Angela Waar vinden de tv-makers toch al die wanhopigen? Cabaretier Claudia de Breij annuleert haar theatertoun ‘Veel zin, maar geen energie’ 26 r VERNIEUWD MUSEUM COMBINEERT TELEVISIENOSTALGIE MEDIA KIJKT TV De Bridget Maasland van dienst is graag bereid voor een miljoen kijkers je ex als ‘bipolair’te bestempelen We wilden een brede ervaring van alle media in je leven h gelukkig, er zat dinsdag weer een zwem- badruzie in Married at first sight. Dit keer bij Paula en Remco. Eindelijk weer een beetje drama. Daar hadden we toch zeker ander halve aflevering op moeten wachten. Het is hartstikke aandoénlijk dat er stellen zijn die serieus proberen iets te maken van het idiote tv-experiment waarin ze blind trouwen met ie mand die volgens een stel ‘wetenschappers’ hun perfecte match is. Maar daarvoor worstel ik me na tuurlijk niet elke week vrijwillig door twee afleve ringen heen. Als ik romantiek wil, kijk ik wel naar Boer zoekt vrouw. Bij MAFS wil ik drama, onredelijke verwij ten, hysterisch gegil en een kandidate die midden op de weg aan de handrem trekt of een glas wijn in het gezicht van haar kersverse echtgenoot smijt. Het is bizar om te merken hoe dit programma niet alleen het slechtste in kandidaten en tv-makers naar boven lijkt te brengen, maar ook bij mij als kijker. Ik moet nog zien of Paula, die van de nieuwe zwem bad ruzie van dinsdag, zich ook zo laat gaan. Het verwijt van Remco is juist dat ze zo afstande lijk is, al zou Bridget het waarschijnlijk gretig ‘fri gide’ noemen. Paula wilde Remco namelijk niet op de mond zoenen na de huwelijksvoltrekking. En nu is ze ook al niet de sportvrouw waar hij de we tenschappers om had gevraagd. Althans, dat laatste verweet hij haar in het zwembad, aldus Paula. We moeten haar maar geloven, want er was wederom geen bewijs op band van. De even onverwachte als onnavolgbare cliffhanger was dat Paula en Remco het toch nog een keer proberen. Ik heb een andere vraag waar ik al acht seizoe nen MAFS een antwoord op zoek: waar vinden de makers toch al die wanhopige en aandachtszieke vrijgezellen die bereid zijn om zich zó voor lui te zetten op tv? Melanoom bij Janny Het leek haar ‘zo’n goed idee’ om na haar Oudejaarsconference in februari en maart ‘lekker liedjes te zingen’ in het avondvullende programma Vasistas de liedjes. ‘Daar had ik veel zin in. En zin heb ik nog. Maar energie niet’, Eerbetoon aan familie team van instituut Beeld Geluid, tot uiting komen in de semiperma- nente expositie; of zoals projectleider Corine Lindenbergh het zegt: „We wilden veranderen van een showcase van ons archief naar een brede erva ring waarin voor alle media in je le ven een plek is.” Dat archief is nog altijd imposant. In Beeld Geluid ligt een van de grootste audiovisuele collecties ter wereld opgeslagen. Maar daarvan is in het nieuwe Mediamuseum slechts een heel klein deel te zien. Na een grootschalige verbouwing (kosten: De onvolprezen Nicole en Martijn want over hen ging het natuurlijk hierboven hebben de lat onmetelijk hoog gelegd voor komende afleverin gen. Wat zeg ik, voor komende seizoenen. Dat er juist van de handrem en de wijn géén beel den waren, net als van de knallende ruzie in het zwembad waar mee hun scheiding werd ingeluid, maakt niet uit. Ze hebben er zo uitentreuren over verteld voor de camera van MAFS, en Nicole een dag later nog eens bij RTL Boulevard, dat ik als kijker de scènes geheel naar eigen voor keur kon inkleuren. Ik heb van dat inter view van Nicole aan Boulevard een belang rijke les geleerd voor toekomstige MAFS-deelne- mers: zorg dat je de eerste bent die zo’n rubriek te woord staat, want dat levert belangrijk imagovoor- deel op. De Bridget Maasland van dienst is als be dankje maar wat graag bereid om voor een miljoen kijkers je kersverse ex als ‘bipolair’ te bestempelen, en dan vergeet iedereen pardoes dat jij degene was die in een rijdende auto aan de handrem trok en met wijn gooide. schrijft De Breij (47). ‘Het kost me moeite het te erkennen (vooral aan mezelf), maar ik heb tijd en rust nodig. Zoals een boer het land soms braak moet laten liggen, moet ik mijn hoofd jfl even leeg laten. Om B| creatief te kunnen zij n moet je af en toe W! niets doen. Alles leeg laten. Dat heb ik onder schat, omdat ik me zo goed voel en zo gelukkig ben op het podium. Nu voel ik dat ik even niet meer kan opladen.’ Het spijt haar voor de mensen die een kaartje hadden gekocht. Velen hadden een verzoekliedje ingediend. ‘De verhalen erbij ra ken me enorm, zo eerlijk en mooi. Mijn excuses dat ik dit niet door kan laten A gaan.’Ze neemt nu ‘rust en ruimte’om over een tijdje wel r weer op het podium te kunnen staan. De tour van Vasistas werd op 23 januari aangekon- digd. De eerste show stond op 22 februari gepland in in Amster dam. oen het Mediamuseum in 2006 de deuren opende, M was een korrelige foto M doorsturen via een mo- hieltje een klus van uren. YouTube bestond nog niet, Instagram evenmin. De stemmers voor de Tele- vizier Ring vonden De Lama’s het beste televisieprogramma van het jaar. Het medialandschap is in de ze ventien jaar die volgden, compleet veranderd. En dat moest, zo vond het In Beeld Geluid in Hilversum gaat zaterdag het nieuwe Mediamuseum open. Na een sluiting van ruim twee jaar is het museum helemaal aangepast aan de nieuwe multimediale tijd. DONDERDAG 9 FEBRUARI 2023 PC Stefan Raatgever THEATER Blauwe broekpak van Jerney en de helm van Theo TELEVISIE Jan ny van der Heijden is be handeld aan een melanoom op haar neus. Het jurylid uit Heel Holland Bakt deelt het nieuws in Nouveau om dat haar huisarts haar klacht aan vankelijk weg- wuifde. Claudia de Breij zet een streep door haar theatertour Vasistas de liedjes. Ze heeft na haar Oudejaarsconference en de vijftig shows die daarbij hoor den, ‘tijd en rust nodig’. De ca baretier meldt de afzegging van de show in een bericht op haar sociale media. - Corine Lindenbergh MUSEUM Het Van Gogh Museum in Am sterdam bestaat vijftig jaar en viert dit met een eerbetoon aan de familie van Vincent van Gogh (1853- 1890). De ten toonstelling Kie zen voor Vincent; Portret van een familiegeschie denis is er vanaf morgen te zien. - Marlies van Leeuwen It Kies een BN'er H en een gerucht H tl w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 26