Beau MEZZA 7 VI Even later stond ik met mijn verkorte eerste straal weer buiten in de kou en de regen viel ongehinderd op mijn hoofd. Het aanvalsplan bevat steunzolen, nieuwe schoenen en een reeks behandelingen van Latijnse gewrichten en spieren. Alles om maar te ontkennen dat het langzaam bergafwaarts met mij gaat. Langzaam en onafwendbaar. Ik heb een ‘verkorte eerste straal’. Ja, ik moest er zelf ook even aan wennen. Die verkorte eerste straal heb ik trouwens links. Hoewel ik nu opeens vermoed dat ik er gevoeglijk van uit kan gaan dat ik ’m dan ook rechts heb. Ik keek na deze diagnose uit het raam van de behandelkamer. Het regende en de kou keek recht terug. Sommige mensen wonen op een tropisch eiland. Die lopen het hele jaar in korte broek en hawaïshirt over het strand. Ze hebben niet eens een lange broek. Of een baan, ’s Avonds eten ze een red snapper van de barbecue. Daarna gaan ze rum drinken. Puur. Af en toe slaan ze een mug dood op hun voorhoofd en ieder jaar is er een orkaan, of een staatsgreep. Ze zei dat het genetisch is, dus daar moet ik mijn vader even op aanspreken. Net als met die rare knobbel op mijn voet, en die, aan naïviteit grenzende positiviteit. Het regent pijpenstelen maar wie denkt er weer dat de zon gaat schijnen en doet op de fiets geen regenjas aan? Precies. Deze jongen. Maar je blijft bezig. Ik ben mijn ouders soms als een soort detective aan het bespieden, op zoek naar herkenning, genetische over eenkomsten. Ook in mijn broers ontdek ik mijzelf. Allang blij dat mijn vader niet moordlustig is, of vraat zuchtig, of allebei. Sta ik daar in die keuken, met mijn rokende jachtgeweer boven dat dode lichaam van mijn aartsvijand, zijn ijskast te plunderen. Hij is ook zuinig, mijn vader. Dat heb ik dan helaas weer niet van hem geërfd. 2 Die verkorte eerste straal gaat over de grote teen van mijn linkervoet, zegt mijn podologe. Die grote teen is dus te klein. Tijdens het lopen of rennen doet-ie niet goed mee. De rest van mijn tenen doet het werk. Vandaar dus vermoedelijk die last aan mijn heup, enkel en andere gewrichten. Daar kom je dan achter, op middelbare leeftijd. Jarenlang wist ik wel dat er met mijn voet iets niet helemaal goed was, maar ik dacht: fuck de voet. Die hangt daar maar, doorgezakt en futloos onder aan mijn been. Hij zoekt ’t maar uit. Al hebben we best veel mee gemaakt samen, van gebroken tenen en middenvoets beentjes tot dode nagels, voetschimmel, hielspoor en diepe open wonden. Ik zie de dokter in het Waterland- ziekenhuis in Purmerend nog naar mijn ontvelde, bloedende voeten wijzen, na een hardloopwedstrijd. ‘Op wat voor schoenen loopt u eigenlijk?’ vroeg hij, ontsteld. Het duurde even voor ik hem antwoord durfde te geven: ‘Ik loop op blote voeten...’ Dat vond hij, voor een man met mijn lengte en gewicht, een van de domste ideeën die hij ooit had gehoord. Presentator Beau van Erven Dorens (52) is getrouwd metSelly (51). Ze hebben vier zoons: Bram (21), Tijn (21), Bobbie (19) en Jan (17). z co LU z z O o Alles om maar te ontkennen dat het langzaam bergafwaarts gaat met mij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 87