Ook tranen bij Sabalenka 6 Servische tennisser wint 22ste grand slam en neemt revanche TENNIS AUSTRALIAN OPEN Zijn tiende titel in Melbourne, grand slam nummer 22 en weer aanvoerder van de wereldranglijst. Het maakte buitengewoon veel los bij Novak Djokovic. Ook door de affaires van vorig jaar. Van der Poel lijkt klaar voor de WK Visser loopt limiet 60 meter horden Kwartfinale einde Oranjemannen Vrouwen te komen. Maar hij beschikte niet over de juiste papieren. Tot twee vaker dan eens, maar de ontlading was groot, zege ooit, gezien de omstandighe den” zei Djokovic in een wit jasje met ’22’ op de borst. de tennisser. Hier speelde hij veel van zijn beste tennis. De drie edi ties voorvorig jaar wist Djokovic al lemaal te winnen. En dit jaar was hij alleen nog maar meer gebrand op de titel. Juist op het sentiment van onrecht en revanche vaart hij het beste. Puur kijkend naar de uitslagen leek er deze twee weken geen vuil tje aan de lucht. Maar in de eerste drie rondes had Djokovic fysieke klachten, last van zijn bovenbeen vooral. Het voedde de twijfels. Na de kwartfinale was er een voorval met zijn vader, die op het park po seerde met fans van de Russische president Poetin. Ook dat moest Djokovic uitleggen en repareren. De stoel naast die van zijn moeder bleef in de halve finale en finale leeg. Vuur Het leidde hem af, maar had geen effect op zijn spel. Misschien werd het vuur in Djokovic alleen maar verder aangewakkerd. Stefanos Tsitsipas kon in een fletse finale weinig uitrichten, zijn wapens werden door Djokovic geneutrali seerd. Op belangrijke momenten uit over die omstandigheden, maar ze zijn alom bekend. Een jaar gele den reisde de Serviër op het laatste Met schokkende borstkas en lange moment naar Australië. Als niet ge- uithalen liet Novak Djokovic alle vaccineerde speler had hij een ont- emoties de vrije loop. Eerst op de heffing nodig om het land binnen tribune, liggend voor de stoeltjes van zijn coaches en familie. En daarna nogmaals op zijn bankje keer toe werd hij vastgezet in een langs de baan. Het gejoel van de detentiehotel, tweemaal kwam zijn vijftienduizend aanwezige fans kon zaak voor de rechter. Djokovic werd het geween van de kampioen niet uiteindelijk gedeporteerd. Er was overstemmen. Zelden, waarschijn- enige steun, maar veel Australiërs lijk nooit, maakte een titel zo veel verloren hun sympathie voor los bij Djokovic. Alles gewonnen, Djokovic, die misschien dacht dat er voor hem andere regels zouden ,Het is mijn mooiste gelden in een pandemie. Dus kwam Djokovic dit jaar met enige reserve naar Melbourne. Maar de ontvangst was warm. De fans Op de baan wijdde hij niet verder weten hoe speciaal de plek is voor 1 MAANDAG 30 JANUARI 2023 GO Op sentiment van onrecht vaart Djokovic het beste VELDRIJDEN ATLETIEK Mathieu van der Poel lijkt klaar voor het WK vol gende week in Hooger- heide. Met groot machts vertoon soleerde de Ne derlander gisteren in de laatste wereld be kerveld rit van dit seizoen in het Franse Besangon naar de zege. Van der Poel is zon dag met de Belg Wout van Aert de topfavoriet voor de wereldtitel. „Met wat rust de komende dagen ben ik zondag hopelijk op mijn best”, keek de viervoudig wereldkampioen vooruit op de ‘thuiswedstrijd’ in Hoogerheide. „Het ligt ui teraard aan de benen van de dag. Ik denk dat de ver houding met Wout 50/50 is”, aldus de Nederlander. Nadine Visser (27, foto) en Naomi Sedney voldeden bij indoorwedstrijden in Düs seldorf aan de limiet voor de EK indoor op de 60 me ter horden. Visser eindigde in de serie als tweede in 7,98, net voor Sedney, die derde werd in 8,03. Visser liep in de finale nog wat sneller, ze werd vierde in 7,93, Het was voor beide Nederlandse hordespecia- listen hun eerste wedstrijd van dit indoorseizoen. Vis ser is tweevoudig Euro pees kampioene op de 60 meter horden (2019 en 2021). Ze traint sinds okto ber in de groep van hoofd coach Laurent Meuwly, na dat ze afscheid nam van coach Bart Bennema. DARTS Drie Nederlandse darters zijn bij The Masters in het Engelse Milton Keynes uit geschakeld in de kwartfi nales. Michael van Gerwen, vijfvoudig winnaar van het toernooi, verloor met 10-7 van Rob Cross. Voor Dirk van Du ij ven bode en Danny Noppert was de kwartfi nale ook het eindstation. Van Duijvenbode werd met 10-5 geklopt door Chris Dobey. De Zuid-Hollander leidde nog met 4-3, maar verloor toen 4 legs op rij. Noppert nam een 3-1-voor sprong tegen wereldkam pioen Michael Smith, maar toen liep de Engelsman ver uit naar 7-3. Hij maakte het bij 9-5 met dubbel 20 af. Aryna Sabalenka heeft de Australian Open op haar naam geschreven. De 24-ja- rige Belarussische bleek in een zwaarbevochten finale te sterk voor Elena Rybakina: 4-6, 6-3 en 6-4. Sabalenka benutte na bijna 2,5 uur ten nissen in de Rod Laver Arena haar vierde matchpoint. Rybakina nam in de eerste set een 3-1 voorsprong, maar werd op 4-3 teruggebroken. Op 4-4 liep de tweede service van Sa balenka niet en daar profiteerde haar Kazachstaanse opponente van. Rybakina serveerde de set vervolgens sterk uit: 4-6. De tweede set ging op overtui- Djokovic veegt de tranen van zijn gezicht na het winnen van de Australian Open, foto ap Uithuilen bij mama Dijana Djokovic. Zijn vader was afwe zig. FOTOAFP gende wijze naar Sabalenka. Met name de backhand van de Belarussische liep uitstekend. Rybakina had het vrijwel elke servicegame lastig en boog met 6-3. Ook in de beslissende set voerde Sabalenka de druk flink op met haar harde klappen. Ry bakina wist meerdere breekpun ten weg te werken, maar op 3-3 was er geen houden meer aan. Hoewel de Kazachstaanse zich zeker niet zomaar gewonnen gaf, bleek het spel van Saba lenka toch te machtig: 6-4. Nadat ze haar vierde wedstrijd- punt wist te benutten, ging ze met de tranen in haar ogen naar de grond. VISSI Rik Spekenbrink Rotterdam/Melbourne Op archiefbeeld met Rafael Nadal, die ook 22 grand slams won. FOTOAP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38