Van Liere zet RAI in vuur en vlam M Stephanie de Frel is na Zeeuwse indoortitel toe aan stap omhoog Goede generale voor Van Anrooij en Remijn 13 Amazone uit Noordgouwe houdt jeugdinternational Kole net achter zich B II •5s, Het niveau was hoog en de verschillen bleven gering. Daarmee zorgden de finalisten van de klasse ZZ-licht zaterdagavond voor een spannend slot van het Zeeuws kampioenschap dressuur in Nieuw- en Sint Joosland. Stephanie de Frel uit Noordgouwe versloeg in een meeslepende duel jeugdinternational Tessa Kole uit Vlake. Veldrijdster Shirin van Anrooij (20) beleefde zaterdag een prima test voor het WK in Hoogerheide. In Ham me werd de twintigjarige Kapelse, zonder enige risico te nemen, tweede. Fem van Empel, die in Hooger heide favoriet zal zijn bij de eli- te-vrouwen, ging er in de Belgi sche XiO-cross vlot vandoor. Van Anrooij reed daarna bijna de ge hele wedstrijd solo op de tweede plaats. Ze finishte op 1 minuut en 14 seconden. Voor De Zeeuwse was het deze winter haar zeven tiende podiumplaats in achttien crossen. Er zaten maar liefst zes overwinningen tussen. Belgische amazone De met de merrie Katoen’s Lou- sette in kampioenstitels grossie- Ik ben aan een nieuwe uitdaging toe. Lolita is er klaar voor Eerste startrij Een week voor het WK behaalde Senna Remijn uit Wolphaarts- dijk zijn eerste podiumplaats in een wereldbekerkoers. Hij fi nishte gisteren in Besan^on als derde bij de junioren. Als eerstejaars junior hield Re mijn zich prima stand tussen een aantal tweedejaars. Hij finishte op 10 seconden van de winnaar. Door zijn derde plek steeg de Be velander nog naar de achtste plaats in de wereldbekerstand, waardoor hij op het WK vanaf de eerste startrij mag vertrekken. haar lijf geschreven. We scoorden alleen maar achtten. Voor de de muzikale interpretatie en muziek keuze scoorden we zelfs een 9,5.” Ook juryvoorzitter Ruud Schaef fer was onder de indruk: „Het was een supermooie kür. Netjes op de tonen van de muziek en mooi ver- Van Liere was met Hermès, het paard dat tot de Olympische Spelen van 2024 sowieso bij haar blijft, op permachtig in de RAI. Als laatste in de ring moest ze de score van de Duitse Isabell Werth (86,595 pro cent) zien te overtreffen. Dat deed ze met 87,055. En zo vierde ze een maand na de winst in Mechelen op nieuw een wereldbekerfeestje. Het was ook nog eens voor het eerst Kole stuurde in de klassieke proef de zevenjarige Caprisonne jr-doch- ter Hexagon’s La Caprinoma naar een score van 70,500 procent. Ze verwees daarmee De Frel met de Ferdinand-dochter Lolita naar de tweede plaats (70,358). De laatste bleek er niet van onder de indruk. In de kür op muziek stuurde ze haar paard op de muziek van de Rolling Stones naar de zege (75.688). Kole eindigde als tweede met 74,750. „Lolita liep heel fijn", gaf De Frel aan. „Ik denk dat het voor nu niet beter kon. En ik ben blij dat ze altijd maar beter wordt. In maart rijd ik met haar nog eerst het NK en Ind oor Brabant. Daarna stappen we over naar de Lichte Tour. In augus tus was ik al de outdoorkampioen in het Z2 en vandaag indoorkampi- oen in het ZZ-Licht. Ik ben aan een nieuwe uitdaging toe. Lolita is er klaar voor.” sinds 2012 dat een Nederlandse j combinatie Jumping Amsterdam won. eiste met ruin Laec het zilver op (67,25%) De voor de Biervlietse Haringrui- ters rijdende Lynn Vermeire, die in België woont, zegevierde in de klasse M. Met de imposante ruin Kingston H ging ze met de hoogste eer aan de haal. Haar score was 69,250 procent. Zij verwees favoriet Jessica Nijpjes uit Sint Laurens met de merrie May Flower verrassend naar de tweede plaats (69,167). In L2 was Marie-Aniek Bruijn- ooge met de ruin Lennox de beste. De amazone uit Yerseke stuurde de zevenjarige Lord Leatherdale-zoon met 71.00 procent naar de overwin ning. „Dit had ik niet verwacht", re ageerde ze. „Ik heb een heel drukke deeld over de rijbaan gereden. Een baan. Paardrijden is voor mij puur geweldige combinatie. Heel leuk een hobby. Ik kan ook niet dagelijks om te jureren. We hebben geno- trainen. Lennox komt dan ook alle ten.” eer toe. Normaal is hij snel afgeleid, maar nu was hij heel de proef op mij gefocust. Hij liet zich fijn sturen en maakte geen fouten. Het was zitten en genieten.” sterscore van 83,00 procent naar de titel. „Dit is een waanzinnig goed paard", vertelde Nieuwenhuis. „Ik rende Margriet Simonse voegde daar zaterdag die van het Zi aan toe. De Vlissingse amazone stuurde de expressief bewegende Despera- do-dochter met de aansprekende score van 69,00 naar de eerste plaats. In M2 ging Chantal Nijpjes met de titel strijken. De amazone uit Sint Laurens stuurde de impone rende ruin Macho met de score van 67,75 procent naar de overwinning. Elisabeth Geluk uit Sint Philipsland Finale in VS De resultaten in Mechelen en Am- I sterdam tellen mee voor het we- - reldbekerklassement. In de Wes tern Europe League staat de Zeeuwse nu op de vierde plaats. Uiteindelijk moet ze bij de beste negen zitten om zich te kwalifice ren voor de finale in de Verenigde Staten. Thamar Zweistra uit Schore, - die in Amsterdam vanwege een blessure ontbrak, staat met haar ze vende plek ook nog hoog. Er zijn nog drie reguliere wereld bekerwedstrijden te gaan. De laat- Liere en Zweistra hun ticket probe ren veilig te stellen. Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle, die zaterdagmiddag zesde werd met ste is op 11 maart in Den Bosch, 81,970, staat buiten de top 10, maar Jumping Brabant. Daar kunnen Van is nog wel in de race. Monsterscore Jeanine Nieuwenhuis uit Arnemui- den was met de merrie Mount St. John Salomea de ster in de titel strijd van de klasse Z2. Met de me gascore van 79,063 procent in de klassieke proef zette ze al meteen rijd haar nu vier maanden en dit de toon. Met een kür om kippenvel was onze tweede wedstrijd. En de van te kri jgen stuurde ze de zeven- kür met muziek van Billy Joel heb ik jarige Sezuan-dochter met demon- nog maar pas, maar deze blijkt op Dinja van Liere met Hermès. Dressuuramazone Dinja van Liere heeft zaterdag tijdens Jumping Amsterdam, een dag na haar zege in de Grand Prix, ook de kür op muziek gewonnen. Het was voor de 32-jarige dres suuramazone uit Kapelle de tweede World Cup-overwinning in een maand. Stephanie de Frel met de mer rie Lolita. - Stephanie de Frel Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland PM MAANDAG 30 JANUARI 2023 r L lil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 45