Oranje boven bij Toulouse: ‘Hier .6 M 20 Verbeten Feyenoord grijpt echt alles aan om i Kort op een counter en een speler van Quote van de dag Nude titelstrijd in de eredivisie spannender dan ooit lijkt, is veel geoorloofd. Arne Slot kreeg al vragen over het gedrag van Justin Bijlow en Alireza Jahanbakhsh. De Feyenoord-trainer geeft toe dat in besprekingen het belang van slimmigheidjes wordt aangestipt. Als je de markt op moet, dan is er iets fout gegaan in je planning’ j Het is wel mooi als mensen vinden dat wij nu ook die slimmigheidjes aan het toepassen zijn Van Rijthoven in Rosmalen Tim van Rijthoven (25, foto) is de eerste bevestigde deelnemer aan het grastoernooi van Rosmalen. De Nederlander verdedigt daar zijn titel, nadat hij het toernooi vorig jaar tegen alle verwachtingen in op zijn naam had geschreven. Hij versloeg onder anderen topspelers Felix Auger-Aliassime en Daniil Medvedev. Van Rijthoven zegt blij te zijn om terug te keren. „Hier is mijn leven veranderd.” De editie is dit jaar van 10 tot en met 18 juni. Gunstige loting Jong Oranje Jong Oranje speelt tegen Zweden, Georgië, Noord-Macedonië, Moldavië en Gibraltar om kwalificatie voor het EK van 2025 af te dwingen. Vijftien teams plaatsen zich, met gastland Slowakije, voor het eindtoernooi. De eerste kwalificatiewedstrijden zijn van 20 tot en met 28 maart, de laatste in oktober volgend jaar. Jong Oranje speelt komende zomer ook nog op het EK in Georgië en Roemenië. Seizoen Verbij is al voorbij Kai Verbij (28, foto) is de rest van het schaatsseizoen uitgeschakeld met een liesblessure. Verbij werd vorig jaar nog Nederlands kampioen op de 500 en de 1000 meter. De sprinter kreeg zaterdag avond tijdens de laatste trainingswedstrijd in aanloop naar de NK afstanden last van zijn linkerlies. Nader onderzoek bracht de zware blessure aan het licht. Rit Bessèges afgebroken De tweede etappe van de Ster van Bessèges is geneutraliseerd na een massale valpartij, op ongeveer 20 kilometer van de finish. Bij de val waren tientallen renners betrokken. Een van hen moest zich zelfs vastklampen aan de leuning van een brug om niet naar beneden te vallen. Na het voorval vond de organisatie dat verder koersen niet verant woord was, mede omdat al het aanwezige medische personeel al was ingezet. veld in op het moment dat Virgil Misidjan van FC Twente snel wilde ingooien en de keeper van Feyen oord ver uit zijn doel was. Scheids- Atletiek Voetbal Voetbal hoofd van Iraniër. In de Grolsch Veste deed Jahan bakhsh dat zelf na een momentje met Misidjan. „Ze leren snel bij ons”, zegt Slot met een „Ze hebben in de Klassieker Timber mer 11 vooralsnog het tegendeel, met Van den Boomen, Dallinga én Stijn Spierings als uitblinkers. Wat het Nederlandse trio gemeen heeft? Voor alle drie bleef een doorbraak op het hoogste podium in Neder land uit, maar in Frankrijk hebben ze een sterrenstatus. Wat te denken van Van den Boo men, die zich vorig jaar in het pro- motieseizoen met zijn exceptionele statistieken al kon meten met Messi en ook in de zware Ligue 1 de grote man is. Of Spierings, statistisch de beste balafpakker van Europa. Aanvaller Dallinga is met zijn neusje voor de goal ook uitstekend begonnen. Hoe het kan dat de Nederlanders floreren? „Ik denk dat er over mij in Nederland een bepaald beeld was aan een 4-1 zege, waardoor lijfsbe houd bijna een feit is. Toulouse Incidenten De trainer kreeg ook vragen over Justin Bijlow en Virgil Misidjan, Alireza Jahanbakhsh die tegen Ajax de hoofdrolspelers van afgelo- en FC Twente betrokken was bij twee kleine incidenten. In de Kuip ging Jurrien Timber van Ajax thea traal liggen na kort contact met het Twente gooide snel een bal het veld in. Dat soort slimmigheidjes laten we vaak zien als we bij elkaar ko men om de dode spelmomenten voor de