Praktische opbergers voor de groeiende Schoenenberg Onder tafel. Naast de bank. En vooral in de hal en bij de deuren. Sneakers, laarzen, hakken en andere c ongewenst schoeisel waarover je je nek breekt. Een gezin heeft al snel zeventig paar in huis. Professional organizer Krystel Masuger wijst de weg in de opbergjungle. ‘Meetje schoenen voordat je een opbergsysteem aanschaft. Veel kasten gaan uit van maat 42’ voordat je je eigen systeem bouwt en indeelt. Veel planken, kasten of do zen zijn niet diep of hoog genoeg en gaan uit van een standaard maat 42. Maar veel mannen hebben maat 44 of 45. Dan past het niet en steken ze uit. Geen gezicht. Ook met de hui dige trend van ultra lompe sneakers met dikke zolen moet je goed kijken welke opbergers je aanschaft. Dus meten, meten, meten.” kasten hangzakken (AA Commerce, OrangeSs) of haken die je aan de binnenkant van de deuren kunt bevestigen. Daar kun je makkelijk tot wel 24 paar in kwijt. Gym- en ballet schoen die je niet dagelijks gebruikt bijvoorbeeld. Ik raad ook aan om sei zoensgebonden schoeisel als regen- laarzen, pantoffels en natuurlijk ook slippertjes en sandalen op te bergen. Mensen zeggen: al die moeite voor een paar maanden... Maar van april tot en met september draag je echt geen snowboots, en dat is minstens een halfjaar.” Opbergdozen Ze zijn betaalbaar en de muur die je ervan kunt bouwen ziet er strak uit: transparante opberg- boxen, bijvoorbeeld van Songmics, Furnibella of Lumaland, al dan niet met een klepje aan de voorkant. Je kunt ze stapelen tot je een ons weegt. Heb je een plafond op 2,30 meter of hoger dan kun je een aardige hoe veelheid in die schoenenmuur kwijt, zegt Masuger. „Voorheen had ieder een een overzichtelijk aantal schoe nen. Maar vooral sinds ketens als Pri mark, H&M en Zara liefhebbers ver leiden met goedkope modellen, heb ben mannen, vrouwen en kinderen heel veel verschillende soorten in hun bezit. Sandaaltjes, sneakers, halfhoge laarzen, slippers voor naar het strand en weer aparte voor de sportschool. Daar wil je niet de hele dag tegenaan kijken.” Tips voor tiny house Heb je geen zeeën van ruimte, gebruik dan elke denkbare plek als opberglocatie. Zoals het plafond, schuine muren onder de trap of de binnenkant van deuren. Masuger: „Hang rails aan het plafond en je kunt er dozen met schoenen tussenschuiven. Of gebruik voor le lijke ruimtes zoals gang- of meter- Sneakermuur Die speciale editie van Air J Jordan, de samenwerking tussen Louis Vuitton en Nike, Kanye’s nieuwste pantoffel, de laatste Off-Whites: de sneakerfreak is ook in Pax-systeem De Pax-kast van Ikea is zo’n j beetje het boegbeeld van de x_x opbergers. Je kunt daarbij zelf bedenken hoe je je schoenen wilt neerzetten: al dan niet in het zicht, op planken, in lades, in dozen. Volg daarbij dé tip van Masuger. „Het klinkt gek, maar meet je schoenen A h, die nieuwe sneakers van Adidas! En die verse flip- flop-modelletjes van Havaianas. Ook noodzake- \lijk: up-to-date representa tieve hakken, zowel in werk- als feestuitvoering, en kaplaarzen om klimaatverandering te doorstaan. Oeps. Voor je het weet heb je 27 paar schoenen, een paar meer dan een vrouw gemiddeld bezit. De heren werken volop mee aan die groeiende Schoenenberg: hadden ze een paar jaar terug gemiddeld tien paar, nu zijn dat er zestien. Ge stroomlijnde patras, afge- trapte voetbalsloffen of meer degelijkheid voor op de werk- vloer. En de meeste exemplaren slinge- ren rond in huis. Vooral de hal en ruimte bij de ach- terdeur zijn daar- door onbegaanbaar gebied. En ook onder tafel ontstaat een reser vaat, weet professional orga niser Krystel Masuger van ByKoko. Ze noemt de berg schoenen lelijk, soms een gevaarlijke struikelzone, en vooral: onnodig. Hier haar oplos singen. Wandrails Vaak parkeert iedereen zijn schoenen lukraak op de vloer. LEn ook de opbergoplossingen worden daar gezocht. Maar het ge heim van goed organizen zit regel matig in letterlijk en figuurlijk out of the box-denken, aldus Masuger. Zelf heeft ze haar hakken (‘ik ben ver slaafd aan stiletto’s in vol ornaat aan de muur hangen. Tussen twee wandrails (Ikea’s Hultarp of Kung- fors-stangen zijn ideaal) ingeklemd. „Veel vrouwen vinden ze niet al leen mooi om te dragen, maar ook om naar te kijken. Dus is mijn advies: maak er een complete muur van. Wanneer je ze op kleur sorteert, is dat ook nog plezie rig voor je brein. En handig wan- neer je een outfit uitzoekt. Veel men- sen denken: jee wat een werk. Maar wan neer je er een keer tien minuten voor uittrekt, heb je er jaren plezier van.” ZATERDAG 4 FEBRUARI 2023 PC Schoenenjungle op orde ANNEMARTVAN RHEE A Krystel Masuger: „Veel vrouwen vinden schoenen niet alleen mooi om te dragen, maar ook om naar te kijken.” FOTO KOEN VERHEI JDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 66