M DI-RECT zorgt voor memorabele avond in Burgh-Haamstede 5 Ze kosten wat, maar dan heb je ook wat. De Haagse band DI-RECT maakte er zaterdag bij Aemstie Alive een memorabele avond van. Zo vaak staat er tenslotte niet zo’n grote band op een relatief klein podium als dat in Burgh-Haamstede. Ik ben aardig versleten Het wordt een beetje cliché om te mel den bij een evenement hoe fijn het is dat het na al die jaren weer georgani seerd kan worden. Maar het is ieders ervaring en ook voor Aemstie Alive gaat die vlieger op. Drie jaar geleden was de vijftiende editie en zaterdag avond kon dan eindelijk de zestiende daar op volgen. En niet met de minste hoofdact: DI-RECT. Niet gek dat het evenement uiteindelijk helemaal uit verkocht was. Foute Uur Naast The Overslept en DI-RECT kon er nog gedanst worden op Qmusic het Foute Uur en tot slot rondde cover band Jambassadors het feestje af. Met veel slingers, confetti en CO2-kanon- nen knalden ze er in korte tijd tiental len covers doorheen. Opvallend was wel dat de zaal in vergelijking met vo rige edities wat eerder leeg liep. Dat is Nic-Jan Schrier van de organisatie ook opgevallen. „Waar dat precies aan ligt durf ik ook niet te zeggen, want de band was niet slecht. We gaan dat in de evaluatie gewoon weer bekijken voor volgend jaar of we iets anders moeten doen.” Daags na het evenement moet Schrier, net als alle vrijwilligers, nog bijkomen. „De twee hallen staan half- Meeten greet Band The Overslept had de zaal al lek ker opgewarmd, wat best een uitda ging is als je zo vroeg in de avond mag beginnen. Zodra daarna leadzanger Marcel van Veenendaal van DI-RECT het eerste nummer inzette, ging er een golf van opwinding door de zaal. Hier had iedereen zo naar uitgekeken. Een uur lang werd het publiek getrakteerd op bekende en minder bekende num mers. Na afloop van het optreden mochten drie bezoekers achter de schermen voor een meet en greet met de band. Karin Uil uit Nieuwerkerk was een van hen. „Dat was echt heel leuk, we werden voorgesteld en we hebben zomaar een kort praatje ge maakt over waar we vandaan komen en of we een leuke avond hadden. Zij vertelden dat ze zelf ook een heel leuke avond hadden.” Nog even op de foto en dan was de tijd alweer om. Wie ook een goede avond had, was Annita van den Ouden van de BAS stichting. Zij en een hele club vrijwil ligers beheren al jaren de garderobe bij Aemstie Alive. „Wij zorgen dat de jas sen opgehangen worden en de op brengst is dan voor ons. Daarnaast hebben we een verloting met prijzen van lokale ondernemers.” Alles bij el kaar goed voor een bedrag van 2865 euro. „Daar zijn we superblij mee. En wat ik zo bijzonder vind, is dat al onze vrijwilligers hier dan toch ieder jaar weer komen staan. Het is een lange avond en je bent pas midden in de nacht thuis. Ik blijf me erover verba zen dat mensen dat voor ons willen doen. Heel lief.” vol met spullen die opgeruimd moe ten worden. Ik ben aardig versleten. En het moet allemaal nog even bezin ken. De komende twee weken gaan we kijken hoe het fi- nancieel uitgepakt heeft en evalueren we wat er goed en niet goed ging. Want er zijn altijd din gen die niet goed gaan. Dat is bij ons dan best even oorlog. En dan gaan we weer door.” Veel eisen Schrier kijkt wel tevreden terug op de twee avonden die ze hebben georga niseerd (op vrijdag was er ook een ba- nenmarkt en Teenagers go Aemstie). „Er vallen nooit echt dingen voor, al heb ik wel begrepen dat er iemand over een kabelgootje of iets der- h. gelijks gestruikeld is en beide enkels heeft gebro- kJB ken, vervelend natuur lik^ lijk.” Om een grote band als DI-RECT in H huis te hebben, vond hij Hf heel gaaf. „Ik heb ze zelf HF niet gesproken, maar ik hoorde dat ze erg aardig en leuk in de omgang wa ren. Zo’n band heeft wel veel ei sen: over de breedte van het podium, speciale verlichting en zaken in de kleedkamer. Maar ja, dat hoort erbij.” I SD MAANDAG 30 JANUARI 2023 DI-RECT tijdens de meet en greet die gewonnen werd door Ka rin Uil (derde van links). - Nic-Jan Schrier, organisator Een onder onsje tussen Spike (I) en lead zanger Marcel. FOTO'S KATJA VAN NOORT Mariska den Hartog Burgh-Haamstede Aemstie Alive na driejaar pauze weer springlevend Als de handjes de lucht in gaan, zit de sfeer er meestal goed in. Zo ook bij Aemstie Alive.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49