M Swift is nog altijd naarstig op zoek naar de juiste cadans TOP Arnemuiden overtuigt van begin tot eind en boekt klinkende zege 13 Halve Marathon van Cadzand-Bad krijgt bizarre wending Het is de nachtmerrie van elke organisatie. In de voorbereiding op de dertigste editie van de Midwinter Halve Marathon van Cadzand-Bad was niets aan het toeval overgelaten, maar toch werd het wedstrijdverloop beïnvloed door een fout. Verschuure pakt Zeeuwse titel Het is zó duidelijk, maar ze hebben de pijlen niet gezien De Belgen Dylan Voet en Thomas Debevere liepen met nog zo’n tien kilometer voor de boeg ver voor iedereen uit, maar verspeelden uitzicht op winst omdat ze een verkeerde afslag namen. Hun landgenoot Filiep Vanhonacker profiteerde en won. Martijn Blom- maert uit Middelburg werd knap tweede. Vanhonacker was zelf ook ver rast en besefte dat zijn overwin ning te danken was aan de vergis sing van de twee koplopers van het eerste uur. Het tweetal liep na vijf kilometer met de wind in de rug met een voorsprong van iets meer dan een halve minuut en bouwde die marge alleen maar uit. „Ze liepen redelijk ver voor”, zei Vanhonacker. „Ik wist dat ze heel rap zouden starten, dat het lastig zou worden en wilde niet mee gaan. Ik liep heel comfortabel en wilde me sparen voor het tweede deel. Ik weet niet wat er mis is ge gaan. Ik heb ze de helling op zien gaan en daarna niet meer gezien.” weg te wijzen, betreurde de onge wilde ontknoping. „Ik heb er een geweldige hekel aan. We kwamen aan een stuk strand, waar je nor maal kan fietsen. Maar nu niet door het mulle zand. Ik moest naar het water toe. Dat heb ik tegen hen gezegd. Ze gaven geen antwoord, maar dat hebben ze wel gehoord. Op het moment dat ze boven kwa men, moesten ze naar rechts en daarna links afslaan. Het is zó dui delijk, maar ze hebben de pijlen niet gezien. Hadden we daar ie mand moeten zetten? De nummer drie liep helemaal alleen en is wel goed gelopen. Pas bij de volgende drankpost had ik ze terug. Ze heb ben zeker twee kilometer te veel gelopen.” uit de verf. De Arnemuidenaars daarentegen wel. Vooral in de tweede helft waren ze niet te stop pen; er werd aan de lopende band gescoord. Thomas Debevere, die in 2020 won, stapte uit. Dylan Voet fi nishte uiteindelijk op dertien mi nuten van de winnaar. Hij zei er van overtuigd te zijn geweest dat hij had kunnen winnen en keek met gemengde gevoelens op de vergissing terug. „Teleurgesteld? Ja. Boos? Ook. Dit mag niet gebeu ren, maar oké. Het is niet anders. Het ging hard. We liepen stukjes 20,21 kilometer per uur. We had den blijkbaar naar links gemoeten, maar liepen alle twee rechtdoor.” Hoofdklasse B. Swift-Nieuwer- kerk 19-21: „Een zure verlies- beurt”, noemde coach Dennis de nummer drie en twee voorbij. Tweede en Zeeuws kampioen in zo’n wedstrijd. Dat is wel verras send.” Met ruim negenhonderd deel nemers was de halve marathon opnieuw prima bezet. De toppers schroefden het tempo in de eerste vijf kilometer op tot 22 kilometer per uur. De Zeeuwen Stefan en Michel Schrier, Adriaan Wattel, Sander Post, John Nieuwenhuize, Johan van de Woestijne en Ronnie Overgauw eindigden bij de beste twintig. Pijlen niet gezien Marco van der Meulen, die sinds de eerste editie op een fiets vóór het deelnemersveld rijdt om de In november won de Walcherse ploeg ook al in Dordrecht. Die wed strijd, die in 10-16 eindigde, was het aanzien nauwelijks waard en was geen toonbeeld van hoe er in de Korfbal League 2 gespeeld wordt. In de return kwam DeetosSnel, dat hoger staat dan TOP, wederom niet Straf worp metéén hand Na de 2-2 