u Alle verwachtingen werden Rick een maand voor z’n 21ste verjaardag te veel 9 Si Na een moeilijke start bij de geboorte groeide Rick van Hooijdonk op als een vrolijke en goedlachse jongen. Maar de twijfel sloeg toe. Een maand voor zijn 21ste verjaardag besloot hij dat zijn mooie en goede leven voltooid was. We bezochten samen de thuis wedstrijden van NACen dat vond Rick fantastisch spelen van Pokémon; alleen of met een goede vriend. waarin hij uitlegde wat het leven voor hem betekende en hoe belang rijk zij voor hem zijn geweest. Bij zijn afscheid werd geld opgehaald voor het Ronald McDonald Huis. Kort daarna reisden Marcel, Wendy en Lisa met de opbrengst naar het zie kenhuis in Maastricht om het bedrag te overhandigen. De levenscirkel van Rick was rond. Pokémonspel als hobby De stap naar het Newman College in Breda was wat groter. „Rick ging goed van start, al bleef hij de kleinste van de klas”, vervolgt Marcel. „De pu berteit kwam in beeld bij zijn klasge noten, maar bij Rick speelde dat niet. In 3 vwo bleek dat hij dyslectisch was en maakte hij de overstap naar de havo. Buiten school bleef hij het lief ste thuis.” Wel was hij actief met het De luwte Dat Rick de luwte zocht bleek ook uit zijn gebrek aan enthousiasme voor het carnaval. „Rick ging verkleed als Rick”, zegt Wendy. „Daar had nie mand moeite mee. Tijdens de op tocht zat er twintig man bij ons in de woonkamer en was het volop feest. Rick zat dan rustig op de bank.” Al leen de drukte in het NAC-stadion kon hij goed hebben. „We bezochten samen de thuiswedstrijden van NAC en dat vond Rick fantastisch”, me moreert Marcel. Verder genoot Rick tot het laatst van de gezamenlijke zomervakanties, vooral de reizen naar Kroatië. „Dan was hij met eigen familie zonder druk van buitenaf’, zegt Wendy. Lange brief achtergelaten Op 18 april 2019 overleed Rick, hij was 20 jaar. Hij liet voor zijn ouders en zusje een lange brief achter, Denkt u aan zelfdoding? Praten over zelfmoordgedach ten kan anoniem: chat via 113. nl, bel 113 of bel gratis 0800- 0113. Probeer te praten over uw gedachten met een vriend, familie of iemand anders die u vertrouwt, zoals uw huisarts. „Lekker eten en samen dingen on dernemen.” Na zijn havodiploma gingen ze op zoek naar een vervolgopleiding en toen werd langzaam duidelijk dat Rick geen toekomstbeeld had voor zichzelf Hij wist niet wat hij wilde. Uiteindelijk koos hij voor de oplei ding toegepaste wiskunde aan de Fontys in Tilburg, want hij hield van stoeien met cijfers. Hij haalde zijn propedeuse. Was ook hier geliefd bij docenten en studenten, maar het in vullen van zijn toekomst leverde stress op. „Rick wilde altijd jong blij ven”, zeggen ze. „Voldoen aan al die verwachtingen werd hem te veel.” 1 snel komen de foto’s van Rick in zijn jonge j aren op tafel bij zijn ouders Marcel en Wendy van Hooijdonk in het ouderlijk huis in Terheijden bij Breda. Zijn zus Lisa (22) is ook aange schoven. Een breed lachende jongen, die met plezier naar de basisschool gaat, op voetbal zit en geniet van fijne vakanties met het gezin. „Rick werd met 27 weken geboren en verbleef twee maanden op de af deling neonatologie in het zieken huis in Maastricht. Daar verbleven we in het Ronald McDonald Huis”, vertelt Wendy. „Toen kwam er plek in het ziekenhuis in Breda. Weer een maand later gingen we naar huis. Kort daarop kreeg Rick een infectie en moest hij met spoed naar het Sop hia Kinderziekenhuis in Rotterdam.” Na zes maanden kwam Rick thuis en keerde de rust terug. „Rick kreeg me dicatie en dagelijks een spuit, maar hij was verder nooit ziek”, vervolgt Wendy. „Als gezin konden we goed omgaan met zijn ritme. Hij bleef wel achter in de groei maar daar slikte hij hormonen voor.” Goedgemutst ging Rick op 4-jarige leeftijd naar de basisschool in het dorp. „Iedereen kende Rick als een leuke jongen, hij had vriendjes en was altijd positief’, zegt Marcel. „Het was misschien wel zijn meest onbe zorgde tijd. Alleen bleef hij wel de kleinste van de klas. Maar dat was op school nooit onderwerp van gesprek. Hij voelde zich veilig. Hij zat in die jaren ook op voetbal. Ik was toen coach en elftalbegeleider.” A Op vakantie met het hele gezin, foto's privécollectie Rick bij de uitreiking van zijn propedeuse. - Marcel van Hooijdonk, vader Marcel en Wendy in natuurgebied De Schans, met rechts boven op de achter grond de ramen van Ricks slaapkamer. FOTO JAN STADS/PIX4PROFS Annelies Wijnen Terheijden Rick zag geen toekomst en wilde voor altijd jong blijven GO MAANDAG 30 JANUARI 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 29