‘Nu het weer goed gaat, spook ik vaker dan ooit’ a weer een week slecht slapen dacht ik opeens: dit is goed materiaal voor mijn YouTube-kanaal. Ik heb een bewakings camera gekocht waarmee ik mezelf drie weken ’s nachts heb gefilmd. Nou, daar heb ik zó om gelachen. Het ziet er belachelijk uit. Een keer zie je hoe ik uit bed stap met mijn dekbed in mijn hand. Panisch en met mijn ogen wagenwijd open vraag ik in het niets: ‘Heb je de honden losgelaten? Heb je ze losgelaten?’ Ik ben daar zo in de war, dat was wel heftig om te zien. Hoewel mijn ouders altijd al verhalen vertelden over mijn slaapwandelen en we een speciaal hekje hadden zodat ik als kind niet van de trap zou donderen, was ik me er niet zo van bewust. Totdat ik als student bij vrienden ging slapen die zeiden: ‘Jeroen, holy shit, jij praat!’ Een vriendin was er zelfs een beetje van in shock. Ik logeerde bij haar toen ik midden in de nacht op haar schuine dak bonsde en keihard ‘Help! Help’ riep. Die schrok zich natuurlijk helemaal kapot. Als ik heftig praat of slaapwandel, kom ik maar niet in mijn rem- slaap. De volgende dag heb ik dan wallen onder mijn ogen, ben ik groggy en kan ik me niet goed concentreren. Het enige wat volgens deskundigen helpt, is een vast slaapritme en zo weinig mogelijk prikkels en stress. Ik ben een lange tijd best depressief geweest. Toen had ik veel mentale stress, maar sliep ik gek genoeg acht, negen rustige uren per nacht. Nu ik me weer goed voel, veel sport, gezond eet, weinig alcohol drink en mediteer, slaapwandel ik meer dan ooit. Dus heb ik besloten: ik kan er geen peil op trekken. Als ik een onrustige nacht heb gehad, ga ik de volgende dag gewoon een uur eerder naar bed.’ ‘N 32 V2 YouTuber JEROEN VAN HOLLAND (23) uit Arnhem slaapwandelt sinds zijn vijfde of zesde. Het komt en gaat, hij kan er geen peil op trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 112