b M Palingvisser met kiespijn 'C Met ‘interim’ John Heitinga weet 2 Hugo Borst COLUMN EREDIVISIE FCTWENTE-FEYENOORD Ik begrijp Molenaars suggestie niet om Overmars onder voor waarden terug te halen Miljoenen voor Sarr Zege op Liverpool Aan het winnende debuut van John Heitinga als hoofdcoach van Ajax ging een heuse achtbaanrit vooraf Zo is hij waarschijnlijk de eerste man in het profvoetbal die binnen 24 uur tijd zowel tot assistent als tot hoofdtrainer werd benoemd. Dat ging als volgt: donderdag- middag kwam hij met de directie overeen vanaf zaterdag als assistent van Schreuder te zullen fungeren. Eerder deze maand was Heitinga al benaderd om de staf eens op te schudden. Zijn eerste antwoord: daar moet ik over nadenken. Zijn tweede antwoord: nee, ik ga het niet doen. Maar drie keer bleek scheeps recht voor de clubleiding. Donder dagmiddag gaf Heitinga dus zijn zegen, ervan uitgaande dat de zit tende hoofdtrainer de thuiswed strijd tegen Volendam ongeschon den zou doorkomen. Dat gebeurde niet. Schreuder werd kort na die wedstrijd (1-1) ontslagen. In de nachtelijke uren daarna tekende Ik vond het gewoon een onacceptabel moment van de arbitrage Toen eerder dit seizoen werd gecon stateerd dat de eredivisie afstevende op een nek-aan-nekrace om de lands titel, gaf voormalig AZ-speler Barry van Galen een interessant antwoord op vragen van deze krant. De ex-inter- national vond dat de vijf clubs in de top elkaar niet veel ontliepen, maar vermoedde dat AZ en FC Twente zouden gaan afhaken in de strijd om de hoofdprijs, ‘omdat de traditio nele topclubs de arbitrage straks mee zullen hebben in de beslissende fase’. Daar was FC Twente - Feyenoord dan geen schoolvoorbeeld van. De Tukkers boften met het besluit van ar biter Allard Lindhout, vond zelfs Ron Jans na afloop. Robin Pröpper maakte in de tweede helft hands en de verde diger van kwam daarmee weg, omdat Lindhout een duwtje van Feyenoord- spits Santiago Giménez bestrafte. Daar was Jans, de trainer van FC Twente, dolblij mee. „Feyenoord had daar een strafschop kunnen hebben”, zei Jans. „Ik was heel blij met het besluit van de scheidsrechter. Het was een licht duwtje, maargoed, een licht duwtje is ook een overtreding. Gelukkig.” m bij ESPN de dandyeske Keje Molenaar zag en hoorde. Hij was gepolst voor iets bij Ajax en daar ging hij welbespraakt op in. Wat er van zijn antwoord overbleef was verdriet. Och, wat was-ie bestuurlijk graag ingestapt bij het tobbende Ajax, maar ja, hij had dorpsgenoot Jan Smit beloofd het bestuur te komen versterken bij de plaatselijke FC. En een Volendammer laat een Volendammer niet vallen. Een man een man, een woord een woord. Toen de oud-voetballers aan de tv-tafel hem feli citeerden met het vice-voorzitterschap van Volen dam, zag ik een palingvisser met kiespijn. Want de meest kosmopolitische Volendammer reist de ko mende jaren dus niet af naar Londen, Parijs of Madrid, hij bezoekt, als het een beetje tegenzit, de voetbalstadionnetjes van Almere, Oss en Velsen- Zuid. Geen CL maar KKD - al is de vraag gerecht vaardigd wanneer Ajax weer mee mag doen in de Champions League. Behoeft Keje trouwens introductie? Nee toch? Oud-speler van Volendam, Ajax en Feyenoord. Slimmerik. Advocaat. Cruijff-adept. Schoonvader van Matthijs de Ligt. En ex-blower. De anekdote is te mooi om niet te noemen. Het was 1986,1987. Keje speelde bij Feyenoord. Hij was die avond vrij. De Rolling Stones speelden de Kuip plat. Op het veld kwam ik Keje tegen met zijn toen malige Amerikaanse vriendin. Hij bood me de joint aan waar hij zelf aan had zitten lurken. De voetbaljournalist bedankte vriendelijk. Ik koes terde het beeld en het geheimpje van de blowende topvoetballer wel. Dus zei ik het op de redactie van VI bij hoge uitzondering eens niet tegen mijn col lega Johan Derksen. Die pleurde altijd alles wat je zei hup in zijn column. Keje, de blower. Ach, het was geen heroïne, geen coke en ook geen speed. Maar ik zie het de Timber- tjes niet doen, softdrugs ge bruiken. Eigenlijk was het ook weer niet zo raar wat Keje deed. Volendammers hebben wat met drugs. Ik sluit niet helemaal uit dat mijn favoriete Volendamse voetballer van nu de afgelo