M De Agenda Akkers en pianotrio’s .-.-O KWETST. 6 rars v- 4 De rubriek ‘De Agenda’ gaat over mensen achter evenementen. Deze keer Bastian en Birgit Mathijssen van B-running uit Zonnemairediede Fastdog Canicross- wedstrijd organiseren. camperbus in en genieten maar. Daar met de honden lekker door de sneeuw lopen. Ze liepen diverse rou tes. „Een flinke laag knisperende sneeuw en blauwe lucht. Wat een dag, en wat een route” jubelde Birgit. Het Zonnemairse stel leeft voor de sport canicross. De naam B-runnig slaat niet alleen op hun eigen initia len, maar ook op die van hun honden Biba en Buff. Als hij ervan kon leven zou Bastian alleen maar met hardlo pen met honden bezig zijn. Hij is ca nicross- en loopinstructeur en perso nal looptrainer. Maar daarnaast ook chefkok bij Lunchboerderij De Mo lenberg in Burgh-Haamstede. Straks is hij daar ook als fitnessinstructeur aan het werk. Birgit is personal trai ner, hersteltrainer en loop- en krach- tinstructeur voor B-running. En ze is vier dagen actief als manueel- en fy siotherapeut bij De Fyzieo in Laco. Ze nemen beiden vaak deel aan cani- crosswedstrijden in Nederland en België. Bastian stapt daarvoor ook vaak op de step. Gaat-ie zo achter de honden aan. Mooie route Burgh-Haamstede kan voor Bas wel worden gezien als thuisbasis, maar een canicross werd er in het bekende bos niet eerder gehouden. „Het blijft natuurlijk een uniek plekje om daar te kunnen canicrossen. De meeste ca- nicrosswedstrijden zijn op redelijk vlak parcours. Hier gaan deelnemers wel wat spierpijn aan overhouden. Ik organiseer al een aantal jaren zo’n zelfde canicrosswedstrijd in Brui- nisse. Qua organisatie komt het Natuurlijk zorgen we dat het bos netjes wordt achtergelaten vooral neer op het uitzoeken van een mooie route. Die moet vervolgens ook bij Staatsbosbeheer goedgekeurd worden. De route moet ook veilig zijn voor zowel de honden als de atle ten. Je hebt best veel vrijwilligers no dig om het geheel draaiende te krij gen en te houden.” Voor de ‘mooiste, maar ook de zwaarste canicrosswedstrijd van Ne derland’, zijn de weersvoorspellingen goed te noemen. „Zo’n 6 graden, droog weer en windkracht twee. Per fect en heerlijk weer om hard te lo pen in het bos. Hardlopen met je Roparun Het evenement heeft een link met Atletiekvereniging Deltasport. Ster ker nog: er wordt meegelift met Del tasport dat een vergunning heeft voor de wedstrijd ‘De zwaarste 10’. Die wedstrijd is weer verbonden aan een oud Roparun-team uit Zierikzee (157). Om het nog wat formeler te maken, laat Mathijssen weten: „Het is net als de Bosbokkentrail ook een op zichzelf staande wedstrijd in sa menwerking met Deltasport.” Kortom: eerst rennen de baasjes met honden over het parcours met ver schillende afstanden. Na deze cani- crosswedstrijden is er ook een ‘ge wone’ hardloopwedstrijd over het zelfde parcours met dezelfde afstan den. Die hardloopwedstrijd is voor het goede doel: de Roparun. Voor een team dat nog wel bestaat. Team 279, run for the future. De prijzen wor den gesponsord door lokale bedrij ven van Schouwen-Duiveland. B-running zet circa twintig vrij willigers in. Zij zorgen dat gewone bezoekers van het bos veilig kunnen oversteken. „En dat onze atleten met hond veilige het parcours kunnen af leggen. En natuurlijk zorgen we dat het bos weer heel netjes achtergela ten wordt”, aldus Mathijssen. Met partner Birgit, cursisten en natuur lijk hun snelle honden waren ze on langs nog een weekend in het Luxemburgse Kautenbach. Hup, hond is fantastisch. Je hebt altijd je loopmaatje bij. Wat wil je nou nog meer? En de band tussen mens en hond wordt met canicross alleen maar groter en beter”, legt Mathijs sen uit. Voor nu mag je door het bos in Westenschouwen alleen met je hond hardlopen. Ermee steppen en fietsen vindt Staatsbosbeheer nu nog geen goed idee. In de toekomst zou Bastian dat wel graag willen bewerk stelligen. „Eerst maar eens deze wed strijd. Daarna zien we verder. Eind dit jaar ga ik Bruinisse weer organise ren. Aan de Grevelingendam.” ij ^■1 onden met hun baasjes MlHm rennen zondag 3, 6 of 9 kilometer door het bos SH van Westenschouwen. ■I Voor de wedstrijd moe ten deelnemers zich wel registreren. Steppen of fietsen achter je hond is niet mogelijk. Publiek is altijd wel kom. Zonder te betalen kunnen ze de canicross, toch altijd weer een bij zondere sport, aanschouwen. „Het is de mooiste en de pittigste cani- cross-wedstrijd van Nederland”, vindt Bastian Mathijssen. Even nog de praktische zaken: parkeren kan op de grote parkeerplaats bij de rotonde van Westerschouwen. Dat is zo’n 500 meter lopen tot aan de start. Er is horeca aanwezig, dus mensen hoe ven niet droog te staan. Het weer daarentegen belooft wel droog te blijven. Ook goed dus. at. -v 'V' u x Hl - - a-V - 7- .3 1 I DINSDAG 31 JANUARI 2023 SD T X - ■-< Hardlopen met je hond door het bos is fantastisch’ Vooraan Bastian Mathijssen van B-run- ning, organisator van de canicross, in april vorig jaar. foto laura loeve Herdenkingsconcert Watersnood ramp door het Zeeuws Projectkoor in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. In samenwerking met gastzangers van het koor Grace Glory. Samen vormen zij een koor van ruim hon derd zangers. Marien Stouten is di rigent. Jan Peter Teeuw is organist. Met een toespraak van gedepu teerde Harry van der Maas. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Dinsdag Open avond van de vestiging Zie rikzee van Bibliotheek Ooster- schelde, van 17.30 tot 21.00 uur. Zaterdag Inloopochtend Herenboeren Eng- hebaert op de toekomstige akkers aan de Ravensweg 1 in Scharen- dijke. Voor wie nieuwsgierig is naar de plannen of kennis wil maken met de mensen achter dit initiatief. Ook geïnteresseerden die willen meedoen, maar voor wie de een malige inleg financieel niet haal baar is kunnen langskomen. Er wordt gewerkt aan een alternatief om deelname voor zoveel mogelijk mensen te realiseren. Van 10.00 tot 11.30 uur. Zondag Het Atlantic Trio trapt zijn jubileum- tour af in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Het trio bestaat 20 jaar. De musici brengen onder meer pianotrio’s van Fanny en Felix Mendelssohn. Het concert aan de Ring 1 begint om 15.00 uur. - Bastian Mathijssen, B-running Gerrit van Loon Burgh-Haamstede >s'- *- - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 45