0) K II 7\ R 8 1 u i VIER REDENEN ‘ZONDE VAN DE ZUSTERS’ EN ‘EEN THEATERZOOITJE’ TONEEL Winter Gruffalo Nathalie Baartman Willie Wartaal Rapper Willie Wartaal maakt onderdeel uit van De Jeugd Van Tegenwoordig, die doorbraken in 2005 met hun debuutsingle Watskeburt?! Daarnaast is hij dj, presenta tor, acteur, songwriter én vader. Nu duikt hij voor het eerst het theater in, met zijn ei gen show Moederdag. Een programma ge vuld met grappige en serieuze verhalen over zijn moeilijke jeugd, het hebben van een drugsverslaafde moeder en de levens lessen die hij daaruit gehaald heeft. Jan Smit Enkele jaren stond Jan Smit niet op het po dium, maar nu is hij weer Boven Jan, zoals de titel van zijn show luidt. Helemaal on zichtbaar is hij de afgelopen jaren niet ge weest, want 200 miljoen mensen wereld wijd zagen hoe hij in 2021 het Eurovisie Songfestival presenteerde. Samen met de Marcel Pisser Band, brengt hij gloednieuwe nummers en uiteraard zijn grootste hits. Atlantic Trio Het Atlantic pianotrio bestaat twintig jaar en dat vieren ze met een jubileumconcert op Schouwen-Duiveland. Kort na hun op richting in 2013 maakte de groep tournees naar de Nederlandse Antillen en Noorwe gen. Sindsdien brachten ze meerdere cd’s uit. Tijdens het aankomende optreden spe len ze werken van Donizetti en Mendels sohn. Zondag 5 februari, 15.00 uur in de sfeervolle kerk van Noordgouwe. Potpourri De Middelburgse toneelvereniging Pauze speelt de voorstelling Potpourri in het Mid delburgs Minitheater. Het is een mengel moes van van alles en nog wat. Met spel van Matthieu Arendse, Ravi de Reu, Finie Groenewoud, Michel Hoogerland, Margret Schweiker, Johanna Smit, Desiree van der Werf en Inez van Schie. Vrijdag 3 en za terdag 4 februari om 20.00 uur en zondag 5 februari om 14.30 uur in het Middelburgs Minitheater. Kans Voor de jeugdige toneelspelers is het volgens Van de Vijver de ideale kans om ervaring op te doen. „In een professioneel theater, mooi decor en uitstekend licht en geluid een voorstelling opvoeren voor publiek. En dan ook nog samen met leeftijdsgenoten, het is gewel dig dat we ze die kans kunnen bie den. Jaarlijks doen er tussen de vijftien en twintig tieners aan het stuk mee. De minimumleeftijd is eigenlijk 10 jaar, maar er was eens iemand die zei ‘ik ben 9,5 jaar’, daarvoor hebben we uiteraard een uitzondering gemaakt. Als iemand zo graag wil, moet je diegene niet tegenhouden. Ons motto: Je hoeft niet groot te zijn om een grootse voorstelling neer te zetten.” De jongeren spelen op 5 en 10 fe bruari de voorstelling Een theater zooitje. „Onder regie van Monika van de Ree is de laatste maanden hard gewerkt aan een stuk waarin het publiek kijkt naar de aanloop van een theatervoorstelling. In het stuk willen de jongeren graag een circustheater opvoeren vol toeters en bellen. Dit lijkt in het water te vallen als het decor een oud zooi tje blijkt te zijn. Ze proberen als nog een geslaagde voorstelling neer te zetten, een eeuwenoud Zeeuws-Vlaams liefdesverhaal en een geheime vloek spelen daar een belangrijke rol bij.” En dan is er nog Zonde van de Zusters, het blijspel dat de volwas sen Plattelanders de komende we ken zullen opvoeren. Een dolko mische inkijk in het rijke klooster leven met een sterk en spannend plot. „Het verhaal speelt zich afin een klooster, een klooster in finan ciële moeilijkheden om precies te zijn. Om de geldproblemen op te lossen, en om mensen een idee te geven van het ‘Rijke Roomse Le- ven’ hebben de nonnen Klooster Pare bedacht. Hier kunnen men sen genieten van Kloosterkaas, Kloosterbier, en iedere week orga niseren ze ‘een wonder’. Zoals in elke komedie is niets wat het lijkt.” Naast zes zusters zijn er ook twee mannelijke rollen. „Een van hen is pastoor. Hij is de vertrouwensper soon en heeft het beste voor met de zusters. De tweede mannenrol is voor iemand die zegt dat hij journalist is, maar eigenlijk wordt hij afgevaardigd door de bisschop. Hij moet als een soort ‘spion’ on derzoeken wat er allemaal niet in de haak is in het klooster. Van den Vijver prijst het sterke verenigingsgevoel en kijkt uit naar de uitvoeringen. „We hebben een diverse groep mensen met ver schillende achtergronden. Wat zo mooi is, met z’n allen gaan we voor hetzelfde doel. We proberen iedere keer kwaliteit neer te zetten en het publiek een geweldig avondje uit te geven. Als dat lukt, is ons doel geslaagd.” ongeren enthousiast maken voor toneel. Het is niet altijd eenvoudig. Bij toneelvereni ging De Plattelanders, een groep met leden uit heel West-Zeeuws- Vlaanderen, ligt dat anders. De toekomst van hun vereniging is gewaarborgd met een grote groep jonge leden. „In het verleden speelden regelmatig jeugdige le den mee in de toneelstukken van de volwassenen”, zegt Richard van de Vijver, die dit jaar het to neelstuk van de volwassenen re gisseert. „Een kleine tien jaar gele den vonden we een stuk waarin geen ruimte was voor jongeren. Om ze toch een kans te geven aan spelen toe te komen is er een jon gerenafdeling opgericht.” Het Ledeltheater in Oostburg is deze maand de thuishaven van De Plattelanders. De plaatselijke toneelvereniging bezorgt het publiek de komende weken weer een aantal komische voorstellingen. Zowel van de volwassenen- als van de jongerengroep. 1 - l i SLAPSTICK De Plattelanders heeft veel jonge leden. Zij maken een eigen voorstelling, fotopr CABARET warm voor toneel De Winter Gruf falo (uitgevoerd door Meneer Monster) is een spannende fy sieke slapstick- voorstelling voor iedereen van 3 jaar en ouder. Te zien op woensdag 8 fe bruari in Den Dullaert in Hulst en zondag 12 fe bruari in Schouwburg Middelburg. Zonde van de Zusters is te zien op 4,11,18 en 19 februari in het Le- deltheater in Oostburg en op 25 fe bruari in De Halle in Axel. Een theaterzooitje zal worden op gevoerd op zondag 5 februari om 14.00 uur en op vrijdag 10 februari om 20.00 uur in het Ledeltheater. THEATER Woensdag 8 februari in De Verwach ting in Ritthem en donderdag 9 febru ari in De Weverij in Zierikzee (allebei vanaf 20.15 uur). MUZIEK Woensdag 8 februari, 20.00 uur in het Scheldetheater in Terneuzen. KLASSIEKE MUZIEK TONEEL Hans Puik Oostburg Bij De Plattelanders K| lopen jongeren Een voorstelling vol Twentse nuchterheid en ingetogen vreugde. Caba retière Nathalie Baartman trekt door het land met haar show Snak en is zater dag 4 februari te zien bij Podium Reimerswaal in het dorpshuis van Rilland. DONDERDAG 2 FEBRUARI 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 40