pen weken troost zocht bij een paddo. Hoe overleef je anders het flagrante onrecht om op de bank te moeten zit ten van het armoedige PSV, terwijl je zo creatief bent? Gelukkig is Ruud van Nistel- rooij bij zinnen gekomen en mag Joey Veerman weer meedoen. Enfin, Keje. Er zijn mensen die hem aalglad vin den. Voor mij behoort hij tot een van de aimabelste en slimste oud-voetballers. Ik begrijp zijn sugges tie dan ook niet om onder bepaalde voorwaarden Mare Overmars terug te halen als technisch direc teur van Ajax. Molenaar: „Als je dat overlegt met al die dames binnen de organisatie die hij verkeerd heeft bejegend, en zij vinden het acceptabel, dan denk ik dat het op termijn zou kunnen.” Keje Molenaar kent de voetbalwereld met al zijn uitwassen. Stel je eens voor dat een van de gedu peerde dames een terugkeer van Overmars zou blokkeren? Karrenvrachten bagger zou ze over zich heen gestort krijgen. Waarom zou geen van hen aangifte hebben gedaan bij de politie, denk je Keje? Uitleg of gele kaart Arne Slot vond, bijna vanzelfsprekend, nog veel nadrukkelijker dat het een penalty had moeten zijn. De trainer van Feyenoord kreeg van Lindhout nog tijdens de wedstrijd de keuze voorgelegd: of uitleg van het veelbe sproken moment of een gele kaart voor protesteren. Slot had aan allebei volgens eigen zeggen geen enkele be hoefte, zo boos was de trainer van Fey enoord dat de wedstrijd niet kon wor den beslist vanaf de strafschopstip. „Ik vond het gewoon een onacceptabel moment van de arbitrage”, zei Slot. „Een scheidsrechter speelt een cruci ale rol in topwedstrijden.” Lindhout maakte na het moment MAANDAG 30 JANUARI 2023 GO Chagrijn na punt - Arne Slot 30. Giménez 0-1,68. Brenet 1-1. 6 7,5 6,5 EXCELSIOR-AJAX 6 FC TWENTE - FEYENOORD EXCELSIOR-AJAX 6 7 fci TRANSFER ABERDEEN Jay Gorter verhuurd Een gelijkspel in ‘de hel van Enschede’, daar is niets mis mee. Maar Feyenoord legt de lat hoger dan ooit. De 1-1 tegen FC Twente levert chagrijn op, een tegenvaller waar arbiter Allard Lind hout ook een flink aandeel in had. VAN HECKE Jan Paul van Hecke heeft zondagmiddag weer een mooi hoogtepunt aan zijn carri ère toe kun nen voegen. De verdediger van Brighton Hove Albion viel tijdens het FA Cup-duel met Liverpool vlak voor tijd in en trok met zijn ploeg een nipte voor sprong over de streep: 2-1. Aanvallers voor de hoofd prijs verkopen, laat dat maar aan SC Heer- enveen over. De Friese club doet Amin Sarr (21) voor twaalf miljoen euro van de hand en zet zo een goede tra ditie voort. Het Franse Olym- pique Lyon is de nieuwe be stemming van de Zweedse aanvaller. Jay Gorter maakt het sei zoen af in Schotland. De Ajax-doelman wordt voor de rest van het seizoen ver huurd aan Aberdeen. Gorter kwam in de zomer van 2021 over van GA Eag les, maar slaagde er nog niet in om eer ste doelman te worden. Scheidsrechter: Li nd hout 5 Toeschouwers: 30.000 Santiago Giménez kopt de 0-1 binnen voor Feyenoord tegen FC Twente, foto pim ras 15. Tadic (pen.) 0-1,36. El Yaakoubi 1-1, 45. Klaassen 1-2,61. Kudus 1-3,83. Rensch 1-4. Mikos Gouka Enschede Van Gassel Horemans 74. Markelo Nieuw poort Awoudja El Yaakoubi Tjoe-A-On Driouech Goudmijn Koopmeiners Lamprou 74. Van Duinen Azarkan 84. Kharchouch 6,5 7 7 6 5 6 6 5 Rulli Rensch Timber Alvarez Wijndal Klaassen 62. Conceigao Taylor Berghuis 79. Bassey Kudus Tadic Berg wijn Bij low Pedersen Geertruida Hancko Hartman 90+2. López Wieffer Szymanski 46. Timber Kókgü Jahanbakhsh 76. Paixao Giménez 87. Danilo Dilrosun 76. Idrissi 6,5 6 6 6,5 6 8 7 7 7 5 6,5 6 8 6 6 6,5 6 6 6,5 6 6,5 6 6 7,5 6 6,5 6,5 6 6 4 6 6 isterochtend schoot ik in de lach toenik Scheidsrechter: Oostrom 6,5 Toeschouwers: 4400 Unnerstall Brenet Hilgers Pröpper Smal Zerrouki Vlap 46. Steijn Sadilek 78. Kj0l0 Cerny 90+2. Sampsted Van Wolfswinkel Misidjan ®gg° 1 4 H A Van ballenjongen via aanvoerder tot interim-coach. Met John Hei tinga (39) aan het roer doorbrak Ajax gistermiddag tegen Excel sior (1-4) de erbarmelijke reeks die trainer Alfred Schreuder donderdag de kop kostte. Over zijn drie doldwaze dagen. „Ik heb alleen een plaatje van de ranglijst laten zien.”

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34