I t Y M Kapelse volleyballer wil landskampioen zenuwachtig maken u ■Of M if mee in landelijke trend 15 I 1 f*' 1 1 IJ Als je één set kunt winnen, kan je er ook drie winnen Robbert-Jan Segers staat met de volleyballers van QoppoConsult/AVV Keistad voor een belangrijk weekend. De Zeeuw in dienst van de Amersfoortse koploper van de topdivisie A neemt het morgenmiddag in de competitie op tegen middenmoter Rensa Family Orion 2 en ontvangt minder dan 24 uur later voor de kwartfinale van het bekertoernooi regerend landskampioen Draisma Dynamo. gaat, omgedoopt tot de ‘3 Zeemijl van Cadzand’. De start hiervan is om 10.45 uur. Om 12.15 uur is er ook nog de Kezandse Kilometer voor de jeugd. Aan de ‘3 Zeemijl van Cadzand’ doen onder anderen Sepp Vermeu len en Siska Maton mee, die de hou ders zijn van de parkoersrecord op de halve marathon. Ook is er een politieke tweestrijd tussen Jo-An- nes de Bat, de gedeputeerde van sport, en Jack Werkman, wethou der in Sluis en binnenkort burge meester in Friesland. Beiden zijn fervente hardlopers. Segers groeide als volleyballer op bij BOK in Kapelle en meldde zich als student bij Keistad in Amers foort. Daar heeft hij inmiddels een basisplaats. „Ik heb in de afgelo pen drie jaar redelijke stapjes ge maakt en daar ben ik heel blij mee”, vertelt hij. „Ik ben net 24 jaar geworden. Daarmee zit ik nog wel onder het gemiddelde van de ploeg. Ik ben in principe (van de basisformatie) nog steeds de jong ste. Maar sinds begin dit jaar trai nen twee talenten mee van zeven tien jaar. Dat is voor mij positief.” Lachend: „Dan hoef ik de wa- terflesjes niet meer te dragen. Dit seizoen raakte na vier wedstrijden in de competitie een passer/loper geblesseerd. Ik moest dat opvan gen. Het bevalt me wel en het gaat eigenlijk best goed.” gaan er heel erg ons best voor doen om er een heel mooi feestje van te maken. Het is en blijft de beker. Uiteindelijk weet je het maar nooit. Wij kunnen óók har- stikke goed volleyballen. Als je één set kunt winnen, kan je er ook drie winnen. Wanneer ik tevre den ben? Als we met zijn allen heel mooie dingen hebben laten zien. Winnen hoeft voor mij niet per se. Dat is ook harstikke moei lijk. Maar als we die jongens van Dynamo toch wel even zenuw achtig hebben kunnen maken en dat ze een paar wisseltjes hebben moeten toepassen die ze eigenlijk niet hadden willen doen.” Omlijstend programma Voor wie de afstand van 21,1 kilo meter (nu) te ver is, is er een zoge noemde afwachtingsloop van 5,6 kilometer. Deze is, omdat een deel van het traject langs de Noordzee Genomineerden Topsportgala blijven.” De kilometers door de Verdron ken Zwarte Polder - op zowel de heen- als de terugweg - zijn name lijk de mooiste van allemaal. Daar naast wordt er ook veel over het strand gelopen. De start is om 11.30 uur op Boulevard de Wielingen, waar ook de finishlijn ligt. Koploper Met zijn ploeg verloor Segers het eerste competitieduel van Sudo- sa-Desto, de koploper van het eer ste uur. De volgende dertien wed strijden werden gewonnen. Door die sterke reeks voert Keistad met vier punten meer dan Sudosa de ranglijst aan. „We wilden voordat de competitie begon met zijn al len wel in de top-drie eindigen. We hebben nog maar twaalf sets verloren. Het is nog niet echt uit gesproken, maar je merkt wel dat We hebben zeker meer dan 1OOO mensen aan de start iedereen nu zoiets heeft dat wij dat zeker kunnen halen.” Zaterdagmiddag speelt Segers in Doetinchem om half zes voor de competitie een uitduel tegen de tweede keus van Orion. Die ploeg heeft in januari drie keer overtuigend gewonnen. Zondag middag neemt Keistad het in de eigen Amerena in Amersfoort om vier uur voor de kwartfinale van de beker op tegen Draisma Dy namo, dat in de eredivisie de derde plaats inneemt. Segers spreekt over een zwaar weekend en zegt dat de competitie voor rang heeft. „Orion is echt gegroeid in de loop van het seizoen. Ze staan vir tueel vierde. De beker is voor ons een kroon op het seizoen. We rooij (talent) en Corné de Koning dio Sport, zal de show leiden en de (aangepast sporter)? Presentator winnaars interviewen. Gert van ‘t Hof, ook van NOS Stu- - Roeland van Vliet Iff F z-J AMERSFOORT improviseren - Robbert-Jan Segers - Peter van Kouteren H t De wedstrijd is zondagmiddag te volgen via de livestream ht- tps://youtu.be/zLj62hi8qR0. De genomineerden voor het Zeeuws Topsportgala zijn: Vrouwen: Shirin van Anrooij (wielrennen/veldrijden), Dinja van Liere (dressuur), Anne Terpstra (mountainbike) en Nancy van de Ven (motor cross). Mannen: Said Bouzambou (zaalvoetbal), Bart Nieuw koop (voetbal) en Rick de Nooijer (boksen). Talenten: Pal Hameeteman (zeilen), Thomas Houtepen (handbal) en Imke Verstrae- ten (hockey). Aangepast sporters: Corné de Koning (roeien) en Sanne Koopman (triatlon). Wït 1 l' - A Gregory Sedoc is te gast bij het Zeeuws Topsportgala. fotobrunop- RESS Robbert-Jan Segers schreeuwt het uit als hij belangrijk is ge weest bij een punt voor Keistad. foto marcel van den bos - Theo Rabout GO VRIJDAG 3 FEBRUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 43