wedstrijd door te nemen, glimlach. Met het idee: maak daar gebruik van als het moment zich voordoet. dat zien doen. En een week later de- We zijn daar groeiende in. Maar een den wij het. En bij Cambuur tegen club als Twente is verder in slim- FC Twente kreeg Cambuur de kans migheidjes. Ook met ‘hoe bespeel je „Ho, Hé, Branco, Branco”, galmt in Stadium Muncipal, kort nadat leeft op een roze wolk. Ja, en daar- ‘maestro’ Branco van den Boomen voor danken Les Violets de Neder- weer eens de hoofdrol heeft gegre- landse enclave in het bijzonder, pen. De heldenstatus van de mid- Wie dat had voorspeld, was uit- denvelder was al enorm in Tou- gelachen. Met voor het eerst vier di- louse, maar kreeg woensdagavond recte degradanten werd promoven- in het thuisduel met Troyes extra dus Toulouse afgelopen zomer tot glans. Met een doelpunt en twee as- de grootste degradatiekandidaten sists (waaronder één op landgenoot gerekend. Met een verzameling on- Thijs Dallinga) helpt hij zijn ploeg bekende spelers bewijst de num- In de verbeten strijd om de landsti tel wil Feyenoord nog geen half rechter Bas Nijhuis vertelde een dag procentje dat voordeel zou kunnen later aan de bar bij VI Offside dat als opleveren laten liggen. En dus gaat Misidjan gewoon had ingegooid er het in de aanloop naar wedstrijden een gerede kans op goedkeuring ook over slimmigheidjes tonen die van een eventuele treffer was ge- grote gevolgen voor de wedstrijd weest. Er had doorgespeeld kunnen zouden kunnen hebben. In En- worden. schede lieten Justin Bijlow en Ali- „Een slimmigheidje”, noemt Slot reza Jahanbakhsh dat zien, de één het veelbesproken moment van Bij- wat meer succesvol dan de ander, low. „Maar ook onsportief.” Dat Maar alles met het doel: de drie laatste is niet verboden en in een punten, heilig in de eindsprint naar zenuwslopende titelstrijd dus ook de eventuele landstitel. min of meer geoorloofd. Ron Jans Arne Slot kreeg er al een paar keer noemde zondag het gedrag van de vragen over. Ook in Enschede toen spelers desgevraagd ‘veel theater’ zijn ploeg af en toe Zuid-Ameri- waar Slot juist vond dat FC Twente kaanse trekjes vertoonde als de si- met ervaren spelers als Ricky van tuatie er om vroeg. Het meest in het Wolfswinkel en Robin Pröpper op oog springend was natuurlijk de ac- de juiste momenten wisten te du- tie van Justin Bijlow, die uiteinde- wen, trekken en vallen. „Je probeert lijk de hele wereld over ging. De jouw spelers wel mee te geven dat keeper gooide een reservebal het slimmigheden in het topvoetbal het verschil kunnen maken. Zeker in topwedstrijden waar het dicht bij elkaar ligt.” Vleugje Atlético pen zondag, fotoxxx Ef - Arne Slot w TENNIS VOETBAL SCHAATSEN WIELRENNEN - Real-coach Ancelotti over de koopwoede van Engelse clubs De Franse ver dediger Raphael Varane stopt als international. De vice-aanvoerder speelde tien jaar voor ‘Les Bleus’ en droeg 93 keer het Franse shirt. De huidige speler van Man chester United won in 2018 de wereldtitel met Frankrijk. Lieke Klaver (24) heeft bij het Czech Indoor Gala op de 400 meter de limiet voor de EK indoor gelopen. De atlete won indrukwekkend, in 51,00. Klaver moest 52,20 lopen. De EK zijn begin maart in Istanboel. Kazuyoshi Miura (55, foto) heeft een nieuwe club in Portugal gevonden. De Japanner speelt het komende half jaar op huurbasis voor Oliveirense, op het tweede niveau. Miura debuteerde in 1986 bij het Bra ziliaanse Santos. Aan de hand van drie Neder landse uitblinkers is Toulouse dit seizoen de grote verrassing in de Ligue 1. Hoe het Hollandse trio in Frankrijk de waardering zocht, vond en afdwong. Branco van den Boomen. FOTOAFP 400 93 Si Jeffrey van der Maaten Toulouse Mikos Gouka Rotterdam A VRIJDAG 3 FEBRUARI 2023 GO C;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 20