit het archief die de dagelijkse mediastroom verbeeldt. Daarbij moet iemand niet vreemd opkijken als die ineens zelf op de schermen verschijnt. Wie wil, kan namelijk via een app zijn eigen mediaprofiel - mét foto - aanmaken om gemakkelijker mee te doen aan bijvoorbeeld een online workshop ‘shownieuws maken’. Via een touchscreen kun de bezoeker dan in een chatgesprek raken met Hilver- sumse coryfeeën als Henny Huisman of Martien Meiland. Fragmenten van het virtuele interview schieten ver volgens zomaar door de tentoonstel ling. Uiteraard mag al het materiaal na afloop per app mee naar huis. VAN DE SPECIAAL VOOR JOU SNOW WORLD Ga *s avonds de piste op van echt en fakenieuws ongetwijfeld nuttige inzichten bieden. Voor de allerjongsten is de nieuw ingerichte ruimte gewijd aan games ongetwijfeld de grootste trekker. Be halve dat ze er informatie vinden over het maakproces van games, kun nen ze zich uitleven op spellen uit alle era’s van de spelcomputer; met als hoogtepunt een met touchscreens uitgeruste ondergrond waar een spel als De vloer is lava een nieuwe filmi sche (én uitputtende) dimensie krijgt. Met daarnaast veel plek voor in fluencers, sociale media en reclame sluit het Mediamuseum volledig aan bij de moderne tijd. Media uit vervlo gen tijden hebben veel ruimte inge leverd, maar zijn er nog wel. Het blijft leuk, het doorspitten van de krant van bijna anderhalve eeuw geleden. Het Mediamuseum toont de adver tentiepagina uit Het nieuws van den Dag van 23 september 1889. In de zoe kertjes wordt onder meer een positie als ‘gruttersknecht’ aangeboden. Ook op de markt: een vacature in een ‘klein gezin in Amsterdam’. Daar zoekt men ‘eene Juffrouw van fat soenlijke stand en beschaafde opvoe ding’. Dé dierentuin voor kinderen Experience Zo zijn de bovenste vloeren van het gebouw op het Mediapark getrans formeerd tot wat in moderne mu seale taal een ‘experience’ heet. Voor de meer ervaren nieuwsconsument doet het soms wat kinderlijk aan, maar voor anderen zal deelname aan een ervaring over het onderscheiden Broekpak Wie de weg vindt naar de galerij op de bovenste verdieping, komt terecht bij de vitrines met televisie- en film- relikwieën, die vrijwel allemaal tin telende nostalgie ademen. Wie wil het blauwe broekpak dat Jerney Kaagman als zangeres van Earth Fire droeg in de videoclip van Week end, bijvoorbeeld niet even in het echt zien? Of de motorhelm van Theo Koomen? Ook in volle glorie te bewonderen zijn de zuurstokroze songfestivaljurk - ontwerp Edwin Oudshoorn - van Nikkie Tutorials uit 2021, de kos tuums uit de film Pluk van de Pet- teflet, de knullige bodywarmer van André van Duins Pizzaman, en het groene broekpak dat Mies Bouwman droeg tijdens de jubileumuitzending van Een van de Acht in 1972. En dan is er de garderobe van het altijd actueel gebleven duo Jacobse en Van Es, op aarde gezet door Van Kooten en De Bie. Eerstgenoemden sneuvelden bij een couppoging van hun Tegenpartij in 1981. Wat fysiek rest zijn een groezelige bontmantel, een zwartleren jack en een paar ver sleten cowboylaarzen. Stefan Stasse viert vanavond het moois dat voortkomt uit verspilde tranen, met het Fes tival van het Gebroken Hart. Een traantje laten is niet uit den boze, maar het draait tij dens het Festival van het Ge broken Hart vooral om het re lativeren van al het leed. „Er is ook echt genoeg ruimte om te lachen”, vertelt Stasse, die het festival voor de zesde keer or ganiseert. „De onderti tel is niet voor niks ‘liefdesverdriet was nog nooit zo’n feest’. Weet je wel hoeveel mooie dingen er uit voort komen?” Het festival vindt plaats in het Zonnehuis in Am sterdam. Stasse is ervan over tuigd dat bijna ieder een weleens een ge broken hart heeft ge had en een hart onder de riem verdient. „Ook ik heb meerdere keren liefdesverdriet gehad. Ik heb wel geleerd dat je veel kracht haalt uit het delen ervan.” On der meer Thijs Boontjes, Jelka van Houten en Henry van Loon reizen af naar Amster dam om hun hart te luchten én plezier te maken. „Ellen ten Damme is ook van de partij”, voegt Stasse toe. „Zelfs zij heeft last van liefdesverdriet, en ze steelt harten als een volleerd zak kenroller.” In het Zonnehuis is genoeg te doen, te zien en te ho ren om emoties even de vrije loop te laten gaan. ,Er zijn hartver scheurende liedjes, er is zieltergende poëzie én je kunt nieuwe mensen leren kennen”, vertelt L presentator I Stasse. -3 Het festival zelf is uitverkocht, maar kan wor den gevolgd vanaf 19.30 uur in De Staat van Stasse, of via de livestream op NPO Radio 2. II 'iMIUIII PC DONDERDAG 9 FEBRUARI 2023 - Denise de Koning SCAN SHOP Ga naar pzc.nl/dierenparkamersfoort J&27S1T Voorbeelden van de inter actieve expositie, fotosanp 4 uur skiën/snowboarden vanaf 17:00 uur Kies uit één van de vijf locaties: Amsterdam, Landgraaf, Rucphen-Breda, Terneuzen of Zoetermeer Tickets zijn te verzilveren t/m 30 sept. 2023 Met liefdesverdriet bij de pakken neerzitten, zo vlak voor Valentijnsdag? Daar doen ze bij NPO Radio 2 niet aan. Neem ook een kijkje in het Honderdduizend Dierenhuis en het Dinobos Dagelijks geopend Tickets zijn te verzilveren t/m 31 dec 2023 Ga naar pzc.nl/avondskipas ‘Exclusief materiaal VOORDEEL Smaakmakers van het Festival van het Gebroken Hart met de presentator, dj Stefan Stasse (onder), foto's kro-ncrv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 27