‘Moesten we wel doorgaan wat waren we zonder Els?’ 5 AffiZZA 25 VI bladenwereld, was al eindredacteur van de website. Sterken: ‘Je bent getikt,’ zei Els toen ze ons plan hoorde - en deed mee.’ Inmiddels verschijnt Saar Magazine elke twee maanden en draait ook de website nog steeds door. Behalve gespreksonderwerpen over ‘hekeligheden’ - zaken die de vrouwen stom vinden - en relaties, irritante huishoudkwesties en roddels, richtten ze ‘Het kankerminuutje van Els’ in, waarin zij luiste raars bijpraatte over haar ziekte alsof het vriendin nen waren. Altijd monter, altijd humoristisch. Dat minuutje werd steeds langer, tot de ziekte van Els het gros van de uitzendingen besloeg. Luisteraars haakten met z’n vijftien- tot vijfendertigduizenden tegelijk aan op de intieme, maar nuchtere inkijk die Rozenbroek gaf in haar sterfproces en de terug blik op haar leven, de vriendschap tussen de drie vrouwen groeide. Sterken: ‘Het werd bijna docu mentair. Op het eind van haar leven kreeg Els eindelijk het podium dat ze haar hele leven al ver diende, en ze heeft het tot de laatste snik gedaan.’ Eind augustus 2022 overleed Rozenbroek. Van Erp: ‘We twijfelden of we nog wel door moesten met de podcast, want wat was die zonder haar? Maar luisteraars bleven benadrukken hoe ze genoten van het vriendinnengevoel.’ NA een korte PAUZE waarin ze het wiel opnieuw moesten uitvinden, was de koers duidelijk: De Saarpodcast ging door, met elke week een andere gast. Luisteraars verloren ze nauwelijks, wel heeft Van Erp inmiddels haar eigen ‘alcoholminuutje’ in de podcast, waarin ze vertelt over haar wat over matige drankgebruik. ‘Als we onze luisteraars willen behouden, moeten we met de billen bloot, we kunnen ons niet meer verschuilen achter Els. Eng, maar als je taboes opengooit, kunnen mensen je op niets meer pakken. En die openheid is ons succes. We zijn nogal schaamteloos. Aan sugarcoating, dingen mooier maken dan ze zijn, doen we niet. Hun publiek groeit nog steeds. De kaartjes voor de opname van de vijftigste Saarpodcast waren razendsnel uitverkocht. Doodeng, zo’n liveopname. Maar als er één ding is wat ze leerden van Els Rozenbroek, dan is het ’t leven bij de ballen grijpen, zegt Van Erp. ‘En dus doen wat je nodig hebt.’ -> De vijftigste Saarpodcast is te beluisteren vanaf zaterdag 11 februari. EN TOEN WERD rozenbroek ziek. ‘Een kankert je,’ zoals ze het eerst zelf eerst bagatelliseerde, maar snel werd duidelijk dat van genezing geen sprake zou zijn. Van Erp: ‘Femke en ik vroegen haar: wat wil je nou écht nog heel graag doen? ‘Naar de zon en iets belangrijks,’ zei Els: ‘een podcast maken’. Alleen, dat idee hadden we eerder proberen te slijten bij allerlei hippe podcastbedrijven, maar zonder succes, want vijftigplus. Dus besloten we het houtje-touwtje zelf op te zetten.’ FEMKE STERKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 105