na zes minuten bouwden de rood-witten gestaag aan een voorsprong. Doordat één vak wat moeilijker tot scoren kwam, was het bij rust slechts 7-6. Maar direct daarna sloeg TOP heel hard toe. Jeanine Marijs maakte er binnen zes minuten drie en daarmee was het gat geslagen: 11-8. De thuisploeg kreeg vleugels, terwijl DeetosSnel, Goed samenwerken Martijn Blommaert werd op ruim drie minuten van de winnaar tweede en Zeeuws kampioen. „We waren met een groep van een man of twintig en daar haakten er nog een aantal van af’, keek hij te rug op een mooie wedstrijd. „Tot op zeventien kilometer hebben we in een groepje van vijf kunnen lo pen. We zijn goed blijven samen werken en liepen om de beurt op kop. Dan zie je wat het resultaat kan zijn. Op het laatst liep ik nog dat meerdere strafworpen miste, wegzakte. Kort voor tijd gooide Remco Bezemer zout in de wonde door een strafworp juist met één hand binnen te gooien. Dat was een teken dat de spanning ervan af was. TOP staat met negen punten nog altijd op de negende plek, maar heeft wel weer aansluiting gevon den bij ploegen die boven de degra- datiestreep staan. DeetosSnel en AW.DTV hebben namelijk maar één punt meer. Er volgen nog zes speelrondes en aanstaande zaterdag is juist AW.DTV de tegenstander. Plantinga het. Niet alleen omdat zijn ploeg vorig jaar nog met 14- 25 won van Nieuwerkerk, maar vooral omdat hij het vak met Dylan Gillissen en Jord Bezemer maar niet aan de praat kreeg. Nieuwerkerk rook bloed en dwong op opportune momenten een fikse dosis geluk af. Telkens als Swift aandrong hikte het te gen de marge van twee doelpun ten aan die Nieuwerkerk steeds weer in ere herstelde. „Veel arbeid verrichten en blij ven zoeken naar de vorm, iets an ders zit er niet op”, stelde Plan tinga. Koplopers missen juiste afslag - Marco van der Meulen ARNEMUIDEN ZAALKORFBAL - Roeland van Vliet Ook na de vierde speelronde in 2023 wachten de korfballers Swift nog steeds op het eerste punt. De korfballers uit Middelburg zoeken naarstig naar de vorm die voor de kerst van 2022 zo blakend was, maar vonden die tegen Nieuwerkerk niet. Er werd voor de vierde keer op rij verloren. De korfballers van TOP Arne- muiden boekten zaterdagavond tegen DeetosSnel (24-16) de grootste overwinning van dit seizoen. De ploeg van trainer Edwin Coppoolse overtuigde van de eerste tot de laatste mi nuut. Monique Verschuure werd in Cadzand op de halve mara thon Zeeuws kampioen. De atlete uit Yerseke eindigde als tweede vrouw, achter de sterke Belgische winnares Gwendolyn De Deyne. Verschuure kwam na de snelle opening bij de door komst na vijf kilometer op de Boulevard in Cadzand op een minuut van De Deyne door. In het restant van de wedstrijd liep het verschil tussen de nummers één en twee op tot ruim vier minuten. „Ik ging sowieso niet voor een tijd, maar voor het po dium”, zei Verschuure, die vo rige week een trainingsstage op de fiets in Spanje af werkte. „Elke dag vier tot zes uur, en dat waren geen Zeeuwse heuveltjes. Het strand is niet mijn ding. Maar je kunt niet altijd doen waar je goed in bent, of wat je leuk vindt. Door die zware omstan digheden is het hier een mooie wedstrijd. Het ging zo makkelijk en lekker.” Nelleke Baldé (Grijpskerke) werd vijfde, Loura Kleinepier (zesde), Leonie Ton (ze vende) en Renate van Huffel (achtste) nestelden zich ook in de top tien. Peter van Kouteren Cadzand-Bad De koplopers Dylan Voet (r) en Thomas Debevere op het strand van Cadzand-Bad voordat ze ver keerd lopen. FOTO FRANK PETERS PM MAANDAG 6 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 45